Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Önyargılar..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Önyargılar..

Evet bildiğiniz gibi yeni insignia sahibi oldum ve forumunuza yeni katıldım..Bayağ inceleme fırsatı buldum..Yalnız insignia ile alakali insanlarımızın biraz onyargili olduğunu düşünüyorum..Kullanmayanlar hariç..yada aracında sorun olup kullananlar..
    Sizler bu araç ile alakali benden daha fazla tecrübeye sahipsiniz ve istanbul da yapılan ilk bulusmaya katılmak sizlerin fikirlerinden yararlanmak isterim..
    Şimdi gelelim asıl konuya ;
    Ben aracımı almadan önce 1 ay kadar belki daha uzun süre araştırma yaptım. .nedir ne değildir ..65 bin tl kadar bütçem vardı ve yılda 10.000 km belki yapan belki yapmayan birisiyim..İlk önce hedefim aşık olduğum aracı almakti..göze hoş gelen gönlümede hoş gelir ilkesi bu fiyat bandında arastirmalarim sonu fluenceler hyundailer renault grubu Citroën grubu Fiat gibi grubu direk merhaba diye karşıladı beni..ww 1.4 hatta 1.6 eski kasalar en boş paketleri hoşgeldin dedi ..Dizel ekonomik olsun konfor olsun (emin degilim)gostersin kendini dedik ortaya c5 sedan çıktı..hadi dedik anlaşıldı hem konfor hem lüks hem ekonomi bu paraya yok.var oda 75 ve üstü başlıyor fiyatlar hangi model marka olursa olsun..
    Öyle bir hal aldı ki durum yelpaze içinde bak bana aşık olursun,lüksü,konforu ben veririm ama kendime göre bir takım eksilerim var diyen araç insignia oldu..
    Temiz bir dizel fiyat olarak asabilir 1.6 180 hp ilkler LPG sevmediğim için biraz yakıta sıkıntı olabilir diye düşundum ve 1.4 140 hp aldım. .uzun yolda 6.vites 110 sabit hızla 5.5 gibi inanılmaz bir oran yakaladı ama gel gelelim şehir içinde biraz yakıyor kerata..araçta 18 jant lastik çift çıkış egzoz vs var ssnirim bunların etkisi de olabilir bilmiyorum..
    Bindiğim yerli araçlardan sonra bu araç bana inanılmaz keyif verdi evet az kullanma imkanı buldum aracımı zorlamadim hiç 110 ü geçmedim,yokuslarda deneme fırsatım olmadı vs vs ama ilk izlenimlerim şu an için çok mutlu olduğum ve parasini sonuna kadar hakettigini düşünmem. .
    Şimdi arkadaslar ben bu paraya belki hiç sorun çıkarmayan yerli grubu bir Arac alıp hep isteksiz keyifsiz mi binseydim? İşte 2.eli zayıf kolay satılmaz o motor kasayı çekmez,fazla yakar diyenler özellikle kullanmadan bunu söyleyenleri dinleseydim belkide bu mutluluktan vazgecmis olucaktım. .
    Biliyorum 2.elin zayıf olduğunu biliyorum halkımız tarafından taninamayan,insanların gözüne devasa gelen bir araç olduğunu..Herşeyi bilerek göze aldım ve girdim..
    Şimdi soruyorum sizlere bugün 1.2 tsi motor jetta bile yeri geliyor şehir içinde 9 10lt yakıyor ..1.4 renolar 1.4 séatlar,1.6 tüm atmosferik araçlar şehir içinde illaki yakıyor..yakmayan araç varda bizmı bilmiyoruz anlamadım? ? Evet belki ww cc 1.4 dsg ler şehir içinde 7 filan yakabilir bu bir başarıdır ama benim param malesef o araca yetmedi yapıcak birsey yok..
    Yani insanlarımız neden bu kadar onyargili ? Daha kullanmadan bilmeden görmeden neden sürekli bir karalama içindeler ? Ben kullanmadigim araç hakkında nasıl yorum yapabilirim ? Sıfır araba almadım 2012 model aldım ve tabikide eksikleri cikicaktir zamanla veya tabikide şikayet edecegim noktalar olucaktır ama bi bırakın ben kullanayım göreyim öyle şikayet edeyim..Insanlari anlamak zor ve sanirim hiç anlayamiycam. .

Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Aslında ön yargıyı kendimiz yaratıyoruz. Binlerce parçadan oluşan bir sistem satın alıyoruz ve kriterlerimiz şunlardan oluşuyor. Bakım istemeyecek, az yakacak ama bastınmı uçacak, fiyatı uygun olacak, hızlı gidecek, albenisi olacak, hemen satılabilecek. (Bu arada araç alırken en çok bu söze kızıyorum, aracı beğenmişim çevreden gelen ilk tepki zor satarsın. Yahu aracı daha almamışım, adam bana satmayı hatırlatıyor.) Son 3-4 sene içerisinde bu ön yargılarımdan kurtuldum. Artık şuna bakıyorum, hoşuma gitsin yeter. Çünkü ben bineceğim, keyif alacağım. Bütçeme göre en uygun ve en iyisini almayı düşündüğüm için insignia yı seçtim. Gerçekten de iyi yapmışım. Bu arada benim araç sport tourer. Karşılaştığım en büyük olay, bölgemde kimsenin bilmediği bir araç. Bunun markası ne diye soran 10 larca kişi ile karşılaştım. Bakımlarını düzgün ve BİLİNÇLİ yaptıktan sonra, arabayı düzgün bir şekilde kullandıktan sonra, kolay kolay hiç bir araç arıza vermez. Sadece yakıt koyarak, sürüş dinamiklerini zorlayarak, bakımlarını aksatarak araç kullandıktan sonra her araç arıza verme potansiyeli taşır. A sınıfı bir aracın yakıt ve bakım masrafları ile D sınıfı bir aracın yakıt ve bakım masraflarını karşılaştıran 10 larca tanıdığım var. Bizim yörede bir söz var. Düven atının ağzı bağlanmaz. Yiyecek ki çalışacak, yakacak ki gidecek. Ön yargılarımı yıktım ve hayattan keyif alıyorum. Hoşuma giden arabaya binerim, kimsenin de dediği önemli değil, çünkü ben kullanacağım, ben keyif alacağım. Başıma gelen bir olayı anlatayım; Arabamı ilk aldığım haftalarda, arkadaşın birisi bu Ww'de ne araba yapıyor dedi. Önce güldüm, bu Opel dediğimde ise çok büyükmüş araba, şimdi bu çok yakar dedi. Muhtemelen anlamışsınızdır arkadaşın ön yargısını. Hepsini boşverin, keyif alın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kursat42 View Post
      Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Aslında ön yargıyı kendimiz yaratıyoruz. Binlerce parçadan oluşan bir sistem satın alıyoruz ve kriterlerimiz şunlardan oluşuyor. Bakım istemeyecek, az yakacak ama bastınmı uçacak, fiyatı uygun olacak, hızlı gidecek, albenisi olacak, hemen satılabilecek. (Bu arada araç alırken en çok bu söze kızıyorum, aracı beğenmişim çevreden gelen ilk tepki zor satarsın. Yahu aracı daha almamışım, adam bana satmayı hatırlatıyor.) Son 3-4 sene içerisinde bu ön yargılarımdan kurtuldum. Artık şuna bakıyorum, hoşuma gitsin yeter. Çünkü ben bineceğim, keyif alacağım. Bütçeme göre en uygun ve en iyisini almayı düşündüğüm için insignia yı seçtim. Gerçekten de iyi yapmışım. Bu arada benim araç sport tourer. Karşılaştığım en büyük olay, bölgemde kimsenin bilmediği bir araç. Bunun markası ne diye soran 10 larca kişi ile karşılaştım. Bakımlarını düzgün ve BİLİNÇLİ yaptıktan sonra, arabayı düzgün bir şekilde kullandıktan sonra, kolay kolay hiç bir araç arıza vermez. Sadece yakıt koyarak, sürüş dinamiklerini zorlayarak, bakımlarını aksatarak araç kullandıktan sonra her araç arıza verme potansiyeli taşır. A sınıfı bir aracın yakıt ve bakım masrafları ile D sınıfı bir aracın yakıt ve bakım masraflarını karşılaştıran 10 larca tanıdığım var. Bizim yörede bir söz var. Düven atının ağzı bağlanmaz. Yiyecek ki çalışacak, yakacak ki gidecek. Ön yargılarımı yıktım ve hayattan keyif alıyorum. Hoşuma giden arabaya binerim, kimsenin de dediği önemli değil, çünkü ben kullanacağım, ben keyif alacağım. Başıma gelen bir olayı anlatayım; Arabamı ilk aldığım haftalarda, arkadaşın birisi bu Ww'de ne araba yapıyor dedi. Önce güldüm, bu Opel dediğimde ise çok büyükmüş araba, şimdi bu çok yakar dedi. Muhtemelen anlamışsınızdır arkadaşın ön yargısını. Hepsini boşverin, keyif alın.
      Valla hocam yorumunuz icin teşekkür ederim..Düşünceler birebir aynı ve cok haklısınız ..Bu araç büyük çok yakar deniliyorsa olay bitmiştir

Yorum

Aslında bu ön yargılar hep var ve geçmişte bu konu ile alakalı bir çok yazı yazıldı işin özeti şu verdiğiniz para karşında alabileceğiniz en dolu en donanımlı araç olma özelliğini koruyor ve çok entersan bir şekilde araç tank gibi olsun spor araba gibi hızlı gitsen 4 çeker gibi yolu yolu tutusun birçok teknolojiyi barındırsın ama clio gibi yakıt yaksın beklentisi var hal böyle olunca bu denklem tutmuyor aslan besleyen yemini düşünmez deyip ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa sizi memnun ediyorsa ve yakıtı sizi üzmüyorsa bakın keyfinize ön yargı ile boğuşmayın hayatın ve insignianın tadını çıkartın.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Maalesef ülkemizde en iyi otomobil markası kişinin kendi kullandığı arabanın markası oluyor. Bu sebeple VW, Bmw, Mercedes, Audi, Renault vs kullanan kişiye Opel sorunca olumsuz yorumlar geliyor.

Arabanın satışı yada piyasası şans işidir, forumda Insignia'sını çok kısa zamanda satan yada ilan bile açmadan satan birçok kullanıcı mevcut. Arabadan kâr edenlerde bir o kadar.

Diğer markadan örnek vermek gerekirse, Insignia'dan sonra VW Jetta 1.6 TDI DSG Highline alan yusuf_25 Yusuf abi yanlış hatırlamıyorsam 2-3 ayda zor sattı arabayı.

Dediğiniz gibi Insignia'ya maalesef çok büyük ön yargı var. Bunun da sebebi 2008'de 100hp sıradan bir arabaya binip 2009'da ihtiyacı olmamasına rağmen 180hp Insignia'yı alıp, arabanın gücüyle gaza gelip basınca "yauw bu çok yakıyor" deyip arabanın adını çıkaran kitledir. 2009-2011 arası birde galericiler çok adını çıkardı arabanın, bunların piyasası yok deyip ölü fiyata arabayı alıp tavan fiyattan sattılar, o dönemlerde Insignia'dan iyi ekmek yediler.
          InsigniaTEAM

Yorum

Hayırlı uğurlu olsun aracınız güle güle kullanın..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
              Aslında bu ön yargılar hep var ve geçmişte bu konu ile alakalı bir çok yazı yazıldı işin özeti şu verdiğiniz para karşında alabileceğiniz en dolu en donanımlı araç olma özelliğini koruyor ve çok entersan bir şekilde araç tank gibi olsun spor araba gibi hızlı gitsen 4 çeker gibi yolu yolu tutusun birçok teknolojiyi barındırsın ama clio gibi yakıt yaksın beklentisi var hal böyle olunca bu denklem tutmuyor aslan besleyen yemini düşünmez deyip ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa sizi memnun ediyorsa ve yakıtı sizi üzmüyorsa bakın keyfinize ön yargı ile boğuşmayın hayatın ve insignianın tadını çıkartın.
              Teşekkür ederim hocam çok doğru

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
                Maalesef ülkemizde en iyi otomobil markası kişinin kendi kullandığı arabanın markası oluyor. Bu sebeple VW, Bmw, Mercedes, Audi, Renault vs kullanan kişiye Opel sorunca olumsuz yorumlar geliyor.

Arabanın satışı yada piyasası şans işidir, forumda Insignia'sını çok kısa zamanda satan yada ilan bile açmadan satan birçok kullanıcı mevcut. Arabadan kâr edenlerde bir o kadar.

Diğer markadan örnek vermek gerekirse, Insignia'dan sonra VW Jetta 1.6 TDI DSG Highline alan yusuf_25 Yusuf abi yanlış hatırlamıyorsam 2-3 ayda zor sattı arabayı.

Dediğiniz gibi Insignia'ya maalesef çok büyük ön yargı var. Bunun da sebebi 2008'de 100hp sıradan bir arabaya binip 2009'da ihtiyacı olmamasına rağmen 180hp Insignia'yı alıp, arabanın gücüyle gaza gelip basınca "yauw bu çok yakıyor" deyip arabanın adını çıkaran kitledir. 2009-2011 arası birde galericiler çok adını çıkardı arabanın, bunların piyasası yok deyip ölü fiyata arabayı alıp tavan fiyattan sattılar, o dönemlerde Insignia'dan iyi ekmek yediler.
                Valla aynen hocam o galericiler hala aynı onyargili ile akıl fikir verme peşinde. .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insgna44 View Post
                  Hayırlı uğurlu olsun aracınız güle güle kullanın..
                  Çok teşekkürler saolun

Yorum

Einstein bosa dememis önyargilari parcalamak, atomu parcalamaktan daha zordur diye. Herkes herseyi cok bildigi icin konusmuyor. Bazen sanirim arkadaslarimiza, ailemize, dostlarimiza vs tamam aklinizi kendinize saklayin demeyi bilmek lazim. Bu kategoride Insignia dan daha fazla fiyat - karsilik dengesi saglayan bir baska marka varsa beri gelsin. Baska Premium diye tabir edilen markalarda ayni araclara binmek icin 2,5 - 3 kati para vermeniz gerekmekte. Adam arabaya 20 bin lira fazladan para veriyor diyor az yaksin Ben olsam 20 bin lirayi cebimde tutarim, gaza basarken de hic korkmadan basarim.

Araciniz hayirli ugurlu olsun iyi günlerde kazasiz belasiz bininiz. Kürsat Bey, Fatih Abi ve Cagri Bey olayi gayet güzel özetlemisler. (y)
                    Insignia'nın büyülü dünyasında yolculukta...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insigniaboy View Post
                      Einstein bosa dememis önyargilari parcalamak, atomu parcalamaktan daha zordur diye. Herkes herseyi cok bildigi icin konusmuyor. Bazen sanirim arkadaslarimiza, ailemize, dostlarimiza vs tamam aklinizi kendinize saklayin demeyi bilmek lazim. Bu kategoride Insignia dan daha fazla fiyat - karsilik dengesi saglayan bir baska marka varsa beri gelsin. Baska Premium diye tabir edilen markalarda ayni araclara binmek icin 2,5 - 3 kati para vermeniz gerekmekte. Adam arabaya 20 bin lira fazladan para veriyor diyor az yaksin Ben olsam 20 bin lirayi cebimde tutarim, gaza basarken de hic korkmadan basarim.

Araciniz hayirli ugurlu olsun iyi günlerde kazasiz belasiz bininiz. Kürsat Bey, Fatih Abi ve Cagri Bey olayi gayet güzel özetlemisler. (y)
                      Çok teşekkür ederim hocam saolun

Yorum

Kardeşim öncelikle aracın hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin. Benim önceki aracım 1.6 Megane benzinli 110HP di.Aylık yakıt masrafı ortalama 200tl idi.Bu arada LPG vardı onda.Bu aracı alırken kimin ne dediğine bakmadım.Çünkü,çekemeyen de var illa kendi beğendiği arabayı aldırmak isteyende.Ben tamamen kendi iç sesimi dinleyerek mutlu olacağım araç bu diyerek aldım insignamı.Ayda ortalama 500tl yakıt masrafı var çünkü benzinli.Renoda olsa 400tl olurdu.Aslında çok yakan bir araç değil.110km sabit hızda 5.1lt yi bu kilo ve güç ile yakalayan bir araç. Konfor ve performans desen tartışılmaz.Aracımı gerçekten çok seviyorum.İyiki sadece kendi ön sezilerimi dinleyip almışım.Birde o araç iyi değil diyenler bindikleri zaman inmek istemiyorlar.Harika bir araç diyip yanıldıklarını belirtiyorlar. Bu da gurur verici. Şu ön yargıları artık bi kenara atıp yolumuza devam etmeliyiz.

Yorum

Hoş geldiniz...Aracınızın tadını çıkarın...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
                            Kardeşim öncelikle aracın hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin. Benim önceki aracım 1.6 Megane benzinli 110HP di.Aylık yakıt masrafı ortalama 200tl idi.Bu arada LPG vardı onda.Bu aracı alırken kimin ne dediğine bakmadım.Çünkü,çekemeyen de var illa kendi beğendiği arabayı aldırmak isteyende.Ben tamamen kendi iç sesimi dinleyerek mutlu olacağım araç bu diyerek aldım insignamı.Ayda ortalama 500tl yakıt masrafı var çünkü benzinli.Renoda olsa 400tl olurdu.Aslında çok yakan bir araç değil.110km sabit hızda 5.1lt yi bu kilo ve güç ile yakalayan bir araç. Konfor ve performans desen tartışılmaz.Aracımı gerçekten çok seviyorum.İyiki sadece kendi ön sezilerimi dinleyip almışım.Birde o araç iyi değil diyenler bindikleri zaman inmek istemiyorlar.Harika bir araç diyip yanıldıklarını belirtiyorlar. Bu da gurur verici. Şu ön yargıları artık bi kenara atıp yolumuza devam etmeliyiz.
                            Benim önceki aracım da 1.6 benzinliydi..ve dediklerinize harfiyen katılıyorum..bugün aracimi detayli şekilde inceledim ve kullandım..ve inanin yol bitsin istemedim..ve şunu anladım herkezın fikrine saygı duyuyorum ama bu aracı düşük viteslerde aheste aheste kullanmak inanilmaz keyifli

Yorum

hayırlı olsun. Ben 110 km ile asla 5.5 lt tutturamadım. 110 ile 6 litrenin altına inemedim doğrusu. Ayrıca 1.4 T LPG de çok sıkıntısız bir motor. AFR ayarı yapılmış düzgün bir montaj ile şehir içi 9,5 lt LPG ile geziyorum
                              Fikrin kadar varsın!

Yorum

İşleniyor...
                              X