Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 t benzin tuketimi ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 t benzin tuketimi ?

Selamlar 2011 2.0 cdti cosmo kullanicisiyim km sebebiyle araci degistirmeye karar verdim önerinizi ve fikirlerinizi rica edecegim. Aracim 246 000 km de. Aracimi benzinli ile deistirmek istiyorum . 2014 üstü modellere bakiyorum ancak 1.6 t tüketiminin cok yuksek oldugunu okudum satanlarin cogunu tuketimi sebebiyle satiyorlar ve aracin agirligi sebebiyle performans da alamiyorlar veya lpg takiyorlar. Sorum su olacak makyajli bir benzinli insigniami yoksa biraz paraya kiyip 2018 1.5 benzin mi fikirleriniz cok degerli simdiden tesekkurler.

Not: dizel demeyin bana dpf cok canimi sikti birda dpf ile ugrasmak istemiyorum.

Aracım 2015 cosmo stil 1,6T 170bg 24.700km'de
    Şehir içi;8.1lt
    Şehir dışı;5.2lt (90km sabit)
    Sakin kullanım ortalamam bu şekilde. Ha basarsan Ş.İçi;9.3lt / Ş.dışı;6.4lt (110-130km ortalama ile) gösteriyor.
    Ayrıca benim şahsi fikrim,hiçte hantal değil.Tavsiye edermiyim,ederim.Ayrıca bende dizele ısınamadım,benzin iyidir iyi

Yorum

Tesekurler . Cok sordum bu araci motoru kucuk bu govdeye diyenler oldu 10 ustu yakiyor dediler bu motor bu araci cekmiyor dediler. Kafami karistirian kismi su ikinci el ilanlarinda en cok bu arac gorunuyor birda bu araca lpg cok yaygin. Neyse arastirmaya devam.

Yorum

Aynı anda hem 2.0 CDTI, hem 1.6T 170ps kullanıcısıyım. Her ikisi de otomatik.

1.6 T 170ps SIDI motordan inanılmaz memnunum, hem yeterince ekonomik hem de alt devirde gelen yüksek tork sayesinde düşük devirlerde yeterli performansı vermesi ve sessizce süzülmesi sayesinde çok da keyifli. Ancak yılda 25-30.000 km (veya üstü) yapacaksanız, ya da sürekli olarak yoğun trafik, yokuşlu güzergahlarda kullanacaksanız tüketim üzebilir.

Tüketimin "düşük" veya "yüksek" olması beklentiniz ve güzergahınızla alakalı, ancak 1.65 ton ağırlıkta, tork konvertörlü şanzımana sahip bir araca göre SIDI motor oldukça düşük tüketime sahip; ancak neticede turbo benzinli motorların hepsi gibi yüklenirseniz veya aşırı trafikte kullanırsanız tüketim üzücü rakamlara yükselebilir. Ben aldığım günden bugüne ortalamam 8.1 litre iken, ortalaması 12-13 litre olan arkadaşlar da var. Dolayısıyla siz kendi hesabınızı kendiniz yapmalısınız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hunsignia View Post
          Tesekurler . Cok sordum bu araci motoru kucuk bu govdeye diyenler oldu 10 ustu yakiyor dediler bu motor bu araci cekmiyor dediler. Kafami karistirian kismi su ikinci el ilanlarinda en cok bu arac gorunuyor birda bu araca lpg cok yaygin. Neyse arastirmaya devam.
          Bilmiyor olabilirsiniz diye hatırlatmak isterim; 2013'den sonra Opel 180ps turbo benzinli motordan 170ps'lik SIDI adlı motora geçti. Yeni motorun torku daha yüksek ve maks. güç-torkunu çok düşük devirden başlayarak uzun bir süre koruyabiliyor. Eski motor ise yüksek devirde daha canlıymış; kullanmadığım için bilmiyorum.

Yorum

12-13 leri bende duydum ve cok canim sikildi bilemiyorum sonucta yogun tarfikte dur kalk seklinde arac kullaniyoruz . Benim durumumda bu aracta buyuk ihtimalle 12-13 bandinda gezecek . Yeni kasa benzinlide bakaiyorum ancak istedigim donanim seviyesinde fiyatlar cok yuksek . Cosmo dan sonra insan en azindan o seviye istiyor, Yeni 1.5 in fabrika verileri fena degil gibi ama yasamda veriler dogal olarak cok farkli oluyor daha test e cikamadim yada sahibi olan birisiyle muhabbetim olmadi . Forumda olan birisi yardimci olursa cok sevinirim.

Yorum

bu araca bu motor küçük diyenler mutlaka 1.4 motordan bahsediyorlar.zira bence motor gücü fazla geliyor ki araba çok fazla lastik çektiriyor.tamam benim aracımda yazılım var ama yine de 170 bg. için aynı şeyi savunuyorum.Ve bence tam performans için 170 bg sonrası 4 çeker olması gerektiğini savunuyorum.Yakıt olayına gelince.eşim de ben de arabayı çok sert kullanıyoruz dolayısıyla 9,5 litreyi görüyor şehir içinde bu güçte bi araç için gayet ideal ortalama kaldı ki piyasada 136 bg C segment araçlarında 9 litre yaktığını düşünürsek insignia için bu değerler bence düşük bile kalır yanında...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hunsignia View Post
                12-13 leri bende duydum ve cok canim sikildi bilemiyorum sonucta yogun tarfikte dur kalk seklinde arac kullaniyoruz . Benim durumumda bu aracta buyuk ihtimalle 12-13 bandinda gezecek . Yeni kasa benzinlide bakaiyorum ancak istedigim donanim seviyesinde fiyatlar cok yuksek . Cosmo dan sonra insan en azindan o seviye istiyor, Yeni 1.5 in fabrika verileri fena degil gibi ama yasamda veriler dogal olarak cok farkli oluyor daha test e cikamadim yada sahibi olan birisiyle muhabbetim olmadi . Forumda olan birisi yardimci olursa cok sevinirim.
                Yeni kasadaki motor bildiğim kadarıyla yine SIDI, sadece güncellenmiş hali. Kasa ise daha hafif. Dolayısı ile tüketimde bir miktar düşme olur ama mucize beklemeyin. Sürekli dur kalk yoğun trafikte kullanıyorsanız ve 10 litre üzeri üzecekse bence iyi düşünün.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nedim View Post
                  bu araca bu motor küçük diyenler mutlaka 1.4 motordan bahsediyorlar.zira bence motor gücü fazla geliyor ki araba çok fazla lastik çektiriyor.tamam benim aracımda yazılım var ama yine de 170 bg. için aynı şeyi savunuyorum.Ve bence tam performans için 170 bg sonrası 4 çeker olması gerektiğini savunuyorum.Yakıt olayına gelince.eşim de ben de arabayı çok sert kullanıyoruz dolayısıyla 9,5 litreyi görüyor şehir içinde bu güçte bi araç için gayet ideal ortalama kaldı ki piyasada 136 bg C segment araçlarında 9 litre yaktığını düşünürsek insignia için bu değerler bence düşük bile kalır yanında...
                  dizelden sonra ne yalan soyleyim o degerler yuksek kaliyor ama her guzelin bir kusuru var tabi dpf cok basimi agritti ve devam ediyor. Sokturmek istemiyorum cunku cevre icin cok zararli hepimizin colugu cocugu var . Özellikli bir baba olarak sehir icinde o karbon gazlarini cocuklarin da oldugu yerlerde dogaya salmak icimden gelmiyor. sanirim benzin alip bu degerlere katlanacagim

Yorum

benden size tavsiye aracı hergün aktif kullanıyorsanız mutlaka LPG taktırmanız gerekecek.dizel kullanan kişilere benzin değerleri fazla geliyor.Aslında değerler normal benzin pahalı maalesef...

Yorum

2011 1.6T 180'lik Cosmo Flexride aracım var. Şehir dışı 110-120 bandında sakin kullanılırsa 6 litre civarında yakıyor. Ben mesela geçen hafta 10 günlük tatilde 1.600 km yol yaptımve sport modda 5 binden önce vites değiştirmeyerek kullandım 9 litre yaktı. 200'lü hızlara çok çıktığım oldu. 140-150 bandında gittim genelde. istanbul şehiriçinde kışın 10-11 litre yakıyorum. Şu an 8-8.5'larda.

Yorum

Hocam o 9 litre yakan kullanıcıları bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim astra 1.6 cdti otomatik kullanıyorum şuan 2 hafta önce 1.6 sidi otomatik sattım , yakıt olarak tam yarısını yakıyor aynı kullanım ve güzergahta benim sidi ile ortalamam tam 9.8 litreydi astra ile 5.6 . Hesabını siz yapın

Yorum

benim arkadaşta i30 var 9 litre gördüğü zamanlar oluyo

Yorum

benden size tavsiye aracı hergün aktif kullanıyorsanız mutlaka LPG taktırmanız gerekecek.dizel kullanan kişilere benzin değerleri fazla geliyor.Aslında değerler normal benzin pahalı maalesef...
                            lpg de performansi nasil etkiler , ciddi bir kayip yasatirmi?

Yorum

Aslinda su dpf ye bir cozum bulsalar dizelden cok memnunum ama su anki haliyle yeni araci dizel dusunmuyorum

Yorum

İşleniyor...
                              X