Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jant Hırsızlığı... :)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Jant Hırsızlığı... :)

Arkadaşlar selamlar ;

2013 model cosmo insignia sahibiyim. Cumartesi gecesi aracın tüm lastikleri az kalsın çalınıyordu. Son anda polisin gelmesiyle hırsızlar kaçmış Eşim araca bindiğinde ön sağ lastiğin bijonlarını komple söktükleri için lastik hemen çıkmış ve araç lastik üzerine oturmuş. Kısaca allah korudu Ben pek fazla bu tarz konulara dikkat etmezdim ancak araca binerken göz ucuyla bijonları azda olsa kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

Ayrıca gelen lastik servisinin söylediği lafta garibime gitti. " abi bunları yapanlar genelde lastikçi .jant sparişi alıyorlar ve çalıyorlar dedi" Şerefsizlik diz boyu gerçekten. Daha kötü sonuçlar doğurabilirdi ancak ucuz kurtardık sanırım...
    Ekli Dosyalar
    2013 İnsignia Cosmo 1.6T

Geçmiş olsun.

Memleket iyice başıboş hale geldi, halk arasındaki tabirle "Teksas gibi olduk". (Ben bunun kasıtlı yapıldığını düşünüyorum ya neyse)

Siyasiler halka saygı duyup, hizmet edeceği yere; halk siyasilere biat edip, onlara yalakalık yaparak menfaat beklediği sürece, yani bu kafa değişmediği sürece de bu ortamın düzeleceğini sanmıyorum.

Yorum

Teşekkürler Ufuk Bey. Gerçekten teksas gibiyiz. Bulunduğum bölgede 2 hafta önce Passatın tüm lastiklerini söküp aldılar Polis maşallah baya takip ediyor
      2013 İnsignia Cosmo 1.6T

Yorum

Eskiden bu tip haberleri İstanbul'u belli başlı bölgelerinde duyardık. Yeniden hortlamış olması endişe verici.
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Abu View Post
          Teşekkürler Ufuk Bey. Gerçekten teksas gibiyiz. Bulunduğum bölgede 2 hafta önce Passatın tüm lastiklerini söküp aldılar Polis maşallah baya takip ediyor
          Maltepe'nin göbeğinde oldu malesef
          2013 İnsignia Cosmo 1.6T

Yorum

Büyük Geçmiş olsun

Bu tür jant hırsızlığı eskiden çelik jant piyasada azken çok duyulurdu ama artık her marka araç çelik jant veriyor bu tür olaylar pek olmuyordu

Tedbir almak bizden olsun diye ben kendi aracımda opelin orjinal aksesuarı olan kilitli/şifreli bijonları kullanıyordum sizlerde deneye bilirsiniz

Link

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Çok teşekkür ederim kilitli bijon olduğunu bilmiyordum.Hemen kontağa geçiyim. Valla mahalleye dadanan birileri var ama yakalayamadık hala
              2013 İnsignia Cosmo 1.6T

Yorum

Fatih Hocam siz kasıtlı olarak mı Astra linkini verdiniz?

Insignia diye aratınca bu link çıkıyor da : https://www.opel-accessories.com/ope...TWt!-396405617

Yorum

Geçmiş olsun. Yurt dışında bayide ki sıfır araçları takoza alıp jant, lastik çalıyorlardı. Hırsızlığında bir furyası var sanırım. Bir ara BMW'lerin NBT ve hayalet göstergelerine dadanmışlardı. Bir ara araçların kapı, cam vb parçalarını çalıyolardı. Yakın zamanda jant-lastik hırsızlığını duymamıştık. İnşallah en kısa sürede yakalanırlar..

Yorum

Çok geçmiş olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                      Büyük Geçmiş olsun

Bu tür jant hırsızlığı eskiden çelik jant piyasada azken çok duyulurdu ama artık her marka araç çelik jant veriyor bu tür olaylar pek olmuyordu

Tedbir almak bizden olsun diye ben kendi aracımda opelin orjinal aksesuarı olan kilitli/şifreli bijonları kullanıyordum sizlerde deneye bilirsiniz

Link

Fatih bey,benim aracımdakiler bunlardan var.Aynısı.O zaman benim aracımdakiler kilitli bijon oluyor sanırım.

Yorum

Mersin'de geçen ay 25-30 arabayı tuğla üzerinde bırakmışlardı şerefsizler. Muhtemelen malum memleketten olanlar, biraz önce audi sayfasında paylaştı biri; A3'ün tampondaki ızgaraları çalmışlar.
                        ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                          Fatih Hocam siz kasıtlı olarak mı Astra linkini verdiniz?

Insignia diye aratınca bu link çıkıyor da : https://www.opel-accessories.com/ope...TWt!-396405617
                          Googla yazınca ilk çıkan linki attım

Astra ile aynıdırı diye düşünüyorum.

Siz doğru linki atmışsınız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Fatih bey,benim aracımdakiler bunlardan var.Aynısı.O zaman benim aracımdakiler kilitli bijon oluyor sanırım.
                            Hocam her bir janta bir tane şifreli bijon takılıyor elinizde şifreli bijon varmı araçta sakladığınız yoksa sizinkiler normaldir var ise o şifreli bijonu kaybetmeyin yolda kalırsınız aman dikkat edin.

Yorum

Selamlar. Abu üyemiz geçmiş olsun.Bostancı Altıntepede oturuyorum.Bir hafta önce Opc aracımın ön Opel amblemini sökmüşler.Araç Opc olduğu için hiçbir insigniaya uymuyor.Ancak o kadar ustaca sökmüşler ki sanırım aynı hırsızlar.

Yorum

İşleniyor...
                              X