Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Alman hükümetinden Opel e şok..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Alman hükümetinden Opel e şok..

Almanya`da dizel araçlardaki egzoz emisyonunda manipülasyon yapıldığı şüphesine ilişkin soruşturma kapsamında Fransız PSA Grubunun sahibi olduğu Opel şirketinin Almanya’nın Ruesselsheim ve Kaiserslautern tesislerinde arama yapıldı. Yapılan açıklamada 100 bin OPEL marka aracın geri çağrılacağı duyuruldu.

Alman Bild gazetesine göre, Frankfurt savcılığı, dizel araçlarda egzoz emisyonunda manipülasyon yapıldığı şüphesine ilişkin soruşturma kapsamında Opel’in Rüsselsheim ve Kaiserslautern tesislerinde arama yapıldığı belirtildi.

Yapılan bu aramaların odağında 2012, 2014 ve 2017’de üretilen Opel Insignia, Zafira ve Cascada modellerin motorlarda egzoz emisyonu manipüle olduğu ifade edildi.

100 BİN ARAÇ GERİ ÇAĞRILIYOR

Yapılan aramalar ardından Almanya Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yaklaşık 100 bin OPEL marka aracı ilgilendiren geri çağırma kararının kısa zaman içinde yayınlanacağı belirtildi.

Açıklamada, "Geri çağırma kararı OPEL'in Cascada, Insignia ve Zafira modellerini kapsayacak" denildi.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Benim de aracım 2014 insignia. Bülten sonrası teknik aksiyon mu çıkıyor? Nasıl bir prosedür işliyor bu işlerde?
    Açıkçası bir insignia sahibi olarak üzüldüm..
    @Murat

Yorum

TR'de birşey olmaz. VW skandalında USA'de milyonlarca arabayı VW geri aldı millete parasını misliyle ödedi bizde servise bile zoraki çağırdılar arabaları.
      Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
        Benim de aracım 2014 insignia. Bülten sonrası teknik aksiyon mu çıkıyor? Nasıl bir prosedür işliyor bu işlerde?
        Açıkçası bir insignia sahibi olarak üzüldüm..
        sizin aracınız dizel mi? zaten dizel araçlarla ilgili yazı. sizinki benzinli diye biliyorum.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bir şey olmaz, zaten Almanya yavaş yavaş dizel yasağını uygulamaya başladı, yakında dizelle işleri olmayacak
          InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post

sizin aracınız dizel mi? zaten dizel araçlarla ilgili yazı. sizinki benzinli diye biliyorum.
            Evet ya o kısım gözden kaçmış. Benim araç benzinli.
            @Murat

Yorum

Bize göndersinler sınırdan karşılama töreni ile kabul ederler

(2009) 1.6 Turbo Cosmo Spor Tourer >>> (2012) 1.4 Turbo Edition Elegance Yeni Stil Sunroof >>> (2015) 1.4 Turbo Edition Elegance Sunroof Orginal LPG power

Yorum

İşleniyor...
              X