Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 cdti ilk calistirmadaki problem

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 cdti ilk calistirmadaki problem

arkadaslar aracim 2016 model 1.6 dizel. bazen arac ilk marsta motorda birseyler patlar gibi calisiyo. bunu hep yapmiyo. sicak soguk motor cok farketmiyo gozlemledigim kadariyla. sizin araclarda boyle bi problem varmi, normal midir? isitma falan yapmadan calistiriyorum ondan midir? arac henuz 9 bin km de bu arada
    OPC Line Sport

Garanti kapsamında ise aracınız servise başvurun..

Yorum

Acil yetkili servis. Her çalıştırmada zarar. Mazot bırakıyor olabilir enjektörler. Karter havalandırma bir ihtimal tıkalı olabilir. Marj motoru, volan, akü, herşey olabilir.
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Geçmiş olsun. Isıtma yapmadan çalıştırıyorum derken nasıl ısıtarak çalıştıracaksınız ? sesi merak ettim açıkçası. Patlamaya örnek teşkil edecek bir tanımlama yapabilir misiniz?
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
          Geçmiş olsun. Isıtma yapmadan çalıştırıyorum derken nasıl ısıtarak çalıştıracaksınız ? sesi merak ettim açıkçası. Patlamaya örnek teşkil edecek bir tanımlama yapabilir misiniz?
          hocam start/stop tuşunu frene basmadan 6 sn basılı tutunca kontak açılıyo, haliyle ısıtma yapıyodur diye düşünmüştüm ondan öyle dedim. az önce denemek için yeniden çalıştırdım aracı, ilk çalıştırmada yine aynısını yaptı, ikinci üçüncü kez denediğimde birşey olmadı normal çalıştı. patlamaya örnek olarak motor ekstra gürültülü çalışıyo, 1 sn sonra falan normal işlemeye devam ediyo. yolunda gitmeyen birşeyler olduğu kesinde onun ismini koyamıyorum yalnız şu dikkatimi çekti, son depo bittiğinde shellden yakıtı fulledim ve sanıyorum iki hafta boyunca hiç yapmadı. dün opetten tekrar fullemek için bi 40 liralık yakıt aldım. onun üstüne bariz şekilde yapmaya başladı. yakıtla alakalı olabilir die düşünüyorum ancak 70 litrede 8-9 litre farklı yakıtın bu kadar etkilemesi bana hiç normal gelmedi.
          OPC Line Sport

Yorum

Motorun ilk çalışmasında dediğiniz gibi 1 sn kadar farklı bir ses geliyor. Daha gürültülü bir ses. Benim araçta aynı. Ben ilk çalıştırmaya bağlamıştım. Sorun gibi gelmedi bana.
            Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

bana kalirsa bariz bi sorun var hocam. yarin servisle gorusup neticeyi paylasirim.
              OPC Line Sport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post
                bana kalirsa bariz bi sorun var hocam. yarin servisle gorusup neticeyi paylasirim.
                Aslında imkanınız olursa servis öncesi bir video çekseniz çok iyi olur. Servis sonrası sonucu bekliyorum, teşekkürler...

Yorum

https://youtu.be/PpSi8zHlweg baska bir arkadas paylasmis. ses tam olarak bu. servisteki arkadaslar 1.6 cdti larda ilk calismada boyle bi problem oldugunu, birkac arac geldigini herhangi bir problem olmadigini soylediler ancak bana kalirsa bu kesinlikle bir problem. baska forumlarda da paylasilmis ancak sebebini de cozumunu de bilen yok malesef
                  OPC Line Sport

Yorum

https://youtu.be/PpSi8zHlweg baska bir arkadas paylasmis. ses tam olarak bu. servisteki arkadaslar 1.6 cdti larda ilk calismada boyle bi problem oldugunu, birkac arac geldigini herhangi bir problem olmadigini soylediler ancak bana kalirsa bu kesinlikle bir problem. baska forumlarda da paylasilmis ancak sebebini de cozumunu de bilen yok malesef
                    Evet benimde bahsettiğim ses aynen bu. Ben önemsemiyordum ama sizin ve videonun altındaki yorumları okuyunca ben de işkillendim şimdi Dediğiniz gibi bir çözüm de yok. Ben de zincirden geldiğini düşünüyorum. Çok kısa sürdüğü için ilerde bir arızaya sebebiyet vermezse önemli değil gibi ama sıkıntı çıkarsa çok üzülürüm. Benim araç da daha 10000 km de bu arada.

Yorum

o ses zincir gergisinin yağ basıncı ilk çalıştırmada yağı tam basmadığından gerilmemesinden oluşan şarrr diye ilk başlangıç sesi ,yağ ilk startta soğuk ve tam olarak akışkan olmadığından yağ pompası lifter lara yeterli yağı göndermemesine sebep oluyor ,motor ısınıp stop eder ve bir süre sonra motor tam olarak soğumadan tekrar marş yaparsanız o ses olmaz çünkü yağ daha akışkan olduğundan pompa yeterli yağı basar ama süreyi uzatır ve motorun soğumasını beklerseniz yine şarıltı yapar.bu sorun değil motorun tasarım karakteristiğinden kaynaklanıyor.
                      insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ulas79 View Post
                        o ses zincir gergisinin yağ basıncı ilk çalıştırmada yağı tam basmadığından gerilmemesinden oluşan şarrr diye ilk başlangıç sesi ,yağ ilk startta soğuk ve tam olarak akışkan olmadığından yağ pompası lifter lara yeterli yağı göndermemesine sebep oluyor ,motor ısınıp stop eder ve bir süre sonra motor tam olarak soğumadan tekrar marş yaparsanız o ses olmaz çünkü yağ daha akışkan olduğundan pompa yeterli yağı basar ama süreyi uzatır ve motorun soğumasını beklerseniz yine şarıltı yapar.bu sorun değil motorun tasarım karakteristiğinden kaynaklanıyor.
                        hocam her soguk marsta yapmasi gerekmez mi bu durumda? cogu sabah inci gibi sorunsuz mars alirken birkac kezde sicak motorda oldu bu ses.
                        OPC Line Sport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen View Post

Evet benimde bahsettiğim ses aynen bu. Ben önemsemiyordum ama sizin ve videonun altındaki yorumları okuyunca ben de işkillendim şimdi Dediğiniz gibi bir çözüm de yok. Ben de zincirden geldiğini düşünüyorum. Çok kısa sürdüğü için ilerde bir arızaya sebebiyet vermezse önemli değil gibi ama sıkıntı çıkarsa çok üzülürüm. Benim araç da daha 10000 km de bu arada.
                          cok sık yapmadigi surece cokta takilmamak lazim hocam aslinda. suan icin iki uc gune bir yapiyo bende, takilmamaya calisiyom
                          OPC Line Sport

Yorum

hocam her soguk marsta yapmasi gerekmez mi bu durumda? cogu sabah inci gibi sorunsuz mars alirken birkac kezde sicak motorda oldu bu ses.
                            opelin yağ pompasını nasıl çalışacağını tasarladığıyla ilgili dediğim gibi ,tasarımsal.
                            insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ulas79 View Post

opelin yağ pompasını nasıl çalışacağını tasarladığıyla ilgili dediğim gibi ,tasarımsal.
                              Sizin araçta da var mı hocam?
                              Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

İşleniyor...
                              X