Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kocaeli den Selamlar

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kocaeli den Selamlar

Merhaba arkadaşlar ,

Adım Hüseyin , kocaeli de ikamet ediyorum . Uzun yıllar spor araba merakım yüzünden hep tek kapı araçlara bindim. Aile büyüyünce mecbur büyük bir araba ya geçmek gerekti ve insignia 2009 cdti 160 alarak aranıza katılmanın mutluluğunu ve tecrübeli arkadaşların bilgilerinden yararlanmak için foruma üye oldum .

Aracı aldım , adam esnaf sadece şehir içinde kullanmış 2 Km mesafede. Neyse expertiz vs yaptık araç motoru da iyi çıktı şükür herşey normal . Akşam dönüyoruz daha yeni yola çıktık baktım motor ısındı motoru durdurunuz dedi. Çekici ile hemen geri götürdüm başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Ne olabilir di bu. Egzoz ısınmış 2428 uyarısı verdi pc de . Sildi adam 500 km yolu döndüm korku ile.
    Şimdi siz değerli arkadaşlardan bilgi bekliyorum . Ne yapmam gerekli bir daha yapar mı ? araca ısınırken birden soğuma olur gibi oldu.

Merhabalar aramıza hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun.

Bu hatanın başlıca nedeni dizel aracın sürekli şehir içi ve kısa mesafe kullanılmasından kaynaklı. Araç DPF temizliği yapamadan yol bitiyor, temizlik yarım kalıyor. Uzun yolu görünce temizliğe başlamış ve anlık bir hata olmuş olabilir. "Bir daha yapar mı" sensördür belli olmaz, Tekrarlarsa sensörü değiştirebilirsiniz.

Yorum

Hoşbulduk Uğur bey, bakalım inşallah tekrarlamaz. Araç gayet az yakıyor geniş ve konforlu iyi ki geçmişim diyorum .

Yorum

Hoşgeldiniz. Sorunun sebebi Uğur K'nın da dediği gibi dpf temizliği kaynaklı. Buna sebep de bahsettiğiniz kısa mesafe kullanımı. İyi ihtimalle geçici bir arızadır, o sırada temizliği yapmıştır tekrarlamaz. Kötü 1. ihtimal sensör bozulmuş olabilir (Başıma geldi. Sensörleri bağlayan hortum egsoza yapışıp erimiş.) değişmesi gerekir. Dha da kötü ihtimal partikül filtresi içerisindeki kurumlar taşlaşmıştır, temizleme yapamayabilir. Tavsiyem öncelikle yetkili servise gidip bilgisayara bağlatmanız. Onlar en son dpf temmizliğinin ne zaman yapıldığı ve doluluk oranını görebiliyor. Gerekirse partikül filtresine çözücü bir ilaç sıkılıp yanma kolaylaştırılıyor. Büyük ihtimalle böylece sorundan kurtulursunuz.
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
          Hoşgeldiniz. Sorunun sebebi Uğur K'nın da dediği gibi dpf temizliği kaynaklı. Buna sebep de bahsettiğiniz kısa mesafe kullanımı. İyi ihtimalle geçici bir arızadır, o sırada temizliği yapmıştır tekrarlamaz. Kötü 1. ihtimal sensör bozulmuş olabilir (Başıma geldi. Sensörleri bağlayan hortum egsoza yapışıp erimiş.) değişmesi gerekir. Dha da kötü ihtimal partikül filtresi içerisindeki kurumlar taşlaşmıştır, temizleme yapamayabilir. Tavsiyem öncelikle yetkili servise gidip bilgisayara bağlatmanız. Onlar en son dpf temmizliğinin ne zaman yapıldığı ve doluluk oranını görebiliyor. Gerekirse partikül filtresine çözücü bir ilaç sıkılıp yanma kolaylaştırılıyor. Büyük ihtimalle böylece sorundan kurtulursunuz.
          En son 8 ay önce yapmış, egr dedi sanırım temizletmiş serviste düzelmiş.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: huseyineryigit View Post

En son 8 ay önce yapmış, egr dedi sanırım temizletmiş serviste düzelmiş.
            Egr de sebep olabilir. Zaten bunlar egsoz gazı ile ilgili parçalar. Sürekli kısa mesafe ve düşük devirde kullanım egr ve dpfnin düşmanı
            34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Hoşgeldiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                Hoşgeldiniz
                Hoşbulduk hocam ,
                Bir konu da açmadan bir soru sorayım dedim de. Bu aux girişine aux kablosunu takıyorum ama kademeleri olur ya , ben takınca çok rahat değmeden giriyor çok bol . Ses geliyor ama sanatçının ağzını kapamışlar gibi . aux yerine ne yapabilir çok bol .

Yorum

İşleniyor...
                X