Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia Alacağım. Fikir Alış Verişi !

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

[QUOTE=basoglanh;n599528]Merhabalar;
    Arkadaşlar https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2463256/detay/ adresindeki ilanda bulunan araç için pazarlığımızı yaptık. Araç İstanbul'da kendim Muğladayım. Almayı düşünüyorum. Yarın İstanbul'da olucam.
    Yarına kadar zamanım var bu araç hakkında bilgi sahibi arkadaşlar olumlu-olumsuz düşüncelerinizi belirtirmisiniz.

Araç full donanıma sahip bildiğim kadarıyla. 8 parça halinde 8000 civarında kayıt var bunlar ön ve arka tampon boyanması, mini onarım ile ayna boyanması ve sol arka çamurluk değişimi.
    Ağır ve genel bakımları haziran ayında yapılmış. (faturaları mevcut denildi)

Landirenzo lpg ve çelik sibop mevcut araçta.

Bir ay önce yapılan exper evrakları mevcut.

Yedek anahtarı yokmuş.

2009
    https://www.youtube.com/watch?v=O8xqoT5q4Uc bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim size fikir verecektir.

Yorum

Merhabalar.
      Arkadaşlar araca bugün baktım 15 dk sürdü. Araç nerdeyse pert durumda. Komple boya istiyor, eziği vuruğu ciziği çok. Motor olarak inanılmaz berbat 4. Vitese kadar 2000-3000 devir arasında tekliyor. Başka bakacak olanlar varsa umarım buradan görürler ve ona göre davranırlar.
      Istanbuldan Kocaeline geçtim bi araç daha baktım flex şaseli sunrooflu cosmo paket. Araç motor durumu gayet iyiydi 130.000 de benzinliydi. 56.000 son fiyat dediler ama aracın ciziği çok fazlaydı ve göze çok batıyordu. Ondada doğal olarak anlaşamadık. Şimdi ankaraya geçiyorum. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73389331/detay adresindeki ilan için sabah görüşeceğiz. Sizce nasıl. Bir-kac arkadaşım Polatlı tarafında dolandiricilik yapan bi kaç şebeke var dedi. Araç sahibi 58 yaşında Ankara Büyükşehir belediyesinden emekli olduğunu aracı görüp expere sokabileceğimi söyledi. Sunrooff hariç full paket sanırım buda. Sizce nasıl.
      2017 1.6 CDTI 136HP Excellence
      Flexride
      Parkgo
      Adaptive Cruze Control

Yorum

Belli ki hayal kırıklığı olmuş, üzülmeyin, iyi bir araba mutlaka çıkacaktır.
        Ama bu linkini verdiğiniz Ankara'daki araba değil, hayatım boyunca üç para için yalan konuşan
        insanlardan nefret etmişimdir Bu adam (ilan sahibi) açıkca bunu yapmış. Herşeyden önce
        araba gerçek bir OPC değil, Opel'in OPC 'si 2.8 V6 325 hp bir arabadır ve ülkemize iki elin parmağı
        sayısınca gelmiştir.
        "ARACIM ÖZEL OPC PAKETTİR..TÜRKİYEDE NADİRDİR...ÖZEL İSTEK ÜZERİNE GETİRİLMİŞDİR.".
        "ÖZEL ÜRETİM...DAHA DOLUSU ÜRETİLMEDİ..BU KADAR TEMİZİ TÜRKİYEDE YOK"

Bu ifadeler külliyen yalandır, her an ortaya çıkabilecek bir yalanı pervasızca söyleyen bir insan, ortaya çıkmayacak
        yalanlar da mutlaka söyler, km orijinal diyor, nasıl teyid edebiliriz. Yetkili servis kayıtlarından, ama bu bilgiyi
        yetkili servis ruhsat sahibi değilseniz ya da yakın bir tanıdığınız değilse) size asla vermez.

Yorum

Dahası var, ben üç sene 1.6 T 180 hp kullandım, 11 litre/100 km altına hiç düşemedim, uzun yol kısa yol fark etmedi.
          Bugünkü benzin fiyatları ile 55 kuruş eder, ekonomik yakıt diyor, 37 kuruş yakarmış.Fatih Bey (mederatörümüz)
          aynı araçla (sert kullanır) 15/16 litre yakıyordu. Ben 2.0 170 cdti ile (dizel) 40 kuruş yakıyorum. Daha yazarım da
          gerek yok, dikkatli olun, model yılı düşük, km yüksek bunu da nazar-ı itibara alın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
            Belli ki hayal kırıklığı olmuş, üzülmeyin, iyi bir araba mutlaka çıkacaktır.
            Ama bu linkini verdiğiniz Ankara'daki araba değil, hayatım boyunca üç para için yalan konuşan
            insanlardan nefret etmişimdir Bu adam (ilan sahibi) açıkca bunu yapmış. Herşeyden önce
            araba gerçek bir OPC değil, Opel'in OPC 'si 2.8 V6 325 hp bir arabadır ve ülkemize iki elin parmağı
            sayısınca gelmiştir.
            "ARACIM ÖZEL OPC PAKETTİR..TÜRKİYEDE NADİRDİR...ÖZEL İSTEK ÜZERİNE GETİRİLMİŞDİR.".
            "ÖZEL ÜRETİM...DAHA DOLUSU ÜRETİLMEDİ..BU KADAR TEMİZİ TÜRKİYEDE YOK"

Bu ifadeler külliyen yalandır, her an ortaya çıkabilecek bir yalanı pervasızca söyleyen bir insan, ortaya çıkmayacak
            yalanlar da mutlaka söyler, km orijinal diyor, nasıl teyid edebiliriz. Yetkili servis kayıtlarından, ama bu bilgiyi
            yetkili servis ruhsat sahibi değilseniz ya da yakın bir tanıdığınız değilse) size asla vermez.
            Teşekkür ederim değerli yorumlariniz için. Aracın orjinal opc olmadığını biliyorum. Ki orjinal opc yazmasına gerçekten hiç aldırmadım. Boya ve hasar kaydı olmaması önceliğim. Sonrasında lpg takılmamış olmasida dünkü yorumlardan sonra benim için bir artı.
            Ankaradaki araba değil demissiniz gerçek ilan değil mi bu. Yada arabaya araba denmez mı demek istediniz.
            Flexride
            Parkgo
            Adaptive Cruze Control

Yorum

ilanı okuyunca aklımda kalan tek şey TÜRKİYEDE YOK oldu :S
              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Şaman Bey'in söylediklerine katılıyorum... İlan açıklaması bende de hiç bu güven duygusu oluşturmadı...

Yorum

Nacizane tavsiyem şehir şehir gezeceğinize "gezen adam" ı internette bir araştırın isterseniz.Siz sonra gidip son kontrolleri yapıp aracınızı teslim alırsınız.
                  http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                  2.0 CDTI
                  Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: basoglanh View Post
                    Ankara'daki araba değil demişsiniz gerçek ilan değil mi bu? Ya da arabaya araba denmez mı demek istediniz?
                    Hayır, biraz yaşlı ve km fazla olsa da araba güzel, flex-ride var, bu paralara clio bile vermiyorlar. Sahibi Guddüsü efendi ise aynı nispette itici,size sözüm
                    yok, ama ben bu insandan tekel sigarası bile almam, belki kaçak (sahte) sigaradır diyehaha

Yorum

Ben artık fotoda görünene de inanmıyorum. Adamlar efektli falan foto da koymuyor ama tertemiz, sıfır gibi görünen arabalara heveslenerek koşuyorsun bir bakıyorsun her yeri çizik göçük. Garip değil mi?
                      ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
                        Dahası var, ben üç sene 1.6 T 180 hp kullandım, 11 litre/100 km altına hiç düşemedim, uzun yol kısa yol fark etmedi.
                        Bugünkü benzin fiyatları ile 55 kuruş eder, ekonomik yakıt diyor, 37 kuruş yakarmış.Fatih Bey (mederatörümüz)
                        aynı araçla (sert kullanır) 15/16 litre yakıyordu. Ben 2.0 170 cdti ile (dizel) 40 kuruş yakıyorum. Daha yazarım da
                        gerek yok, dikkatli olun, model yılı düşük, km yüksek bunu da nazar-ı itibara alın.
                        1,6 T 180 hp ile uzun yolda klima kapalı 100-120 hızla 6,5 litre,klima açık maximum 7 litre yaktı..şehir dışı için 11 litre bir hayli fazla olur..uzun yol kısa yol farketmedi demişsiniz..kişisel fikrim bu araçlara lpg takılmaması yönünde,tasarruf edeceğim diye bir sürü sorun yaşanıyor..sorun lpg de mi benzindemi derken sürekli ustalarla muhatap olunuyor adtarı yüzünden pahalı oluyor sonrada..aslında arabalar çok yakmıyor benzin pahalı maalesef..

Yorum

Merhabalar;
                          Dün Ankara'dan 1.6T Cosmo Sport İnsignia Flexi Şase araç aldım. LPG yok.

Araçta Sunrooff, navi, otomatik ayna kapatma (nasıl kapandığınıda bulamamış olabilirim), AFL far haricinde dolulukta. 13 günlük Michelin 4 mevsim lastikleri, 1 aylık periyodik ve ağır bakımlı, içinde yırtılma-sökülme-deforme mevcut değil. 140.000 km'de. Aracı almadan önce Astra aracımda bulunan sıkıntılardan dolayı yaklaşık 2 saat farklı yollarda inceleme fırsatım oldu. Aracın içinden, altından herhangi bir ses duymadım. Tavsiyelerinize uyarak özellikle flex şase almak istemiştim iyikide sizleri dinlemişim. Gerçekten sport modunda araç canavar bir hal alıyor. Aracın gerek sayideki iki kaportacıda ve sonrasında girdiğimiz iki experde çıkan boya durumu birebir aynı. Boya olarak sol ve sağ arka çamurlukların macunsuz lokal boyalı olduğu bunların dışında tamponlar dahil boya olmadığı söylendi. Araçta sol kapı altındaki marşbiyelde kaldırıma sürtme nedeniyle boyasız (boyada zedelenme yok) 30-40 cm çapında bir göçük ve sağ ön yolcu kapısında bulunan 4 tane rasgele aralıklardaki kalem arkası kadar küçük göçükler mevcut. Kaportacılar boyasız çekme işlemi ile basit bir şekilde halledilebileceğini söylediler.

Ön ve arka tamponda küçük noktalar halinde taş izleri mevcut. Titiz birisi olduğum için ön arka tamponu komple boyatacağım. Sonrasında pasta cila-boya koruması ve seramik kaplama işlemlerini halledeceğim.

Navigasyon için kendim Necvox Android cihaz bağlayacağım.

Far olayı için fikirlerinize ihtiyacım var. AFL var yapmak mümkün mü. Bildiğim kadarıyla astra k kasalarda bu mümkün değildi. İnsigniada böyle birşey mümkün mü değilse nasıl ne yapılabilir.
                          Flexride
                          Parkgo
                          Adaptive Cruze Control

Yorum

Aracı aldığımda doğal olarak depo boş gibiydi. 340 lira benzin ile fullendi. Sürüş bilgisini ve ortalama hızı sıfırlayarak yola çıktım. Genellikle sert kullandım. %70 sport tuş açık durumdaydı. Boş durumlarda rampalarda 210-230 aralıklarına çıktım. Çok fazla ani hızlanma yaptım. Ortalama hızım ise 137 gösteriyor. Evime gelinceye kadar 660 km yol yapmışım. Benzin ibresi çeyrek konum ile yarım konumun ortasında. Ortalama yakıt tüketimi 6,5 olarak görünüyor. Sanırım bu durumda iyi bir ortalama yakaladım.
                            Flexride
                            Parkgo
                            Adaptive Cruze Control

Yorum

aracınız hayırlı olsun.
                              kısaca afl far yapmak mümkün değil. yakıt ortalaması güzel. performanstanda memnun kalmışsınız. seramik kaplama tavsiye etmem boşa masraf, araç sıfır olsa anlarım kısmen. ama zaten ufak tefek o kmlerde boya da deforme olur, taş sürtme vs. seramik kaplama olunca aynı şeyler yine olmaya devam edecek. paranıza yazık. seramik kaplama boya üzerindeki verniği koruyor, parlak görünüyor araç ve yıkaması kolay temizlemesi kolay oluyor ama kılcallar devam ediyor. taş ezilme gibi durumlar devam ediyor oluşmaya. aracınızda zaten titizsiniz. her yıkamanızda koruyucu cilalarla ve 1 kezde detaylı yüzey temizleme yaptırırsınız, seramik parasıda yakıtınıza gider, tabi bu benim tavsiyem karar sizin.
                              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Önce hayırlı olsun aracınız diyelim, çok aradınız, güle güle keyifle binersiniz artık.
                                İnsignia'da 1.6 T cosmo sport diye bir versiyon yok bildiğim kadarıyla, sport tourer
                                var, o da sw . Astra'da cosmo sport vardı ama İnsignia'da ilk defa işitiyorum.
                                İnsignia'da şayet cosmo ise AFL, otomatik ayna kapatma standart donanımdır.
                                Yıllardır bu arabayı kullanan biri olarak (şimdi kullandığım beşinci insignia) cosmo
                                olup da AFL olmayan bir araçtan bahsedildiğini ilk defa işitiyorum,bu işte bir yanlışlık var,
                                ama ne olduğunu anlayamadım, bir fotoğraf paylaşır mısınız? Çok merak ettim bu işi

Yorum

İşleniyor...
                                X