Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Otomobillerinize Sonradan Montajı Yapılan LPG Sistemleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Otomobillerinize Sonradan Montajı Yapılan LPG Sistemleri

srk srk srk srk srk srk srk srk srk srk srk tmr tmr tmr tmr tmr tmr tmr tmr
    12
    ederim. Yakıt ekonomisi önceliğimdir. Motora kısa/uzun vadeli zararı olduğunu düşünmüyorum.
    50.00%
    6
    ederim. Motora zararı vardır belki vardır ama atın ölümü arpadan olsun.
    25.00%
    3
    etmem. Yakıt ekonomisi yapacak başka araç alırım. LPG ve sorunlarıyla uğraşamam.
    8.33%
    1
    etmem. LPG sistemlerin motora açabileceği zararı bildiğim için aracımın benden sonraki sahiplerinin mağdur olmasını istemem.
    16.67%
    2
    etmem. LPG yerine dizel araç tercih ederim.
    0%
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=Jem11GNnbzg

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Ynt: Otomobillerinize Sonradan Montajı Yapılan LPG Sistemleri

Aynı standartlarda araç için dizel tercihim olurdu. Fabrikanın bile yapmadığı uygulamalar sonucu kısa veya uzun vade de sorunlar çıkabilir.

Yorum

Şahsi görüşüm LPG'li araç almam, eğer fazla yol yapıyorsam kendim taktırırım.

Yorum

Lpg taktırmayı düzgün usta bulursam mantıklı buluyorum. Çoğu kişi yıllık km hesabıyla araç seçimi öneriyor. Ben toplam yapacağım km hesabıyla yaklaşıyorum. 80-100 bin km gibi. Ancak mantık , montaj yeteneği ve bilgisi paralel olmayabiliyor. Şu aralat şansım yaver gitmiyor.

Yorum

LPG'ye karşı değilim ama olası arıza durumunda masraf çıkaracak ve canımı sıkacak bir araç yerine daha basit bir araca takardım. Insignia'ya takmazdım ama mesela Corolla olabilir.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Benim eski aracım 1.4 t astraydı ve 60.000 km civarında Çorum a giderek lpg taktırdım, bir sene sonra aracı insignia almak için sattım ve km yaklaşık 75.000 civarındaydı, sattığım gençle geçenlerde yine görüştüm 120.000 km olmuş maşallah hala bakım haricinde lpg de ve motorda en ufak sıkıntı çıkmamış. İnsigniaya da 40.000 km de yine çorumda taktırdım, 9.000 km oldu ve inşallah daha uzun kmler sorunsuz binmek nasip olur. Ben bu araçlarda montajın ve ayarın çok önemli olduğunu düşünüyorum, hatta yeni taktıracak arkadaşlara opel yetkili servislerinde taktırmamasını tavsiye ediyorum, araştırıp referans aldıkları iyi ustalara montaj yaptırıp sorunsuz binsinler.

Yorum

Ben kendi arcima uygulayincaya kadar lpg ye pek sicak bakmazdim.
              .
              Kendi adima risk alip denedim. Su anda yeni arac alsam garantisi bitince yine lpg düşünürüm.
              İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Lpg montajı yaparım. Alır almaz yaptım da. Zaten bir çok firma fabrikasyon Lpg araç üretiyor.
                Performans kaybı olabilir ama çok da önemli ölçüde degildir sanırım.
                Benzin fiyatlarına bakıldığında mantıklı bir çözüm.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

2 yorum üstte maxut kardeşimden bu yorumu yaptığından 2 ay kadar sonra aracını satın aldım. Araçta marjet sıvı sistem lpg vardı. İlk 5 bin km. boyunca ben de hiçbir sorun yaşamadığım halde sonrasında ortaya çıkan sorunlarla yaşadığım şehirde ve yakınında servis olmaması sebebiyle 1 yıl mücadele ettikten sonra psikolojim daha fazla bozulmaması adına lpg yi aracımdan söktürdüm.

Bu konuda fabrikasyon lpg en iyi tercih bana göre.
                  @Murat
                  2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                    2 yorum üstte maxut kardeşimden bu yorumu yaptığından 2 ay kadar sonra aracını satın aldım. Araçta marjet sıvı sistem lpg vardı. İlk 5 bin km. boyunca ben de hiçbir sorun yaşamadığım halde sonrasında ortaya çıkan sorunlarla yaşadığım şehirde ve yakınında servis olmaması sebebiyle 1 yıl mücadele ettikten sonra psikolojim daha fazla bozulmaması adına lpg yi aracımdan söktürdüm.

Bu konuda fabrikasyon lpg en iyi tercih bana göre.
                    Fabrikasyon LPG dediğimiz olay benim bildiğim aracın çıktığı üretim bandı ya da fabrikasında olmadığı idi. Keza Hondanın LPG leri Maslak oto sanayi de bir yerde yapılıyordu en son hatırladığım.

Yorum

İşleniyor...
                    X