Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2017 Yeni Insignia Test yorumları

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Symbol bile 85 bin lira olmuş manuel
    bu arada talismanı test edin derim gerçekten güzel ve konforlu bir araç
    F30 Sport+

Yorum

A5 havası var mı araçta merak ediyorum
      Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Pendik Opel ATM bana yakın, fakat geldi mi bakmadım henüz. Ama moror seçnekleri arasında 1,8 motor 180 hp üzeri bir güç ekleseymiş keşke. Ya da 1.6 motor 180 hp ve üzeri bir güç olsaymış. Tadından yenmezdi sanırım.
        Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Uzuuun bir ardan sonra herkese tekrar merhaba. Bu ara işlerim sebebi ile foruma çok katılamıyorum.

Geçtiğimiz çarşamba günü Samsun/Reis Otomotiv yetkilisi Rafet Bey ile Yeni İnsignia GS testine çıktık. Uzun bir parkurda test sürüşü ve inceleme fırsatı verdi. Kendisine teşekkür ederim.

Test aracı 1.6 Dizel Otomatik, Excellence + Peimium Tasarım Paketli bir araçtı. Renk inci beyazı ve çok yakışıyor.

Öncelikle ön tasarım çok güzel. Arka tasarım vasat. Test sürüşü araçları OPC Line içeren Premium Tasarım Paketli. 21.500TL verip bu tasarıma ve yanında diğer opsiyonlara - (Navigasyon paketi özellikleri, Tasarım paketi özellikleri, Flexride Şasi sistemi ve Bose ses sistemi) sahip oluyorsunuz. Tersten bakarsak "Premium Tasarım Paketsiz" alırsanız aracınız gördüğünüzden farklı bir araç olacak. Satıcı olarak elbette tüm donanımlarınızı göstermek isteyebilirsiniz. Bunu Premium Paketsiz Görünümlü bir araca ilave opsiyonları ekleyerek yapmalısınız. Yoksa gösterdiğiniz ürün ile sattığınız ürün farklı olur ki, buna müşteriyi kandırmak denebilir. Yorumum biraz acımasız gelebilir size ama premium tasarıma sahip olmayan yeni insignia o kadar haşmetli ve güzel durmuyor. Bu kadar öellikli olan bir donanımda koltuklarınız manuel. Opel eski kasalarda övgü alan hafızalı koltuk özelliğini kaldırarak hata etmiş. İkinci hata bu segmentte olan bir aracın koltuk döşemeleri eski insignia cosmolar'daki /deri kumaş kombinasyonlu koltuklar gibi kaliteli bir his vermiyor. Benim gibi deri koltuk sevmeyenler ne yapacaklar ?

İncelediğimiz aracın satış fiyatı 190.000 TL.

Showroomda incelediğim başlangıç seviyesindeki Enjoy donanım ise çok boş. Ama başlangıç paketi 145.000 TL !

Çalışma olan bir yolda teste çıktık. Ancak farklı sürüş modlarında farklı hızlarda test etme imkanı buldum. Tour modu ve sport mod gayet başarılı.
          Eski kasa Dizel otomatik modeli 1 günlük test yapmıştım. Yeni kasada da aynı motor ve şanzıman olmasına rağmen, yeni kasa eskiye göre daha atak ve ara hızlanmaları çok başarılı. Eski kasadaki hantallık yok.
          Test süremiz uzun olmasına rağmen otomatik klimanın soğutma gücü biraz az gibiydi. Bir anlam veremedik. Adaptif cruise control ve şerit takip gayet başarılı. head up displayin contrastını biraz az buldum. Dikkatli bakmanız gerekmekte.

Arka kısımdan rüzgar ve lastik sesi algıladım. Muhtemelen aracın sedan olmaması ile alakalı bir durum diye düşünüyorum.

Gelelim fiyata, bu fiyatla Opel'in ve Opel bayilerinin işi zor. Başlangıç donanımlarda belki satarlar ama full donanımlar biraz zor satılır. Bu segmentte Passat ile çok mukayese edilen bir araba. Boş donanımlarla satılan Opel Insignia GS, Passattan çok sopa yer. Insignia'nın ikinci eldeki değeri malumunuz. Donanımlı modellerde ise Insignia değil Passat tercih edilir.

Rekabette farklılık yaratıp öne çıkmak istiyorsanız iki yöntem vardır. Ya kaliteniz ve yanında sunduğunuz ekstralar ile öne çıkacaksınız ya da rakamları aşağı çekerek fiyatınızı cazip tutacaksınız. Opel Yeni Insignia'da bunu yapmamış. Bir çok arkadaşımız yıllardır Opel İnsignia'nın fiyatına göre, rakiplerine göre donanım ve özellik olarak çok dolu bir araba olduğunu savunduk. O özelliği artık yok. Opel'in piyasa algısı olumsuz.
          Vergiler çook yüksek bunu zaten hepimiz biliyoruz. Ama bu donanımlar ve bu fiyatlarla satışı zor. Opel'in 2009 yılında ÖTV indirimi ile beraber yakaladığı gibi bir rüzgar zor. Eminim ben dahil bir çok arkadaşımızın eski insigniaları yenileri ile değiştirme planları suya düştü.

Şimdilik bu kadar.
          Son düzenleme: mehmet; 10.06.2017, 15:15.
          2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Uzman59
            Yine yeniden İnsignia almak üzereyken yaptığım test sürüşü sonrası ciddi hayal kırıklığına uğradım.Daha doğrusu umduğumu buldum.Eski aracımı satmama sebep olan trim sesleri yeni kasada artarak devam ediyor.Daha 130 km deki aracın kokpitinde tıkırtı,zırıltı sesleri rahatsız edici düzeyde.Şimdilik bu seslere takıntısı olanlar araçtan uzak dursun derim.Umarım bunlar ilk üretime has problemlerdir yoksa kalite algısını ciddi olarak düşürüyor.Araçta her türlü teknoloji varken Dobloda olamayan seslerin Opel'in amiral gemisinde! olması üzücü.
            Bu trim sesleri benim psikolojimi bozdu ya hele bir de yeni araçta düzeltememişlerse yazıklar olsun opele
            İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

Arkadaşlar bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama grand sportumuz audi a5 e benzetilmeye calisilmis sanki ama maalesef audideki karizma ve güç yansitilamamis?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: levent vardar View Post
                Arkadaşlar bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama grand sportumuz audi a5 e benzetilmeye calisilmis sanki ama maalesef audideki karizma ve güç yansitilamamis?
                Audiye benzetseler iyi yine. Ben Passat cc benzettim. Heleki arka stoplar Astra ile cc Arasında kalmış.
                "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Ben -kendi namıma konuşayım- yeni kasanın her çeşidinden asgari iki yıl uzak dururum.
                  Makyajlı kasa aradan geçen dört yıl sonunda problemlerinden ancak kurtuldu. Şimdi alınacak
                  makyajlı asgari sorun çıkarır.Yeni kasa almak için hayli vakit var diye düşünüyorum.

Yorum

Arkadaşlarımızdan Tolga Karaca yeni insignia yı incelemiş ,gönderdiği fotoğraflardaki parçalar baktığı her araçta gevşekmiş ve orta konsoldaki kapak kapanmıyormuş ,yani bu araç makyaj yiyene kadar alınmaz.
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 5 photos.
                    insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

zaten gelişim böyle oluyor yapılması gereken basit kusurlar bilerek yada bilmeyerek atlanıyor sonra müşteri talepleri doğrultusunda güncellemeler oluyor daha yeni insigniayı alan bir üyemiz olmadı galiba

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

merhaba temmuz 13 de insignia gs enjoy paket 1.6 dizel otomatik aldım gaziantep opel teymurdan 148.000 den 137.000 indiler araç şuan tatile çıktığım için 20 gün de 3000 km yaptım yeni araç olduğundan insanlar pek bir ilgi ile bakıyorlar dış görünümü etkileyici... Araçla ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum araç kesinlikle rüzgar sesi almıyor yolda 200 e kadar çıktım inanın araçtakiler o hızda olduğumu anlamadı ama malesef dişli asfaltta yol sesi alıyor can sıkıcı benim için ve emniyet kemeri yuvasının ordan bir yerden trim sesi var ama bazen var bazen yok ama olunca insanın canı sıkıyor bu aracı almadan önce çok araba test ettim diseller içinde reno nun 1.6 dci 160 lığından sonra en iyisi bu gibi geldi vites geçişleri güzel araç güç istediğin zaman veriyor hele yokuşlarda sollama için acaba demeye gerek bırakmıyor dokunmatik ekranı kullanışlı üstünde holojen farlar vardı biz zenon farla değiştirdik bayi hem kısa hem uzun için 400 tl aldı gece aydınlatması çok güzel oldu. yakıt için konuşacak olursak şuan karışık kullanımda 5.6 gösteriyor bu fiyatlarda başka modellerin dizel otomatiği yok bence... merak ettiğiniz sorular olursa çekinmeyin

Yorum

insfiz80 hoşgeldiniz yeni araciniz hayırlı uğurlu olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                            insfiz80 hoşgeldiniz yeni araciniz hayırlı uğurlu olsun
                            teşekkürler umarım tez zamanda grand sporttan yollarda daha fazla görürüz şimdilik benimkinden başka görmedim

Yorum

Hayırlı uğurlu olsun...Güle güle kullanın...

Yorum

Selamlar... 2017 model insignia grand sport excellence 1.6 dizel otomatik aracımı yaklaşık dört aydır kullanıyorum. Aracımda deri koltuk paketi ve açılır tavan vardır.
                                araçla ilgili olumlu deneyimlerim:
                                1. Hacim konusunda çok yeterli ve bagajda diz ve baş mesafesinde tatminkar.
                                2. Tasarım ve konfor özellikle uzun yol konforu çok iyi.
                                3. Motor sesinin çok rahatsız edici olmaması.
                                4. Farlarının çok başarılı olması.
                                5. Deri paketi koltukların rahat olması ve kullanışlı olması.
                                6. Yol tutuşu ve yakıt tasarrufunun ideal olması.
                                7. Araç teknolojisinin üst seviye olması.

olumsuz deneyimlerim.
                                1. Araçta ilk günden itibaren buzuk yollarda trim sesi var. (Bununla ilgili 2 defa servise gitmeme rağmen hala aracın ön tarafından tıkırdı eksik değil)
                                2. İşçilik hataları var. Orta hoparlör yerine oturmamıştı serviste çerçevesi değişti. Vites Topuzunda da kozmetik hata var.
                                3. Araç meyilli bir yerde dönüş yapınca kapı ve bir yerlerinden esneme sesleri geliyor hoş değil.
                                4. Ön ve arka park sensörü park esnasında çok kullanışlı araç büyük olduğundan park çok zor. Ancak trafikte sensörler açıksa herşeye ötüyor ruh hastası olabilirsiniz.

Yorum

İşleniyor...
                                X