Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kış Lastiği Tavsiye

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kış Lastiği Tavsiye

Merhaba arkadaşlar kış lastiği bakıyorum bu sıralar 19 jant, genelde falken'ı fiyat ve performans olarak tavsiye ettiler. Acaba Falken kış lastiği kullanan var mı nasıldır tavsiye eder misiniz?

dün nette 19 luklar için bilindik markaların 4 adet toplam fiyatına 6 bin 7 bin 8 binleri görünce söverek kapattım sayfayı.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Aynen büyük markaların fiyatları cidden çok yüksek çıktı ondan dolayı Falken bakıyorum ama çok bir yorum bulamadım nasıldır diye...

Yorum

Ucuz ama kaliteli, güvenilir bir kış lastiği arıyorsanız Sava'yı tavsiye ederim.

Ben 18" lastikleri çok araştırdım, onlarca test okudum ve gördüğüm kadarıyla ucuz kış lastiklerinin her 3 disiplinde de (kuru-ıslak-karlı/buzlu) başarılı olanı yok, Sava dışında. Diğerleri mutlaka 1-2 disiplinde kötü puan alıyor; mesela Kormoran karda 1. çıkarken, ıslak ve kuru zeminde "berbat" olarak test sonucunda "uzak durun" etiketi alıyor.

Falken de Sava gibi olabilir, oldukça kaliteli bir lastik ancak ben hakkında araştırma yapmadığım için alın ya da almayın diyemiyorum. Diğer aracıma 17" yazlık olarak da yine testleri inceleyerek Falken aldım. Ancak kışlıkları konusunda bilgim yok.

Yorum

Herhangi bir marka kış lastiği mevsimlik yada yazlık lastikten daha iyi bir performans vereceği aşikardır buarada lastik alırken Etiket değerlerini mutlaka karşılaştırın kontrol edin direkt fiyat odaklı olarakta düşünmeyelim

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Benim görüşüm her türlü kış koşullarında çok sakin kullanım gerektirdiğinden en ucuz olanı tercih ederdim.. yinede üstüne basarak ne üdüğü belirsiz bişey almakta mantıksız azda olsa bi marka değeri olan en ucuzdan yana tercih yapılmalı.. 4 byük markaya 2-3 ay için çok para vermek gereksiz

Yorum

18'' lik jant ve lastik olarak alabilirsiniz. Çok daha uyguna gelecek ve çeşit artacaktır.
              34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hakan Uygur View Post
                Benim görüşüm her türlü kış koşullarında çok sakin kullanım gerektirdiğinden en ucuz olanı tercih ederdim.. yinede üstüne basarak ne üdüğü belirsiz bişey almakta mantıksız azda olsa bi marka değeri olan en ucuzdan yana tercih yapılmalı.. 4 byük markaya 2-3 ay için çok para vermek gereksiz
                Türkiye'nin büyük bir kesiminde kış mevsiminin büyük bölümü kuru veya ıslak zeminde geçiyor; bu yüzden alacağınız kış lastiğinin en az kar ve buz performansı kadar, ıslak ve kuru zemin performansı da önemli. Ve ucuz kış lastikleri genelde karda/buzda değil, kuru ve ıslak zeminde çuvallıyor. Bu yüzden hesaplı da olsa, Sava-Falken vb kaliteli bir marka almakta fayda var.

Yorum

Ben iki sezon SAVA kullandım, gayet memnun kaldım. yazlıklarım da falkendi, 2 sezon çok iyi performans aldım ama 3. sezonda bir miktar performans kaybı oldu.
                  Kışlık 19 fiyatları aşırı yüksekse, 17 çıkma jant ve sıfır lastik öneririm. hem çok konforlu olur, hem de taban genişliği düşeceğinden yakıta olumsuz etkisi de az olur.

Yorum

Falken f/p lastiğidir.Orta sınıfın iyilerindendir ve Türkiyede üretim yapmaktadır.hs 01 serisi Türkiye üretimi ve testlerde gaye başarılıdır.Ben hs 449 serisini 3.kış oldu kullanıyorum hiç karda yolda kalmadım.Kaldı ki hs 01 serisi daha iyi görünüyor.bence sorunsuz kullanabilirsiniz.Aracımda orjinal conti cont 5 lastikler var yazlık 3.yılı ve tutunma nerdeyse kalmadı gibi bişey yazlıklarıda falken almayı düşünüyorum.Bilindik markalara 2 katı para vermeye değecek bir üstünlüklerini ben görmedim.
                    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Petlas Snowmaster’da düşünebilirsiniz

Yorum

Şu fiyatlarla 17" kışlık lastikler bile malesef çok pahalı. Bende bakınıyorum bu aralar. Sava ve Falken en iyi seçenekler açıkcası. Falkeni eski aracımda kullandım ve çok memnundum.

Yorum

Valla benım sport stıll malum 20 lastık vardı kıslık lastık fıyatlarına bakınca kucuk bır araba parası cıkıyordu gıttım bende 17 jant alıp mılestone taktım sımdılık memnunum
                          Ekli Dosyalar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kral View Post
                            Valla benım sport stıll malum 20 lastık vardı kıslık lastık fıyatlarına bakınca kucuk bır araba parası cıkıyordu gıttım bende 17 jant alıp mılestone taktım sımdılık memnunum
                            Hocam alt resimdeki jantın 17 inç insignia uyumlu olanı nasıl nerden temin edebilirim.
                            Sizinki kaç inç ve fiyatı yaklaşık olarak nedir.
                            Aluminyum olması önemli

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kral View Post
                              Benim orjinal jantlar 19 inç..Geçen seneden beridir bende aynı şeyi yapıyorum..Orjinal 17 inç jant alıp kışlık lastik taktım..Sıkıntısız kullanıyorum..Lastikler lassa....

Yorum

İşleniyor...
                              X