Duyuru

Collapse
No announcement yet.

AFL detaylı bilgi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• AFL detaylı bilgi

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar aracım 2017 cosmo afl far beklentim yuksekti fakat sokak donuslerde ekstra bir ışık ve auto uzun kısa haricinde bi özelliğini göremedim yolda gıderken dreksyonla beraber sağ sola farlarımız donmuyormu yoksa bendemi bir sorun var yadımcı olabilcek tecrübeli arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim saygılar diliyorum

Far yatay ve dikey eksende hareket etmekte. Bahsettiğiniz gibi hareket etmiyorsa bence arıza lambanız yanardı zira her ilk kontakta araba check ediyor sistemi.

Yorum

5.20 bmw kullandım aracla yolda gıderken dreksyonu sağ sol yapınca farlarda sağ sola hareket edıyor bizim arabalardada bu hareket oluyormu benim aracımda bu hateket soz konusu değil sadece yanlara ekstra ısık açıyor oda sokak donuslerinde

Yorum

Düşük hızlarda farlar dönmüyor daha yüksek hızlarda dönüyor diye biliyorum.
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Benim araç 2009, Afl'de anlatılanların hepsini uyguluyor. Otomatik uzun kısaya hastayım zaten.

Yorum

Otamatık uzun kısa tamam benimkide yapıyor 30-69 km hızla gıderken direksyonu sağ sol yapın farlarınız sağa sola donuyormu direksyonla bunu merak ediyorum arac far acılısında yaptığo testte nasıl sağ sol yapıyır bunu soruyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bicakci54 View Post
              Otamatık uzun kısa tamam benimkide yapıyor 30-69 km hızla gıderken direksyonu sağ sol yapın farlarınız sağa sola donuyormu direksyonla bunu merak ediyorum arac far acılısında yaptığo testte nasıl sağ sol yapıyır bunu soruyorum
              Sadece düşük hızda değil durduğu yerde hadi sağ sol yapıyor.Menü ayarlarına bakın.Akıllı aydınlatma açık olsun.Aracım makyajlı kasa 2015 cosmo 170bg benzinli.

Yorum

Evet düşük hızda da yönlendirme yapar, düşük hızda uzuna geçmez. Ayarları kontrol edin, muhtemelen kapalı.

Yorum

Kocaeli ekcan oto yu aRadım matrixler sağ sol döner afl uzun kısa yApar otomatik huzme deiştirir dreksyonla donmez dediler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bicakci54 View Post
                    Kocaeli ekcan oto yu aRadım matrixler sağ sol döner afl uzun kısa yApar otomatik huzme deiştirir dreksyonla donmez dediler
                    Servislerde bunu diyorsa vay halimize.

AFL sisteminin 9 farklı sürüş modu haricinde, direksiyona duyarlı olarak sağ-sol, aracın eğimine göre aşağı-yukarı far yükseklik ayarını, otomatik uzun far asistanı devre ikende otomatik uzun-kısa yapar.

Matrix Led farlar hakkında detaylı bilgim yok fakat, önündeki araca göre içerideki ledleri kısalar onun yanlarından aydınlatma, virajlarda, dönüşlerde vs. AFL ye göre çok daha gelişmiş bir sistemdir.

yakar_35 'in de dediği gibi menü ayarlarında akıllı aydınlatma seçeneklerini bir kontrol edin. Akıllı aydınlatma açık iken halen bu devam ediyorsa "işinin ehli" aracı tanıyan bir servise göstermenizde fayda olabilir.

Yorum

Akıllı aydınlatmada kullanıyorum bmw 5.20 kullanınca bizim aflnin hareketsiz oldugunu farkettim araba dırdugu yerde deeksyon sağ sol yapıyorum sadece vıraj aydınlatma ısıgı yanıyor ayarları değiştirdiğimde farlar ayar değişikliği oluyor ama kullanırken dreksyon ıstıkametınde fark etmediğini farkettım acaba herkesteni aynı diye danısmak istedim

Yorum

Araç hareketsizken dediğiniz gibi sadece viraj aydınlatma çalışır. Hareket halinde hızınıza göre otomatik olarak kendi ayalar, direksiyon hareketine görede hareket eder.

Yorum

1- Ekcan'daki ilgili kişi bilmiyor
                          2- Yukarıda yazılanlar gibi ayarlardan akıllı far dağılımını açık yapın
                          3- Gösterge ekranında far sembolü üstünde A harfi yoksa AKŞAM otomatik farlar açıkken selektör konulu 2 sefer ileri doğru itin, yani selektör yapar gibi yapacaksınız ama kolu kendinize değil ileri iteceksiniz. Ondan sonra AFL+ tam anlamıyla çalışacaktır.
                          Uzunları kendiniz yakarsanız yada sis farlarını yakarsanız AFL+ devredışı kalır.
                          Durduğunuz yerde mercekler dönmez, hareket halinde döner.
                          InsigniaTEAM

Yorum

Valla hocam siz şanslısınız ben oto uzun kısayı bile görmedim 2011 cosmo da sadece viraj aydınlatma çalışıyor bende. ama aracı ilk çalıştırdığımda farlar yukarı aşağı sağ sol yaparak kendini test ediyor ama yolda bunları yaptığını görmedim. ayarlara da baktım bununla ilgili bir ayar bulamadım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adarada View Post
                              Valla hocam siz şanslısınız ben oto uzun kısayı bile görmedim 2011 cosmo da sadece viraj aydınlatma çalışıyor bende. ama aracı ilk çalıştırdığımda farlar yukarı aşağı sağ sol yaparak kendini test ediyor ama yolda bunları yaptığını görmedim. ayarlara da baktım bununla ilgili bir ayar bulamadım
                              Sizin aracınız da da yukarıda bahsettiğimiz özellikler mevcut. Sistem çalışmıyorsa bir sorun vardır. Makyajsız kasalarda herhangi bir ayar yok, farların otomatik konumda olması yeterli. Otomatik uzun kısa içinde;

3- Gösterge ekranında far sembolü üstünde A harfi yoksa AKŞAM otomatik farlar açıkken selektör konulu 2 sefer ileri doğru itin, yani selektör yapar gibi yapacaksınız ama kolu kendinize değil ileri iteceksiniz. Ondan sonra AFL+ tam anlamıyla çalışacaktır.

Yorum

İşleniyor...
                              X