Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Akü-Katlanır Ayna

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: ilker-82 View Post
    Herkese merhaba katlanır ayna problemim devam etmektedir.Araç çalışır durumda park halinde iken katlanır aynalar kapanırken veya açılırken zorlanıyor ve çoğunlukla kapanmıyor.Ancak araç çalıştıktan 10 dk. sonra yoldayken açılıp kapanmada sorun yok.Bu problemin akü ile bağlantısı olabileceğini düşündüm ve akünün voltajını ölçtüm değerler tahmin ettiğim gibi düşük seviyede 12,3 v - 12,4 v arasında.Sizce katlanır ayna açılıp kapanmama problemi aküden kaynaklı olabilirmi?
    hocam akünüz zayıf olsaydı muhtemelen bu videodaki gibi bir uyarı alacaktınız. İçiniz ferah olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=0fi08pzpztg
    1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
    2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
    3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
    4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
    5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
    6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Aynı sorun bende de olmaya başladı..
      geçen gün arabayı yıkıyodum detaylı yıkamayı severim işin doğrusu.. teyip falan açıktı kapılar açıktı ister istemez iç lambalar ayna altı led falanda auto açılıyo, derken akünün biteceğini hiç düşünmedim.. son olarak arabayı yanaştırim derken kontak vurdum çalışmadı biraz bekledim tekrar vurdum yine yok.. kuzenimi çağırdım takviye falan fayda etmedi en son bi elektrikçi çağırdım aküyü takviye etti çalıştırdım arabayı.. yaklaşık 10 gün oluyor.. akü olayından sonra her aynaları kapattığımda kumandayla açarken sağ aynam tam açılmıyor.. ikinci bi defa yine açmak zorunda kalıyorum.. kanaati ilk günden beridir aküye veriyorum.. Akü ölçümü yaptırdım elektrikçi iyi durumda olduğunu söyledi.. şarj ettirme işini yapsak faydası olurmu acaba merak ediyorum

Yorum

İşleniyor...
      X