Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia şanziman sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia şanziman sorunu

Merhaba arkadaşlar 2010 2.0 cdti 160 cosmo otomatik vites kullanıcısıyım aracım agrasif kullanım sonrasında sakin kullanıma geçince arada bir vuruntu yapıyordu gösterdiğim yerlerde hiç bir sorun olmadığı söylendi yağdan şüphelendim yağı değiştirmeye gerek yok dediler bir sabah aracı çalıştırdım 5-6 dakika sonra hareket ettim otobana çıktıktan 10 km kadar sakin kullandıktan sonra gaza yüklenmeye başladım yaklaşık 10 km kadar süratli kullandım otobandan çıkıp sıkışık trafiğin içine girdim trafik durduktan sonra ki ilk kalkışta devir yükseldi ve araç yavaş yavaş hareket etti hemen sağa çekip stop edip tekrar çalıştırdım hareket ettiğimde yine devir yükseldi hafif bir vuruntuyla hareket etti arıza ışığı yanıp SERVİS:Şanzıman uyarısı verdi gaza sonuna kadar bastığım halde devir 4000 de kaldı hafif hafif hareket etmeye başladı vitesi manuel e aldığım zaman 6.viteste olduğunu gördüm hiç bir şekilde vites küçültmüyor bir ustaya götürdüm yağına baktı direkt "şanzıman yanmış" dedi bende güvenmeyip aracı aldım şuan bu şekilde kapının önünde yatıyor daha önce başına böyle bir şey gelen var mı? Ustanın dediği şanzıman yanmış kelimesi ne ifade ediyor yani neyi yanmış oluyor araç zorda olsa hareket edebiliyor hızını aldıktan sonra hiç sıkıntı yokmuş gibi? Bilgisi olan abilerim kardeşlerim varsa bilgilendirirse veya ankara da yönlendirebilirlerse çok memnun olurum.
İşleniyor...
X