Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Herkese Selamlar

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Herkese Selamlar

Sevgili forum üyeleri öncelikle herkese selamlar. Uzun zamandır takip ettiğim foruma artık üye olmam gerektiğini düşündüğümden bu akşam kayıt oldum ve araniza katıldım.

Istanbul da ikamet etmekteyim. Burayı takip etmeye 2014 170hp mavi içi bej insignia sports tourer alarak nisan ayında başladım. Aracımda şuan gördüğüm koltuk soğutma, adaptif cruise control ve direksiyon ısıtma yok, bunlar harici takip ettiğim ve araştırdığım kadarıyla diğer donanımlar mevcut, kör noktadan navigasyona, flexride şasiden, çarpışma uyarısına kadar, deri koltuk, hafıza v.s bunlar mevcut zaten ancak beni en çok etkileyen flexride oldu ki station vagon bir araç tour moduna alınca nasıl yaylaniyor otobanda anlatamam, uzun yollar artık keyifle geçiyor.

2 çocuk olduğu için özellikle bu aracı seçtim çünkü koltuklar yatınca ufaklıklara arkayı yatak yapabiliyoruz uzun yolculuklarda, bu konuda mükemmel bir araç birde komple cam tavan olduğundan oldukça keyifli oluyor çocuklar için.
    Sessiz olduğu için benzinli motor tercih ettim birde bu evimizin ikinci aracı olduğundan genellikle uzun yollarda kullanıyoruz bu nedenle yakıt pek sorun teşkil etmiyor şuan için. Ayrıca alırken 49bin kmde olması da beni cezbeden noktalardan olmuştu.

Şimdi eşimde ehliyet aldığından bu aracı ona vermeyi planlıyorum ancak istanbulda trafik ve yakit nedeniyle bir ara satmayı düşündüğüm bu aracı kıyamadım satamadım lpg konularını okudum bir çıkar yol bulamadım net bir fikir sahibi de olamadım bu araca uyumlu mu uyumsuz mu aşamasında sizlerin de değerli fikirlerini almak isterim bu konu ile alakalı, yoksa bu aracı satıp daha küçük ve ekonomik bir araca yönelmek zorunda kalacağım.

Sevgiler
    Tayfun
    2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar

Haftalik İstanbul bulusmalarina bekleriz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Hoş geldiniz. Keyifli forumlar.

Yorum

Teşekkürler, fırsat buldukça katılmaya çalışacağım Ist buluşmalarına.
        2014 Insignia Sports Tourer Cosmo 1.6 170hp AT + Flex Ride + Navi + Çevre Görüş + Park'n Go + Kış Paketi

Yorum

Hoşgeldiniz. Aracı öyle bir anlattınız ki şuan sahibi olduğum 3. İnsigniamı satıp 4. İnsigniamı sport tourer alasım geldi Keyifle uzun yıllar kullanmanız dileğimle

Yorum

Hoşgeldiniz, 4.4lük araba almışsınız keyifle kullanın inşallah. Fatih abinin dediği gibi perşembe günleri buluşmalarımıza bekleriz.
            InsigniaTEAM

Yorum

Foruma hoşgeldiniz.
              Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

Hoşgeldiniz, LPG konusunda bildiklerimi aktarayım, bende de 1.6t sidi motor 170hp var. yaklaşık 10 ay önce lpg taktırdım. 30.000km'dir sorunsuz biniyorum.

Uyum konusuna gelince, kit konusunda seçici olmakta fayda var. Sıvı sistem lpg kitlerinde araçlarda marş uzaması, geç çalışma, benzin enjektörü vs gibi sorunlar yaşayan çok oldu.

Karma sistem kitlerde ise bu araca en çok uyan 2 kit var. Birisi Prins VSI2-di ve Landirenzo kit. Ben Prins taktırdım çok şukür bir problemim yok. Bir de son zamanlarda Lovato EXR kit takan bir firma var (Üçel Otogaz). Lovato'nun maliyeti diğerlerine oranla daha az fakat bu kit henüz kendini kanıtlamış diyemem. Lovato taktırıp söken insanlar oldu. Ayrıca Üçel Otogaz'ı arayıp uzun zamandır bu kiti kullanan kişileri referans istememe rağmen her defasında vermedi.

Özetle Prins ve Landirenzo bu araçlara uyumlu fakat taktırma maliyeti (ortalama 9.000tl) ve tasarruf oranı (%30 civarı) işin içine girince biraz düşündürüyor. Yıllık 25.000den az km yapıyorsanız lpg'yi amorti etmeniz biraz zaman alıyor, bu da tasarruf yapmanın mantığına ters.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
                  Hoşgeldiniz, 4.4lük araba almışsınız keyifle kullanın inşallah. Fatih abinin dediği gibi perşembe günleri buluşmalarımıza bekleriz.
                  Valla bu aracın makyajlı kasasını fuarda gördüğümde de en çok station wagon olanını beğenmiştim, bmw 3.20ied luxury paket aracımı satıp benzinli station insignia arayışına girdim ancak bulamadım makyajli kasada, sonra aldığım aracı bulunca hiç düşünmeden aldım.

Hepinize teşekkür ederim, insh en kısa sürede buluşmak dileğiyle.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekaya88 View Post
                    Hoşgeldiniz, LPG konusunda bildiklerimi aktarayım, bende de 1.6t sidi motor 170hp var. yaklaşık 10 ay önce lpg taktırdım. 30.000km'dir sorunsuz biniyorum.

Uyum konusuna gelince, kit konusunda seçici olmakta fayda var. Sıvı sistem lpg kitlerinde araçlarda marş uzaması, geç çalışma, benzin enjektörü vs gibi sorunlar yaşayan çok oldu.

Karma sistem kitlerde ise bu araca en çok uyan 2 kit var. Birisi Prins VSI2-di ve Landirenzo kit. Ben Prins taktırdım çok şukür bir problemim yok. Bir de son zamanlarda Lovato EXR kit takan bir firma var (Üçel Otogaz). Lovato'nun maliyeti diğerlerine oranla daha az fakat bu kit henüz kendini kanıtlamış diyemem. Lovato taktırıp söken insanlar oldu. Ayrıca Üçel Otogaz'ı arayıp uzun zamandır bu kiti kullanan kişileri referans istememe rağmen her defasında vermedi.

Özetle Prins ve Landirenzo bu araçlara uyumlu fakat taktırma maliyeti (ortalama 9.000tl) ve tasarruf oranı (%30 civarı) işin içine girince biraz düşündürüyor. Yıllık 25.000den az km yapıyorsanız lpg'yi amorti etmeniz biraz zaman alıyor, bu da tasarruf yapmanın mantığına ters.
                    Yıllık maksimum 10bin km yapabiliyorum ki aracı nisan ayında aldım tatiller nedeniyle 6bin km ancak yaptım. Benim için anladığım kadarıyla lpg taktırmak şuan mantıksız gibi. Zeten 1.6 tdi golf var çoğunlukla onunlayız insignia uzun yolculuklara eşlik ediyor.

Teşekkürler bilgiler icin.

Yorum

Hoş geldiniz. İyi forumlar dilerim.

Yorum

Hoşgeldiniz. Aracınızla zaten çok fazla yol yapmıyorsunuz ki lpgyi amorti etmesi epey zaman alacaktır. Benzinde keyifle kullanın.
                        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Tayfun Bey, hoş geldiniz. Keyifli forumlar dilerim ^^

Yorum

Hoş geldiniz foruma. Keyifli paylaşımlar.

Yorum

İşleniyor...
                            X