Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arkadaşlar Merhaba

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Arkadaşlar Merhaba

Merhaba arkadaşlar; yaklaşık 4 ay önce 2012 model İnsginia 2.0 Cdti Cosmo aldım. Severek binmekteyim. Ancak son 1 haftadır bi sıkıntı yaşamaktayım.
    Şöyleki; araba 10 saatten fazla çalışmayınca ilk çalıştırdığımda 2-3 saniye boyunca "Yağ Basınç Seviyesi Düşük Motoru Durdurun" diye uyarı veriyor ve sönüyor. Ondan sonra gün içinde 3-5 saatlik aralıklarda çalıştırmalarımda hiç hata vermiyor.
    Yağ müşürünü değiştirdik. Yağ Filitresini değiştirdik. Yağ 6000 km önce değişti. Eksiltmesi yada gözle görülür bir bozulması yok.
    Bu konuda başka ne yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Hoşgeldiniz. Yağ pompasında sıkıntı olabilir ve bu ilk çalışma esnasında düşük basınca sebebiyet verebilir. Kontrol ettirmenizde fayda var. Ayrıca kullandığınız yağın kalınlığı ve kalitesi ve yağ filtresinin kalitesi de önemli.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
      Hoşgeldiniz. Yağ pompasında sıkıntı olabilir ve bu ilk çalışma esnasında düşük basınca sebebiyet verebilir. Kontrol ettirmenizde fayda var. Ayrıca kullandığınız yağın kalınlığı ve kalitesi ve yağ filtresinin kalitesi de önemli.
      Arabayı aldım. Yağ ve filtre değiştirdim. Uzun yola gittim dediğim gibi 6 bin küsür km yaptım hiç böyle bişi yapmadı. Sonra eve geldim. sabah kalktım vermeye başladı. O zaman yağ pompası gibimi duruyor olay.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: erhanb View Post

Arabayı aldım. Yağ ve filtre değiştirdim. Uzun yola gittim dediğim gibi 6 bin küsür km yaptım hiç böyle bişi yapmadı. Sonra eve geldim. sabah kalktım vermeye başladı. O zaman yağ pompası gibimi duruyor olay.
        Ne marka ve kalınlıkta yağ konuldu. Yağ filtresi ne marka. Öncesinde yağ ve filtre neydi. Bunlar da önemli. Farklı özelliklerde yağ ve filtre de sebep olmuş olabilir.
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Yağ filitresi orjinal değil ama markasını bilmiyorum. Yağ delphi 5w 30 du sanırım kutusundan gördüğüm. önceki markaları bilmiyorum ama nedir ne değildir.

Yorum

Hoşgeldiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Hayırlı olsun aracınız. Hoş geldiniz.
              Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Teşekkürler, hoşbuldum.

Yorum

İşleniyor...
                X