Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 t benzin tuketimi ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

2015 1.6 T Stil paket Sıdı sahibiyim, yaklaşık 10000 km dir kullanıyorum. Bu araçlarda yakıt tüketimi tamamen kullanım tarzı ve rota ile alakalı, düz yolda sakin kullanımda 6.5 litrelere düşerken, rampalı güzergahlarda 8-9 litrelere çıkabiliyor.. Benim önceki aracım 1.2 clio idi.. Sehir içi 8.5 sehirdışı 6.7 litre yakıyordu. İnsignia Clio'dan 600 kilo daha ağır ve arada birkaç litre yakıt farkı var benim düşünceme göre çok çok iyi. Bir de şöyle bir durum var, araç o kadar keyifli ki, aradaki yakıt farkını umursamıyorsunuz .. Opel insignia fiyat performans olarak şu anda alınabilecek en iyi araç, 80-90 bin liralara full donanımlı D sınıfı araç alıyorsunuz.. Burada gerçek soru şu olmalı, ayda 100-200 lira benzinden tasarruf edip B sınıfı bir araç mı tercih edersiniz? Yoksa bu farkı umursamayıp tam donanımlı D sınıfı bir araca mı. Seçim tabii ki size kalmış. sizi çok iyi anlıyorum, ben de almadan önce çok araştırdım, kafamda bir sürü soru işareti vardı ama şimdi pencereden dışarı bakınca doğru tercihi yaptığımı düşünüyorum. 2014 ve üstü 1.6 T motor ile ilgili her türlü sorunuzu çekinmeden sorabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Deniz Güler View Post
      2015 1.6 T Stil paket Sıdı sahibiyim, yaklaşık 10000 km dir kullanıyorum. Bu araçlarda yakıt tüketimi tamamen kullanım tarzı ve rota ile alakalı, düz yolda sakin kullanımda 6.5 litrelere düşerken, rampalı güzergahlarda 8-9 litrelere çıkabiliyor.. Benim önceki aracım 1.2 clio idi.. Sehir içi 8.5 sehirdışı 6.7 litre yakıyordu. İnsignia Clio'dan 600 kilo daha ağır ve arada birkaç litre yakıt farkı var benim düşünceme göre çok çok iyi. Bir de şöyle bir durum var, araç o kadar keyifli ki, aradaki yakıt farkını umursamıyorsunuz .. Opel insignia fiyat performans olarak şu anda alınabilecek en iyi araç, 80-90 bin liralara full donanımlı D sınıfı araç alıyorsunuz.. Burada gerçek soru şu olmalı, ayda 100-200 lira benzinden tasarruf edip B sınıfı bir araç mı tercih edersiniz? Yoksa bu farkı umursamayıp tam donanımlı D sınıfı bir araca mı. Seçim tabii ki size kalmış. sizi çok iyi anlıyorum, ben de almadan önce çok araştırdım, kafamda bir sürü soru işareti vardı ama şimdi pencereden dışarı bakınca doğru tercihi yaptığımı düşünüyorum. 2014 ve üstü 1.6 T motor ile ilgili her türlü sorunuzu çekinmeden sorabilirsiniz. İyi günler dilerim.
      Kesinlikle verdiği keyif fazladan yakacağı 1-2 litreye bedel.

Yorum

Insignia nin kalitesi ve konforu tabiki tartisma soz konusu degil zaten degisterecegim arac yine bir üst model insignia olacak . 1.6 t mi 2.0. t benzinmi olsun 1.6 olursa motor zorlanirmi yakittan tasarruf edeyim derken 1.6 alip gucun keyfini yasayamamk var 2.0 da alabilirim o zaman zaten yakiti dert etmem . O arac yakacak belli ama basinca gider. keyfi baska olur . Fiyat performans olarak bakiyorum tabiki olaya ve su yeni 1.5 t var . Herkese tesekkurler onumde vakit var biraz daha bakinip karar verecegim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hunsignia View Post
          Insignia nin kalitesi ve konforu tabiki tartisma soz konusu degil zaten degisterecegim arac yine bir üst model insignia olacak . 1.6 t mi 2.0. t benzinmi olsun 1.6 olursa motor zorlanirmi yakittan tasarruf edeyim derken 1.6 alip gucun keyfini yasayamamk var 2.0 da alabilirim o zaman zaten yakiti dert etmem . O arac yakacak belli ama basinca gider. keyfi baska olur . Fiyat performans olarak bakiyorum tabiki olaya ve su yeni 1.5 t var . Herkese tesekkurler onumde vakit var biraz daha bakinip karar verecegim.
          1.6 T SIDI motor 170 beygir gücünde ve 260nm torka sahip, beklentilere göre değişir tabi ama klasmanına göre gayet performanslı bir araç, 170-180 lere hiç zorlanmadan çıkıyor. Sollamalarda vs. hiç üzmedi şimdiye kadar..

Yorum

Geçen hafta tatil dönüşü Alman plaka bir vw cc ile yürüdük. cc hızlanma konusunda iyiydi ama en son 198 km'deyken yetişemedi. Çok zorladı 10-15 dk peşpeşe yürüdük ama yüksek süratlerde bi yerden sonra kalıyor, insignia yürümeye devam ediyor.

Yorum

180 lik 13 170 lik 11 civari yakar istanbulda
              Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kdristnbl View Post
                180 lik 13 170 lik 11 civari yakar istanbulda
                Aynen, benim araba (180 lik) 13,2-13,7 arası yakıyor.
                2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Tüketimden bahsederken mutlaka şanzımanı belirtin arkadaşlar. Sidi hem otomatik hem manuel satıldı. Arada 1 belki 1.5 litre fark olur, hele sıkışık trafikte daha da artabilir. 180'likler ise sadece manuel satılmış.

Yorum

1.6 yakiyor hem fikir olduk bu konuda Tavsiyeniz nedir yeni alacagimda dizelde mi kalayim benzin mi olsun? dizelin servisi hakikaten pahali . Benzinli arac hic kullanmisligim yok simdieye kadar hep dizel sectim menunda kaldim taki dpf ye kadar. Dpf basima ic acmasin diye liqui mollynin urunleri duzenli kullaniyorum bunlarda masraf tabi dpf temizleyici ve dizel sistem temizleyici her 2 000 de bunlarda masrafa dahil tabi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hunsignia View Post
                      1.6 yakiyor hem fikir olduk bu konuda Tavsiyeniz nedir yeni alacagimda dizelde mi kalayim benzin mi olsun? dizelin servisi hakikaten pahali . Benzinli arac hic kullanmisligim yok simdieye kadar hep dizel sectim menunda kaldim taki dpf ye kadar. Dpf basima ic acmasin diye liqui mollynin urunleri duzenli kullaniyorum bunlarda masraf tabi dpf temizleyici ve dizel sistem temizleyici her 2 000 de bunlarda masrafa dahil tabi.
                      Hocam d sınıfı olacaksa insignia makyajlı 1.6 cdti öneririm ama yakıt daha çok önemli derseniz 1.6 cdti astra k da öneririm, ben insigniayı sattım şuan memnunum açıkçası şehir içinde bindiğim için ama uzun yol fazlaysa insignianın o fren ve verdiği güven için 1.6 dizel makyajlı insignia candır , gerisini aramak bence gereksiz

Yorum

Ayrıca bizde iki insignia vardı biri 170 lik benzinli diğeri 136 lık dizel , arada uzunda fark var tabi ama şehir içinde tork da götürüyor dizeli , dizelin 198 de kaldığı yerde benzinli 225 de kalmıştı , performans farkını da burdan bulabilirsiniz

Yorum

Benzinli 2009 1.6 T 180hp kullanıcısıyım arkadaşlarında dediği gibi çok basarsan her araba çok yakıyor. Hantal kalıyor lafı hurafeden ibaret. Tek sıkıntı araç 1600 kg ortalama 1-2 viteslerde biraz hantal doğrudur ama ordan sonrası....
                          buradaki yakıt farkı bilindiği üzere 17.08.2018 günü itibariyle lpg 3.25----- benzin 6.89 fiyat farkıyla alakalı
                          hiç düşünme al.

Yorum

İşleniyor...
                          X