Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bi sorun daha

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bi sorun daha

Selamun aleyküm cümleten..
    bugün elazığdan adanaya geldim.. geçenlerde de yazmıştım eski aracı verip yeni araç aldım diye..
    2.0 cdti Biturbo
    ortalama 400. Km sularında araç birden bi uyarı verdi en kısa zamanda servise götürün diye.. o anda araç performanstan düştü , gaza basıyorum 195 pslik araç birden 100 beygirlik araca dönüştü üstelik yüksek devirlere gitmiyo bende kötü durumla karşılaşmamak için üstelemedim.. Adana'ya 100 km kala çevirmede durdurdular ceza yedim muayenem bitmiş diye.. sonrası gaza asıldım 240 a kdr tek celsede gittim araç normale döndü.. neden böyle bişey yapmış olabilir bi sorun mu çıktı yada araç kendini korumaya mı aldı anlamadım.. genel itibariylede 160 200 arası kullanıyodum aracı bazı yerlerde 90-120 arasıda oluyodu..

Orjinal yazı sahibi: Hakan Uygur View Post
    Selamun aleyküm cümleten..
    bugün elazığdan adanaya geldim.. geçenlerde de yazmıştım eski aracı verip yeni araç aldım diye..
    2.0 cdti Biturbo
    ortalama 400. Km sularında araç birden bi uyarı verdi en kısa zamanda servise götürün diye.. o anda araç performanstan düştü , gaza basıyorum 195 pslik araç birden 100 beygirlik araca dönüştü üstelik yüksek devirlere gitmiyo bende kötü durumla karşılaşmamak için üstelemedim.. Adana'ya 100 km kala çevirmede durdurdular ceza yedim muayenem bitmiş diye.. sonrası gaza asıldım 240 a kdr tek celsede gittim araç normale döndü.. neden böyle bişey yapmış olabilir bi sorun mu çıktı yada araç kendini korumaya mı aldı anlamadım.. genel itibariylede 160 200 arası kullanıyodum aracı bazı yerlerde 90-120 arasıda oluyodu..
    Sensör arızası olabilir. Bilgisayara bağlamadan bilinmez muhtemelen.
    Eğer çevirme sonrası düzelmeseydi turbo hortumu patlamış diyecektim ama siz yine de kontrol edin.
    1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
    2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
    3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
    4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
    5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
    6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Servise götürdüm aracı, km bakımını yaptırdım.. verdiği hata egr valfindenmiş.. onun değişmesi gerekiyo dediler.. sonrası sağolsun usta bi temizleyim dedi , temizledi düzeldi.. sorunun çıkma sebebi ise benm araçta egr dpf iptali var.. orada epey duman bağlamış içi küllük gibi olmuş.. tekrardan hata verirse usta egr valfini değiştiririz dedi.. ama şuan normale döndü

Yorum

Geçmiş olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Davudx View Post
          Geçmiş olsun

Teşekkür ederim abim

Yorum

geçmiş olsun.
            insignia 1.6 Turbo Cosmo+flexride+teknik gri+sunroof+deri+cd 500 navi+19" Jant
            honda accord 2.4 Executive...

Yorum

Teşekkür ederim çok sağolun

Yorum

İşleniyor...
              X