Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hangi İnsigniayı tercih etmeliyiz?(Dizel mi Benzin mi)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Hangi İnsigniayı tercih etmeliyiz?(Dizel mi Benzin mi)

Arkadaşlar merhaba.Forumda daha yeniyim.Uzun bir süredir insignia almayı düşünüyoruz ama bizi bugüne kadar hep korkuttular.Yok kronik sorunlu yok çok yakıyor vs. Ben de çareyi sizde aramaya karar verdim.Siz değerli insignia kullanıcılarından gelecek yanıtlara göre bir karar vereceğiz.Aracın çok sık görülen arızaları(örneğin dizel seçeneğinde yağ ile ilgili bir şeyde sorun yaşanıyor diye çok duyduk),yakıt durumu,yol tutuşu,güvenliği,süspansiyonu vs gibi aklınıza gelen her konuda sizlerden yardım istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

"Sonunu düşünen kahraman olamaz"

Şaka bir yana, İnsignia'ya dışardan bakanlar bir sürü laf söyler, ama aracın içinde olmak için de canları gider. Şu yada bu şekilde akılları çelinir bir türlü binemezler.
    Gönlünün sesini dinleyen ve imkanı olanlar ise gönlünce İnsigniasının tadını çıkarır.

Tam bir fiyat performans aracıdır İnsignia, Bu fiyata bu konforu, bu yol tutuşu başka markada bulamazsınız, bunu çok net söylüyorum.
    Sorunlara gelirsek, her arabanın sorunları vardır, ama aracı satın aldımı bir kere bizim insanımız hiç etiği masrafı anlatmaz, ne kadar az yaktığını anlatır durur.
    İnsignia da diğer araçlar kadar kul yapımı ve dönem dönem problem çıkarabilir. Kendi aracım için söyleyim, Maşallah bakım dışında henüz bir problem yaşamadım. 62.000km yi de devirdik.
    Yakıt konusunda 2012 honda civic lpg li araç 12-14litre arası ş. içi lpg tüketirken, 1500kg ağırlığa sahip aynı model 1.4 insigniam 10-12 litre yakıtla aynı yolları katediyor.

Gönlünüzde varsa ertelemeyin derim.

Yorum

Fatih bey şu an kullandığım insignia 5. insigniam. Bir dönem 6 ayda 1 araba değiştiriyordum, dönüp dolanıp yolum yine insignia ile kesişiyordu. Bu şekilde 2009 da ilk çıktığı yıldan bu yana 5. ye biniyorum . Şu an kullandığım 1.6 dizel cosmo ayrıca tüm opsiyonel paketler mevcut. Kesinlikle fiyat performans aracı. Yakıt süper sakin kullanımda 4.6 lara kadar düşürmek mümkün. Performans 120 den sonra az olsa da normal kullanıcıları tatmin edecektir. Yol tutuş sınıfının en iyilerinden hele ki flexiride varsa. Tasarım için zaten bişey söylemeye gerek yok bence. Eğer bütçeniz müsaitse benim araç gibi opsiyonel paketlerin olduğu bir araç almanız araçtan aldığınız keyfi katlayacaktır emin olun.
      Hakkınızda hayırlı olan olsun inşallah...
      Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Fatih bey şimdiden yeni aracınız hayırlı ugurlu olsun, gelecekteki aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim. Birkaç ay önce bende sizin durumunuzdaydım, hatta ben bir marka bile belirleyememiş ama illaki D segment olacak demiştim. Bu süreçte fransız üreticileri baştan eleyip farklı markaların D segmentlerine yçneldim. Forumlarda genel söylem insignia güzel ama çok yakıyor. Negatif yön olarak hep bu söylem vardı. Rakip passat aklıma yatmaya başlamışken özellikle bir passat forum klubundeki okuyunca ( bu foruma uye olmak ıcın ıllakı bır passatınız olması gerekıyor, uyelık surecınde motor koduna kadar gırıyorsunuz), ınsıgnıa kadar haksızlıga ugramıs bır arac görmediğimi fark ettim. Heleki dsg bir passat alacaksanız bankada 2500-3000 euronuz mutlaka olmalı ibaresini görünce, insignia almaya karar verdim. Performans istiyordum, performanslı kullanan biri olmamama ragmen terciğim bu yönde oldu. tüketim istanbul şehiriçi 10,5lt/100km civarında. Bu benım için makul deger olmasına ragmen LPG uygulaması yaptırdım.( Konusu forumda açıktır okuyabılırsınız). ilk 1000km bitti. mevcut lpg fiyatı ile (3,63tl) km basına tuketım 0,41tl civarında. Aracımdan konfor ve sürüş dinamikleri açısından çok ama çok memnunum... Umarım bir fikir verip faydalı olabilmişimdir.

Yorum

merhabalar,
          2015 opel insignia cosmo aracım satılıktır. 71000 km de kazası boyası değişeni trameri yoktur. sunroof bulunmaktadır. bakımını 2 gün önce yaptırdım. 4 tane kışlık lastiği var. seramik kaplama ve ses yalıtımı vardır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: earl-2000 View Post
            "Sonunu düşünen kahraman olamaz"

Şaka bir yana, İnsignia'ya dışardan bakanlar bir sürü laf söyler, ama aracın içinde olmak için de canları gider. Şu yada bu şekilde akılları çelinir bir türlü binemezler.
            Gönlünün sesini dinleyen ve imkanı olanlar ise gönlünce İnsigniasının tadını çıkarır.

Tam bir fiyat performans aracıdır İnsignia, Bu fiyata bu konforu, bu yol tutuşu başka markada bulamazsınız, bunu çok net söylüyorum.
            Sorunlara gelirsek, her arabanın sorunları vardır, ama aracı satın aldımı bir kere bizim insanımız hiç etiği masrafı anlatmaz, ne kadar az yaktığını anlatır durur.
            İnsignia da diğer araçlar kadar kul yapımı ve dönem dönem problem çıkarabilir. Kendi aracım için söyleyim, Maşallah bakım dışında henüz bir problem yaşamadım. 62.000km yi de devirdik.
            Yakıt konusunda 2012 honda civic lpg li araç 12-14litre arası ş. içi lpg tüketirken, 1500kg ağırlığa sahip aynı model 1.4 insigniam 10-12 litre yakıtla aynı yolları katediyor.

Gönlünüzde varsa ertelemeyin derim.
            Hocam yorumunuz için çok teşekkür ederim. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen View Post
              Fatih bey şu an kullandığım insignia 5. insigniam. Bir dönem 6 ayda 1 araba değiştiriyordum, dönüp dolanıp yolum yine insignia ile kesişiyordu. Bu şekilde 2009 da ilk çıktığı yıldan bu yana 5. ye biniyorum . Şu an kullandığım 1.6 dizel cosmo ayrıca tüm opsiyonel paketler mevcut. Kesinlikle fiyat performans aracı. Yakıt süper sakin kullanımda 4.6 lara kadar düşürmek mümkün. Performans 120 den sonra az olsa da normal kullanıcıları tatmin edecektir. Yol tutuş sınıfının en iyilerinden hele ki flexiride varsa. Tasarım için zaten bişey söylemeye gerek yok bence. Eğer bütçeniz müsaitse benim araç gibi opsiyonel paketlerin olduğu bir araç almanız araçtan aldığınız keyfi katlayacaktır emin olun.
              Hocam yorumunuz beni oldukça etkiledi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen View Post

Hocam yorumunuz beni oldukça etkiledi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fatihturan55 View Post
                  Arkadaşlar merhaba.Forumda daha yeniyim.Uzun bir süredir insignia almayı düşünüyoruz ama bizi bugüne kadar hep korkuttular.Yok kronik sorunlu yok çok yakıyor vs. Ben de çareyi sizde aramaya karar verdim.Siz değerli insignia kullanıcılarından gelecek yanıtlara göre bir karar vereceğiz.Aracın çok sık görülen arızaları(örneğin dizel seçeneğinde yağ ile ilgili bir şeyde sorun yaşanıyor diye çok duyduk),yakıt durumu,yol tutuşu,güvenliği,süspansiyonu vs gibi aklınıza gelen her konuda sizlerden yardım istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.
                  Bende hem 2011 model dizel Insignia (2.0 CDTI 130ps) hem de 2013 model, makyajlı kasa benzinli Insignia (1.6 SIDI 170ps) araç var. Bu bağlamda hem Insignia hem de dizel/benzinli konusunda bir kaç noktada görüşlerimi yazmak isterim :

1. Insignia sorunsuz bir araç değil, kesinlikle değil. Ancak DSG gibi büyük maliyetli sorunları da yok. Ayrıca piyasadaki hemen her araçta sorunlar olabiliyor, bu yüzden Insignia sorunsuz bir araç diyemem ancak uzak durulacak bir araç da diyemem, haksızlık olur. Ben her 2 aracımdan da oldukça memnunum. Sonuçta bir aracın seçiminde tek başına sorunsuzluk kriter değildir; sorunsuzluk, fiyat, performans toplamı (yol tutuş, frenleme, motor gücü), tüketim, konfor ve hatta tasarım gibi kriterler birlikte değerlendirilir, her bireyin de kendi öncelikleri olur. Özetle araç seçiminde fiyat/fayda oranına bakılır ki bu yönden Insignia çok çok başarılı bir otomobil.

2. Aracın yol tutuşu Mondeo ile birlikte sınıfının en iyilerindendir, güvenlik konusunda da benzer şekilde... Makyaj öncesi kasada süspansiyonlar daha sert olduğu ve sesli çalıştığından benim tavsiyem almışken makyajlı kasa alınmasıdır. Makyajlı Insignia yolda premium bir araç hissi verir.

3. Benzin ve dizel motor seçimi size kalmış, ben 2. aracımı benzinli tercih ettim. Benzinlinin tüketimi yüksek olsa da, sürüş konforu, ilk alımdaki düşük fiyatı ve daha temiz 2. el araçlar bulunabilmesi benim için cazipti. Yakıt olarak yılda 1500 lira bir zararım olacaktı ki bu da zaten aradaki farkın yıllık faizine eşit olduğundan benim açımdan ekonomik olarak da çok yanlış bir karar olmadı. (Uzun süre bineceğimi varsayarak)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayabusa View Post
                    Fatih bey şimdiden yeni aracınız hayırlı ugurlu olsun, gelecekteki aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim. Birkaç ay önce bende sizin durumunuzdaydım, hatta ben bir marka bile belirleyememiş ama illaki D segment olacak demiştim. Bu süreçte fransız üreticileri baştan eleyip farklı markaların D segmentlerine yçneldim. Forumlarda genel söylem insignia güzel ama çok yakıyor. Negatif yön olarak hep bu söylem vardı. Rakip passat aklıma yatmaya başlamışken özellikle bir passat forum klubundeki okuyunca ( bu foruma uye olmak ıcın ıllakı bır passatınız olması gerekıyor, uyelık surecınde motor koduna kadar gırıyorsunuz), ınsıgnıa kadar haksızlıga ugramıs bır arac görmediğimi fark ettim. Heleki dsg bir passat alacaksanız bankada 2500-3000 euronuz mutlaka olmalı ibaresini görünce, insignia almaya karar verdim. Performans istiyordum, performanslı kullanan biri olmamama ragmen terciğim bu yönde oldu. tüketim istanbul şehiriçi 10,5lt/100km civarında. Bu benım için makul deger olmasına ragmen LPG uygulaması yaptırdım.( Konusu forumda açıktır okuyabılırsınız). ilk 1000km bitti. mevcut lpg fiyatı ile (3,63tl) km basına tuketım 0,41tl civarında. Aracımdan konfor ve sürüş dinamikleri açısından çok ama çok memnunum... Umarım bir fikir verip faydalı olabilmişimdir.

merhaba araciniz hangi model ve hangi kasa acaba bende lpg takdirmak istiyorum da yakut degerinie hangi aracla yapdiniz öğrenmek isterim..

Yorum

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler.Çok yardımcı oldunuz.Umarım biz de hayalimizde araca sahip oluruz.Herkese iyi forumlar.

Yorum

Şunu hatırlatmak isterim, JD Power'ın 2017'de yaptığı araştırmada 1-3 yaş arası otomobillerde en az sorun çıkaran ve şikayet alan D segmenti araç Insignia.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hunter View Post

merhaba araciniz hangi model ve hangi kasa acaba bende lpg takdirmak istiyorum da yakut degerinie hangi aracla yapdiniz öğrenmek isterim..
                          Merhaba, forumda LPG konusu altında paylaşımda bulunmuştum, aracım 2011 1,6t cosmo. Aracımda atikeri tercih ettim, projemde danışmanlığımı bu konuda uzman olan ve ülkemizde AFR ayarını fark edip ilk uygulayan Ahmet NALBANTOĞLU yaptı. Montajda yine bu konuda artık bir uzman olan Candan mühendisliği tercih ettik. Sonuçdan çok memnunum. Yine forumda Ahmet Bey ile LPG dönüşümü yaptırmış arkadaşlar var. Tavsiye ederim. Ben 12 taksit yaptırdım. Benzinden yaptığım kar ile taksitler kendini ödüyor.

Yorum

Arkadaşlar az önce sanayide birine sorduk. ‘Alma abi bi ton kronik hastalığı var(örnek olarak sübap eritmesini söylemiş) ayrıca parçası bulunmuyo’ cart curt bi ton laf yedi yine insignia

Yorum

Ben bu kronik laflarının birçoğuna kulak asmıyorum ama parça hususunda görüşlerinizi almak isterim

Yorum

İşleniyor...
                              X