Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Üye Araçları..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Üye Araçları..

Hepinize hayırlı akşamlar..Gece gündüz forumdayim didik didik ediyorum heryeri tabiri caizse sonuçta arabamı alalı 2 ay olucak ve kronik sıkıntıları varmidir genel sorunları nedir elimden geldiği kadar okumaya öğrenmeye çalışıyorum..Yalnız bu arada buluşma organizasyonlarina göz atarken özellikle yakın tarihli olanlar bulusmalarda doğru düzgün insignia göremedim gibi ) Mutlaka bir aile yeri burası araçlar önemli değil önemlı olan dostluklar arkadaşlıklar fakat kişisel fikirlerinizi almak istedim farklı bir araca dönenler değişiklik olsun yada az yaksın ekonomik olsun yada sorunlu bir araçtı en azından bana sorunlusu geldi gibi hangi sebeblerden gectiler ? Nacizane fikirlerinizi almak istedim

Merhabalar. Öncelikle aracınızın modeli nedir? Benim aracım 2015 1.6T 170bg cosmo+stil paket. Aracımı alalı 4 ay oldu ve son derece memnunum. Bildiğim kadarıyla makyajlı kasalarda kronik bir sorun yok. Makyajsız kasalarda karşılaşılan sorunlar da zaten makyajlı kasada giderilmiş.

Yorum

2014 makyajlı 1.6 sidi otomatik+flexride+park go+sunroof+ryhtm ahşap dekor+19 jant(gum metal) asteroid gri. Ayrıca 2 cr yazılımlı soft yazılım. 1 hafta önce nano boya koruma yapıldı. Sırada hava filtresi . Ortalama yakıt tüketimi 9.5 litre şehir içi. Uzun yol genelde 120 ara ara top speed denedim 230 u gördüm daha gidiyordu yol yetmedi. Stock 1.6 cdti 197 ile kaldığı yerde 225 gördüm. Uzun yol böyle kullanmaya 8.2 litre. Çift egzoz çıkışı mevcut kilometre 57 bin

unuttuğum bir şey varsa sorabilirsiniz

Yorum

Buluşmalarda Insignia'nın az olmasının sebebini anlatıyım;

- Arabalar eskidi. 9 yıldır bir aradayız ve herkes kolay kolay 9 yıl aynı arabaya binmiyor bu dönemde. Eskilerden birçok kişi sattı, ya kalite artırdı ya segment büyüttü yada farklı zevkler aradı (Scirocco tarzı olsun yada SUV'ler olsun)
        Bu arada satanlardan bazıları tekrar tekrar Insignia aldı ki memnun olmasalar yada arabada sorun olsa almazdı. İkinci, üçüncü, beşinci hatta yedinci Insignia'sını alıp satan var. Ayrıca bu kişilere soralım, piyasadaki "Insignia değer kaybediyor" yada "piyasası yok" algısına rağmen neredeyse hepsi kârla yada az bir zararla satmıştır. Bu söylentileri çıkaran galericiler de aslında iyi para kazanıyor bu arabadan ama sorsan zarardır.

- Yeni üyeler veya yeni araç sahipleri buluşmalara çok katılmıyor. Sanırım bizim ilk nesildeki heyecan gelecek nesillerde oluşmadı Halbuki bu muhabbeti forumun dışına taşımak, araba haricinde konuları yüz yüze konuşabilmek, sosyal etkinliklerde bulunmak herkese fayda sağlayacaktır. Ayrıca arabanızla bir etkinlikte bulunmanız da ona bağlılığınızı artırır ve arabanızdan daha çok keyif alırsınız.

- Insignia'sı olmasına rağmen iş çıkışı şirket aracıyla gelenler oluyordu, bu da doğal olarak sayıyı aşağıya çekiyor.

Başka başka maddelerde eklenebilir belki.
        Bir Insignia sahibi olarak sizi de buluşmalarımıza bekleriz, 1-3-5 derken sayıyı artırmak mümkün. Bizim ilk buluşmamız 2009'da 2 araba ile düzenlenmişken 2011'de 50 araba Eskişehir'de toplandık, konaklamalı organizasyon düzenledik, nereden nereye. Forum demek birlik beraberlik ile ortak katkı sağlamak demek, bugün sizin buluşmaya katılmanız, yarın sizi gören başka bir üyemizi gaza getirip onun da buluşmaya katılmasına sebep olacak belkide. Katkılarınızı bekliyoruz
        Son düzenleme: cagri; 25.05.2018, 11:40.
        InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
          Merhabalar. Öncelikle aracınızın modeli nedir? Benim aracım 2015 1.6T 170bg cosmo+stil paket. Aracımı alalı 4 ay oldu ve son derece memnunum. Bildiğim kadarıyla makyajlı kasalarda kronik bir sorun yok. Makyajsız kasalarda karşılaşılan sorunlar da zaten makyajlı kasada giderilmiş.
          Teşekkür ederim hocam yorum yaptığın için. .Aracım 2012 1.4 140hp 60 binde..sanırım eski makyajsiz kasa ve dediğiniz gibiyse sorunlar bize kaldı şimdilik birşey yok umarımda çıkmaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BlackMehmet View Post
            2014 makyajlı 1.6 sidi otomatik+flexride+park go+sunroof+ryhtm ahşap dekor+19 jant(gum metal) asteroid gri. Ayrıca 2 cr yazılımlı soft yazılım. 1 hafta önce nano boya koruma yapıldı. Sırada hava filtresi . Ortalama yakıt tüketimi 9.5 litre şehir içi. Uzun yol genelde 120 ara ara top speed denedim 230 u gördüm daha gidiyordu yol yetmedi. Stock 1.6 cdti 197 ile kaldığı yerde 225 gördüm. Uzun yol böyle kullanmaya 8.2 litre. Çift egzoz çıkışı mevcut kilometre 57 bin

Hocam Allah kaza bela vermesin gayet guzel dolu bir arac sonucta insigniaya sorunsuz devam teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
              Buluşmalarda Insignia'nın az olmasının sebebini anlatıyım;

- Arabalar eskidi. 9 yıldır bir aradayız ve herkes kolay kolay 9 yıl aynı arabaya binmiyor bu dönemde. Eskilerden birçok kişi sattı, ya kalite artırdı ya segment büyüttü yada farklı zevkler aradı (Scirocco tarzı olsun yada SUV'ler olsun)
              Bu arada satanlardan bazıları tekrar tekrar Insignia aldı ki memnun olmasalar yada arabada sorun olmasa almazdı. İkinci, üçüncü, beşinci hatta yedinci Insignia'sını alıp satan var. Ayrıca bu kişilere soralım, piyasadaki "Insignia değer kaybediyor" yada "piyasası yok" algısına rağmen neredeyse hepsi kârla yada az bir zararla satmıştır. Bu söylentileri çıkaran galericiler de aslında iyi para kazanıyor bu arabadan ama sorsan zarardır.

- Yeni üyeler veya yeni araç sahipleri buluşmalara çok katılmıyor. Sanırım bizim ilk nesildeki heyecan gelecek nesillerde oluşmadı Halbuki bu muhabbeti forumun dışına taşımak, araba haricinde konuları yüz yüze konuşabilmek, sosyal etkinliklerde bulunmak herkese fayda sağlayacaktır. Ayrıca arabanızla bir etkinlikte bulunmanız da ona bağlılığınızı artırır ve arabanızdan daha çok keyif alırsınız.

- Insignia'sı olmasına rağmen iş çıkışı şirket aracıyla gelenler oluyordu, bu da doğal olarak sayıyı aşağıya çekiyor.

Başka başka maddelerde eklenebilir belki.
              Bir Insignia sahibi olarak sizi de buluşmalarımıza bekleriz, 1-3-5 derken sayıyı artırmak mümkün. Bizim ilk buluşmamız 2009'da 2 araba ile düzenlenmişken 2011'de 50 araba Eskişehir'de toplandık, konaklamalı organizasyon düzenledik, nereden nereye. Forum demek birlik beraberlik ile ortak katkı sağlamak demek, bugün sizin buluşmaya katılmanız, yarın sizi gören başka bir üyemizi gaza getirip onun da buluşmaya katılmasına sebep olacak belkide. Katkılarınızı bekliyoruz
              Hocam çok doğru yazmışsınız bende 1 ay oldu yeniyim aranızda..Arabam 2012 model ama gören ve araca bakanlar opeli çok tanimayanlar 0 mi abi diyor ) 60 binde araç. .LPG yok..expert de yüzde 97 motor verdi..değişen yok.. Keratayı seviyorum ilk izlenimim uzun yolda korkunc ekonomik ama şehir icinde yaktığı..Buluşmalara katılmak isterim elbette deneyimli arkadaşlardan sizlerden fikir almak çok iyi olucak teşekkürler tekrardan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kaan352 View Post

Hocam çok doğru yazmışsınız bende 1 ay oldu yeniyim aranızda..Arabam 2012 model ama gören ve araca bakanlar opeli çok tanimayanlar 0 mi abi diyor ) 60 binde araç. .LPG yok..expert de yüzde 97 motor verdi..değişen yok.. Keratayı seviyorum ilk izlenimim uzun yolda korkunc ekonomik ama şehir icinde yaktığı..Buluşmalara katılmak isterim elbette deneyimli arkadaşlardan sizlerden fikir almak çok iyi olucak teşekkürler tekrardan
                Yarın anadolu yakası Antepli Üstadım'dayız, bekleriz.
                InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Yarın anadolu yakası Antepli Üstadım'dayız, bekleriz.
                  Yarın için söz verip mahcup olmayim size akrabalara davetliyim geç kalırım bir aksilik olur ama ilk fırsatta ve makul bi zamanda katılıcam inşallah..takipteyim o bölümüde Teşekkür ederim hocam tekrardan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kaan352 View Post

Teşekkür ederim hocam yorum yaptığın için. .Aracım 2012 1.4 140hp 60 binde..sanırım eski makyajsiz kasa ve dediğiniz gibiyse sorunlar bize kaldı şimdilik birşey yok umarımda çıkmaz
                    Kardeşim merhaba,işin doğrusu makyajlı veya makyajsızı at bi kenara.Sen aracına bak ona iyi davran o seni üzmez.Aracın güzel bir araç,Allah ağız tadıyla binmek nasip etsin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Kardeşim merhaba,işin doğrusu makyajlı veya makyajsızı at bi kenara.Sen aracına bak ona iyi davran o seni üzmez.Aracın güzel bir araç,Allah ağız tadıyla binmek nasip etsin.
                      Amin hocam cümlemize inşallah

Yorum

Sırf Insignia sayısı azalmasın diye satasım gelmiyor

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                          Sırf Insignia sayısı azalmasın diye satasım gelmiyor
                          Valla hocam satmak bir yana sayıyı çoğaltalim ) ben çevreme tavsiye ediyorum sürekli birkaç kişinin kafasına yattı her an ınsignia sahibi olabilirler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BlackMehmet View Post

Hocam merhaba çift çıkış egzozu kendin mi yaptırdın yoksa var mıydı
                            2014 COSMO 1.6 TURBO 170 HP - CARBON FLASH BLACK - 19 İNÇ JANT - ÇİFT ÇIKIŞ EGZOZ/DİFÜZÖR

Yorum

İşleniyor...
                            X