Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Olmaz! demeyin, tedbirli olun.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Olmaz! demeyin, tedbirli olun.

Merhaba arkadaşlar,
    Bu sabah izahı olmayan bir hadise yaşadım. Bilindiği gibi anahtar araç içinde olduğu
    müddetçe sistem kendini kapatmıyor, araçtan uzaklaşıldığında (1-2 metre) kumanda
    algısı kayboluyor ve araç kapıları ve sistemi kilitliyor. Anahtar arabada (arka koltuk
    sol bölümde) el çantamın içindeydi.Sabah şirkete geldim, normal zamanda arka koltuktan
    gazetemi ve el çantamı alır odama çıkar, gazete okurken sigara keyfi yaparım. Bugün, bir sigara
    içip öyle çıkayım dedim, el çantası arabada. İndim, istinat duvarının üzerine oturdum bir sigara
    yaktım, daha iki nefes çekmemiştim ki araba kapıları kilitledi

Telefonum, arabanın ve evin anahtarları, cüzdanım hepsi el çantasında, eyvah dedim

Daha önce hiç yaşamadığım bir olay, aklımın ucundan bile geçmezdi, artık geçiyor

Şirketten bir arkadaşla önce yazlığa gidip evin anahtarını aldık, evden yedek anahtarı aldım,
    gelip kapıyı açtım, şükür. Ev, yazlık, iş yeri birbirlerine yakın, bir saat içinde gidip yedek anahtarı
    alabildim. Ya uzak bir yerde, mesela tatilde filan olsak çoluk çocuk büyük sıkıntı çekerdik herhalde.

Demem o ki , olmaz olmaz demeyin, tatile veya uzun seyahate filan niyetlenirseniz yedek anahtar
    eşinizin çantasında bulunsun, ne olur , ne olmaz, şeytanın işi yok haha

Çok geçmiş olsun. Ya yedek anahtar olmasaydı...

Yorum

geçmiş olsun elektronik her zaman güven vermiyor maalesef. yedek anahtar taşımak en iyisi ama o da iki anahtarda aynı arabada olunca da sorun olabilir diyorlardı. doğrumu denemedim.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Araba sizinle bütünleşmiş, anahtarı değil direkt sizi algılamış
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Geçmiş olsun...İl dışından İstanbula gelirken aynı şey başıma geldi..Anahtar bagaj da kaldı...Istanbuldan yedek anahtarı yollamalarını beklemiştim...

Yorum

Çok geçmiş olsun
            2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Ben de bagajda unuttum anahtarı, kendi kendine kilitledi. Panik yapıp tüm kapılara ve bagaj kapağı düğmesine bastım ancak tık yok. 10-15 dakika hiçbir kapı düğmesine dokunmadan bekledim. Sonra sofor tarafındaki kapı düğmesine basınca açıldı.

Güvenlik önlemi olarak hemen açılmıyor büyük ihtimalle.

Adamlar düşünmüşler, panik yapmayın.
              Insignia Cosmo 1.6 CDTI AT- Flex Ride - Çevre Görüş 2 - Park & Go - Sunroof - Kış Paketi 2 - Mahagony Kahve

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tomeroglu View Post
                Ben de bagajda unuttum anahtarı, kendi kendine kilitledi. Panik yapıp tüm kapılara ve bagaj kapağı düğmesine bastım ancak tık yok. 10-15 dakika hiçbir kapı düğmesine dokunmadan bekledim. Sonra sofor tarafındaki kapı düğmesine basınca açıldı.

Güvenlik önlemi olarak hemen açılmıyor büyük ihtimalle.

Adamlar düşünmüşler, panik yapmayın.
                Bu, benim de aklıma geldi, bir saate yakın bekledim, ama kapı açılmadı

Adamlar 'anahtar içeride iken kapılar niye kilitleniyor?' sorusunun
                cevabını düşünsünler bence.

Yorum

Geçmiş olsun necmettin bey

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Geçmiş olsun Necmettin Ağabey.
                    Ben uzak yerlere giderken hep alıyorum. Hanıma veriyordum. O da çantaya koyuyor. Bir kere çantayı molada benzinlikte unuttuktan sonra daha da vermedim, boynuma asıyorum Uzun mesafe gideceğim yere gidince kaldığım eve bırakıyorum.
                    2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Geçmiş olsun. Benim de başıma benzer bir olay gelmişti hem de tatilde. Bagajın stop lambası ile olan yere anahtarı bıraktım bagajı kapatınca kapılar zaten kilitli idi öylece kaldım. Neyseki anahtara tornavida ile zorda olsa ulaşıp düğmeye bastık ve kapılar açıldı. Artık yedek anahtarı eşimin çantasında taşıyoruz
                      2011 Teknik Gri Opel Insignia 1.6 T Cosmo+DVD800+Sunroof+Flexride

Yorum

Yedek anahtarı çantasına bagajına koyanlar dikkat etsinler bu sefer de uzaklaşınca kapıları kitlemiyor (arabada anahtar algıladığı için) onun için iki anahtarı da alıp arabadan inmek gerekiyor.

Yorum

Geçmiş olsun abi.Anahtarın içerdeyken kilitlenmesi bana garip geldi.Mesela passat ile anahtarını bagajda bıraktığımda bagaj kilitlenmiyordu.
                          http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                          2.0 CDTI
                          Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Ben tatildeyim yedek Anahtar hanimda geçmiş olsun
                            İnsignia cosmo 1.6 turbo dvd 800 sunroof beyaz
                            2010 caddy 1.9 TDİ

Yorum

Ben aracın bu özelliğini iptal ettim. Kendim kilitleyip açıyorum..
                              @Murat
                              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                              X