Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2016 insignia 1.6 cdt hakkında bir kaç soru

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2016 insignia 1.6 cdt hakkında bir kaç soru

Tekrar herkeze merhaba başlıkda da belirttiğim gibi 2016 dizel otm design paket bir araç ile ilgileniyorum sizlerden birkaç tavsiye almak ve merak ettiğim birkaç konuda yardım almak istiyorum.
    İlgilendiğim araç 76000 km de hatasız bir araç bu bağlamda;

1-2016 model bir araç için 76000 km bana biraz çok geldi (yılda ortalama 40 bin civarı ülke standartlarının üstünde) bu rakam benim için sorun oluşturur mu aracı tanıdık referansı ile alacağım şirket aracı değil il dışında çalışan memur aracı her hafta sonu ankaraya gelip gitmiş bu nedenlede bir hayli şişmiş.
    2- km si hariç araçta hata boya yokmuş ve servis bakımlı 75000 bakımları ve ön disk ve balataları yenilemiş servis kayıtlarından teyit aldım. Aracın sonrakı bakımı 90 bin mi 100 bin mi 100 bin bakımları ne kadar tutuyor ortalama ?
    3- Bu şartlarda piyasaya göre araç nekadar eder ?
    4- yakıt konusunda öngörünüz nedir. Beklentim tabi ki şehir içi 5 lt değil fakat ne yakar bu araç ortalama forumda konusu var ama 6 lt diyende var 11 lt diyende ki 11 lt nasıl yakıyor inanın meraktayım
    tanışma sonraı ilk mesaj için biraz çenem düştü yardımlarınız için şimdiden teşekkürler hepinize

Benim bildiğim Design paket sadece filolara satıldı, şahıslara satılmadı.

Yakıt olarak İstanbul şehir içi tüketimi 7​​​​​​.5 denilebilir, yoğun trafikte artabilir, küçük şehirdeyseniz 7'nin altına inebilir. Şehir dışı 5-5.5 lt yakıyor yüksek süratlerde gidilmedikçe.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alkantra View Post
      Benim bildiğim Design paket sadece filolara satıldı, şahıslara satılmadı.

Yakıt olarak İstanbul şehir içi tüketimi 7​​​​​​.5 denilebilir, yoğun trafikte artabilir, küçük şehirdeyseniz 7'nin altına inebilir. Şehir dışı 5-5.5 lt yakıyor yüksek süratlerde gidilmedikçe.
      Hmm ilk defa duydum sadece floya satıldığını bir araştırayım onu yakıt konusunda da benim beklentimde o yınde çok üzmez diye düşünüyorum

Yorum

Tercih meselesidir ancak, şahsen eğer yılda 20.000 km altında yapacaksam 2 yaşında 80.000 km'ye gelmiş araç yerine, ondan çok daha ucuza, aynı yaşlarda fakat 20-25.000 km'de, henüz sıfır km kokusu üstünde 1.6 SIDI modelini alır; cebimde kalan parayı benzin farkına sayar keyifle binerdim. Ben geçen sene öyle yaptım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
          Tercih meselesidir ancak, şahsen eğer yılda 20.000 km altında yapacaksam 2 yaşında 80.000 km'ye gelmiş araç yerine, ondan çok daha ucuza, aynı yaşlarda fakat 20-25.000 km'de, henüz sıfır km kokusu üstünde 1.6 SIDI modelini alır; cebimde kalan parayı benzin farkına sayar keyifle binerdim. Ben geçen sene öyle yaptım.
          yanı yılda ortalama 10 - 15 bın km yapıyorum maksımum rakamlar bunlar. benzinl yakıt konusunda beni çok korkuttu daha önce astra 1.6 benzın otm kullanmıştım benzin ebnı bıraz orlyınca lpg taktırdım ondanda malum lpg arızaları subap erımesı fılan yasayınca ne yalan söyleyim soğudum biraz

Yorum

Sanırım 95 bin lira civarı bir bütçe ayırdınız, bence aynı fiyata 2017 model 15-20 bin km civarı Elite paket Astra Sedan almak daha mantıklı olacaktır 2 senede 76 bin km yapmış Insignia'ya göre. Elite donanım Astra da aslında gayet dolu bir paket.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alkantra View Post
              Sanırım 95 bin lira civarı bir bütçe ayırdınız, bence aynı fiyata 2017 model 15-20 bin km civarı Elite paket Astra Sedan almak daha mantıklı olacaktır 2 senede 76 bin km yapmış Insignia'ya göre. Elite donanım Astra da aslında gayet dolu bir paket.
              mantıklı geliyor kulağa ama astra daha önce kullandığım için farklı bir heyacan olsun istiyorum. ama sanırım başka bir araç bakacağım çünkü km korkutuyor biraz.

Yorum

76 bin km, bakımları aksatılmamış ve temiz kullanılmış, hele ki uzun yolda kullanılmış bir araç için korkulacak bir km değil
                34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: recruit View Post

yanı yılda ortalama 10 - 15 bın km yapıyorum maksımum rakamlar bunlar. benzinl yakıt konusunda beni çok korkuttu daha önce astra 1.6 benzın otm kullanmıştım benzin ebnı bıraz orlyınca lpg taktırdım ondanda malum lpg arızaları subap erımesı fılan yasayınca ne yalan söyleyim soğudum biraz
                  Bu km'lerde yıllık zararınız 2.000 lira civarında olur ki aradaki farkı düşünürseniz bence gayet kabul edilebilir bir değer. Üstelik SIDI motorun sessiz ve akıcı sürüşü de unutulmamalı. Yine de tercih meselesi tabii...

Yorum

İşleniyor...
                  X