Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Benzinli aracima motorin koydular !!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Herkese günaydın hayırlı sabahlar.. Olayın üzerinden 3 hafta geçti yaklaşık 1 buçuk depo benzin harcadım ama aracım hala aynı servise götürdüm geçen hafta sallamadılar bile bindikçe düzelir deyip gönderdiler. Tekrar götürmeli miyim sizce ya da opel türkiyeyi arayıp servisi şikayet edip öyle mi götürmeliyim
    2014 COSMO 1.6 TURBO 170 HP - CARBON FLASH BLACK - 19 İNÇ JANT - ÇİFT ÇIKIŞ EGZOZ/DİFÜZÖR

Yorum

Çok geçmiş olsun. Benim de başıma gelmişti bi sefer pompacıya fişi vermeye geldiğimde mazot kokusu aldım bi baktım pompanın rengi sarı.Mazot koysaydın abi dedim yoksa benzinli mi araba dedi görmüyon mu dedim kapakta kocaman benzin yazıyo dedim.Allahtan uyandım hemen aracı hiç çalıştırmadan servise aldılar.depo temizliği ile kurtarmıştım.Herkesin çok dikkat etmesi gerek depoda benzin yazması falan sizi garantiye almaz.pompayı takarken bile kontrol ediyorum artık.Tekrar çok geçmiş olsun arkadaşım...

Yorum

Bildim bileli hep kontrol ederim.Sizde hep kontrol edin.Geçmiş olsun.

Yorum

Çok geçmiş olsun
          Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Aracım 1 aydır serviste sekman kırmış motor üst kapak pistonlar falan hepsi söküldü. ilk etapta sekmandan gelen sesi fark ettikleri halde beni aracı bir süre kullan diye geri gönderdiler daha kötü oldu. servis yüzünden gerçekten arabadan soğudum. enjektörleri falan yine de değiştirmemekte ısrarcılar. eğer yine düzelmezse direk mahkeme yoluna başvuracağım..
            2014 COSMO 1.6 TURBO 170 HP - CARBON FLASH BLACK - 19 İNÇ JANT - ÇİFT ÇIKIŞ EGZOZ/DİFÜZÖR

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alipamukkk View Post
              Aracım 1 aydır serviste sekman kırmış motor üst kapak pistonlar falan hepsi söküldü. ilk etapta sekmandan gelen sesi fark ettikleri halde beni aracı bir süre kullan diye geri gönderdiler daha kötü oldu. servis yüzünden gerçekten arabadan soğudum. enjektörleri falan yine de değiştirmemekte ısrarcılar. eğer yine düzelmezse direk mahkeme yoluna başvuracağım..
              Yaptırdığınız işlemler için mutlaka kayıt vb. alın. En olmadı kendiniz fotoğraflarını çekin. Düzelse dahi değer kaybı talep edin. Vermeye yanaşmazlarsa tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz (Tüketici olduğundan harç ödemeyeceksiniz.)
              34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Mazot koyulduğu ve araç bu şekilde kullanıldığı için mi piston kırmış?? Nasıl bir ses duyuyordunuz olaydan şüphelendiğinizde? Bu ses bu olaydan sonra yok muydu? Yani yanlış yakıt koyma öncesinde?
                @Murat
                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post

Yaptırdığınız işlemler için mutlaka kayıt vb. alın. En olmadı kendiniz fotoğraflarını çekin. Düzelse dahi değer kaybı talep edin. Vermeye yanaşmazlarsa tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz (Tüketici olduğundan harç ödemeyeceksiniz.)
                  Değer kaybı talebini nereden etmem gerekiyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                    Mazot koyulduğu ve araç bu şekilde kullanıldığı için mi piston kırmış?? Nasıl bir ses duyuyordunuz olaydan şüphelendiğinizde? Bu ses bu olaydan sonra yok muydu? Yani yanlış yakıt koyma öncesinde?
                    Evet araçla bu şekilde 50-60 km yol yaptık biz de farketmedik bu yüzden motora ciddi zarar vermiş arabaya ilk onarım yaptıktan sonra araba zaten hiç gitmiyordu gaza hafifçe bile bassam silkeleme yapıyor motordan şıkır şıkır ses geliyordu ben sonra gittim 2 gün sonra söyledim bu durumu aracın içinde mazot kalıntısı vardır 3-4 depo kullan geçer deyip yolladılar 2 depo harcadım 1600 km yol yaptım aradan 1 buçuk ay geçti baktım değişen hiçbirşey yok geri götürdüm servise düzelmedi dedim sonra servis müdürü geldi arabayı inceleyip test sürüşü yaparken sen bu şekilde neden kullandın arabayı dedi usta da yanımızdaydı ben de siz benimle dalga mı geçiyorsunuz dedim müdüre de ustaya da ağzıma geleni söyledim kızdım biriniz kullan diyo biriniz niye kullandın diyo beceremedik yapamadık demiyorsunuz bana suç bulmaya çalışıyorsunuz falan dedim baya tartıştık bıraktım arabayı çıktım bu sefer de yapamazlarsa her türlü yolu deneyeceğim

Yorum

değer kaybı mahkemeye verip kazanırsanız anca alırsınız kanuni yönden, servisin yaklaşımı " bizim bağlamaz" şeklin de olur ise dava yönüne gidersiniz. mutlaka yapılan işlemler ve bildirim tarihlerine dair belge alın
                      1.6 SIDI

Yorum

Buyuk gecmis olsun. Bazen böyle pis durumlar oluyor . Sağlığınıza da değer verin. Arabadır bu parca değişimi ike düzeliyor . Sabırlı olup takibe devam.
                        Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Çok geçmiş olsun.
                          Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

Tekrar çok geçmiş olsun.
                            Demekki benzinli araca mazot konunca da durum fena hale geliyormuş..
                            Piston kırma kesin tanı ise bu durumda ellerinde uygun parça varsa 3-5 günlük iş. Yoksa ve yurtdışından gelecekse 15-30 gün arası aracı bırakmanız gerekecek. Bir nevi yarım motor yaptırmış olacaksınız. Tüm bu işlemler bittikten sonra motoru yapan ustanın yeteneğine göre ya saat gibi sorunsuz çalışan bir aracınız olacak ve ister satıp ister kullanmaya devam edeceksiniz ya da araç benzer sorunları ilerde tekrar çıkarabilme ihtimali olacağından direkt satma yoluna gideceksiniz. (Ustanın yeteneğine bağlı) Önceki aracımda benzer sorunlar yaşamış ve motoru yapıldıktan sonra aracı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam etmiş biri olarak bu noktada iyi düşünüp karar vermeniz gerekiyor. Ben masrafı kendim karşıladığım için aracı kullanma kararı aldım, satmadım. Bu olaydan 3 yıl sonra kaza olunca aracı satmıştım. Sizin aracın serviste yanlış tesbit sonucu daha kötü hale gelme durumu olduğundan durum hukuka taşınabilecek halde. Araç yapılsa da tamam/devam kararı sizin vereceğiniz bir karar olmalı. Zor ve sabır gerektiren zamanlar. Allah size kolaylık versin. Zamana bırakıp sabırlı olmak lazım.
                            @Murat
                            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Enjektörlerden kaynaklı problem yaşayacağımı düşünüyorum değiştirmedikleri için.. önümüzdeki hafta içinde araç çıkacak servisten o zaman belli olur. Daha 55 bin km deki aracı soktukları hale bakar mısınız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alipamukkk View Post

Değer kaybı talebini nereden etmem gerekiyor
                                Sigortadan talep edebilirsiniz. Verdikleri bedel sizi tatmin etmezse dava yolu ile alabilirsiniz
                                34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

İşleniyor...
                                X