Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

teknoloji dün 1600 cc motordan 68 hp üretiyordu, bugün 1400cc motordan 140 hp üretiyor, belkide yarın 1300cc motordan 200 hp üretecek..

kaldırır kaldırmaz tartışması ise bu forumlardan önyargılar sayesinde hiç bitmeyecek gibi..

atomu parçalamak gerçekten bu şartlarda daha kolay görünüyor gözüme...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ercan
      teknoloji dün 1600 cc motordan 68 hp üretiyordu, bugün 1400cc motordan 140 hp üretiyor, belkide yarın 1300cc motordan 200 hp üretecek..

kaldırır kaldırmaz tartışması ise bu forumlardan önyargılar sayesinde hiç bitmeyecek gibi..

Bence onyargiyla pek bir alakasi yok. Emre kardesimle konustugumuzda dedigimiz gibi bu araclarin hakki 2.0 t. Yokuslarda baski balata hemen kokutmaya basliyor. Azcik bi trafikte kalsaniz Ankara nin yokuslarinda arac hemen zorlanmaya basliyor. Artik 1.4 T da nasil olur onu merak ediyorum.

Yorum

1300 cc'den 231 bg var abi mazda rx-8 gerçi o biraz kriter dışı ama örnek olabilir ama abi şöyle düşünmek lazım, 60 bin saydığınız aracın en azından yeterli çekişi sağlamasını istemez misiniz? Patriot kardeşim senin de dediğin gibi, en son teknoloji alınmaz kesinlikle, biz 115 bg'yi aldık 2008 yılında düşün, sonra, satmak zorunda kaldık, yokuş çıkma gibi bir olayı yok o aracın bu opelin baskı balatasında sorun var ya, astra j 1.3 dizel de yokuşta zorlanıyor, ya anlamıyorum, amcamda 407 var, hem 110 bg hemde 1400 kilo en azından, hiç yokuşta zorlanma gibi bir olayını görmedim, nasıl bir debriyajsa, bir de hem pedalı, hem de kavraması çok yumuşak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: paTRiot
          Orjinal yazı sahibi: ercan

Bence onyargiyla pek bir alakasi yok. Emre kardesimle konustugumuzda dedigimiz gibi bu araclarin hakki 2.0 t. Yokuslarda baski balata hemen kokutmaya basliyor. Azcik bi trafikte kalsaniz Ankara nin yokuslarinda arac hemen zorlanmaya basliyor. Artik 1.4 T da nasil olur onu merak ediyorum.
          debriyaj konusu yetersiz dayanımlı kavrama sistemi sayesinde oluyor. maliyetten mi kaçınılıyor yoksa yanlış hesaptan mıdır nedir bu durum maalesef dediğiniz gibi. uygun bir "debriyaj baskı balata voland" seti geliştirildiğinde hiçbir sorun kalmayacaktır..

Yorum

sayın ömer faruk,

siz de takdir edersiniz ki araçta performans olayı kişisel tercih sayılır ve görecelidir.

şuan ülkemizde satışta olmayan 115 lik cosmo'nun bile , debriyajı güçlendirilmiş vaziyette ve cazip kampanya ile satışa sunulsa, performansı ikinci planda tutan geniş bir kesim tarafından lpg uygunluğunu da düşünürsek çok talep göreceğini düşünüyorum..

Yorum

değerli Ercan abim tabii ki orası öyle, bakın ben 115 bg aldım ekonomik olsun diye, ki çok ekonomikti, turbolar ona göre çok fazla yakıyor ve lpg uyumu gerçekten de var, çünkü bizim eski araçta lpg'liydi, zaten biz aracı performans umarak almamıştık onu söyleyeyim, şekline şemaline vurulduk, sonuçta ralli yapmıcaz dedik onu almıştık, debriyaj güçlendirilse de aracın yokuş çıkmama olayının önüne geçilebileceğini sanmıyorum, ayrıca da opelin klima için yeniden bir düzenleme yapması lazım, çünkü kliması motordan aşırı güç çalıyor... abi bakın araba büyük, maksimum torkunu 4000 devirde veriyor, o da 160 Nm sürekli aracı devirli kullandırmayı gerektiriyor, aracı 6 viteste 110 120 km gibi hızlarda kullandığınızda devir 3000'i bulmuyor, bu nedenle tork gelmediği için yokuşlarda araç hızını kaybetmeye başlıyor hele bir de klima açıksa alim Allah sizi 3. vitese kadar geri çekiyor, bu sebeple tamam güçlü olmayan bir motor yapılması mantıklı ama en azından ufak bir turbo yapılması lazım, çünkü turbo alt devirleri canlandırıyor, ve geniş bir tork bandı sunuyor, bakın passatta da 1.6 fsi kaldı mı? aynı sorun onda da vardı fakat vw olduğu için kimse bir laf söylemiyordu, belki de söylüyorlardı da biz bilmiyoruz... ben passatı geçtim ondan büyük superb sürdüm 1.4 tsi, performans yok fakat araba gidiyor, ne yokuşta düşüyor, ne de gidişinde bir problem oluyor... opel bu 1.4 motorda eğer o tsi başarısını yakalarsa kesinlikle ve kesinlikle, ekonomi arayan insanlar ne 1.6'ya bakar ne 1.6 turboya, 1.4 T tercih sebebi olur...

Yorum

turboşarj bundan 10-15 yıl öncelerine kadar sadece tır'larda , performanslı spor ya da üst segment otomobillerde bulunan bir fenomen iken , teknoloji geliştikçe ve nimetleri anlaşıldıktan sonra en küçük araçlara kadar inen sıradan bir olay oldu.

benzinli - dizel bundan sonra-çok yakın gelecekte turbosu olmayan araç çıkmayacak. her araçta sıradan bir ekipman olan bu gelişmeye bakarak ve teknolojinin ne kadar geliştiğini görerek önümüzdeki yıllarda 1.2 turbo insignia çıksa bile, kaldırır mı kaldırmaz mı olayına girmeden, ön yargı ile bakmadan önce malı görmek isterim..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 35OFT23
                  1300 cc'den 231 bg var abi mazda rx-8 gerçi o biraz kriter dışı ama örnek olabilir ama abi şöyle düşünmek lazım, 60 bin saydığınız aracın en azından yeterli çekişi sağlamasını istemez misiniz? Patriot kardeşim senin de dediğin gibi, en son teknoloji alınmaz kesinlikle, biz 115 bg'yi aldık 2008 yılında düşün, sonra, satmak zorunda kaldık, yokuş çıkma gibi bir olayı yok o aracın bu opelin baskı balatasında sorun var ya, astra j 1.3 dizel de yokuşta zorlanıyor, ya anlamıyorum, amcamda 407 var, hem 110 bg hemde 1400 kilo en azından, hiç yokuşta zorlanma gibi bir olayını görmedim, nasıl bir debriyajsa, bir de hem pedalı, hem de kavraması çok yumuşak...
                  Hahaha sen o mazdanın ruhsatına baksana üstadım 1321 cc yazıyor...... yani o da 1.3-1.6 motor vergi dilimi arasında. Evet sana katılıyorum astra 1.3 dizeller yokuşta ve içi doluysa seni çok uğraştırıyor.....
                  2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

rx8 alanda vergiyi düşünmez herhalde
                    2015 leon fr

Yorum

yok mazda 1300 cc olarak geçiyor hatta ötv'si filan da o yüzden düşük, satan adam 400 küsur lira yıllık bandrolü olduğunu söyledi, 1308 cc ama onu 1300 diye düz yazıyorlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yigitihsan18
                        Abi düşünmez ama 100bin km den sonra da motoru ellerine alıyorlar onları da düşünmüyorlar merak etme.. Vergiyi hiç düşünmezler

Yorum

bizim arabalar 20t olsa daha az yakar gibi geliyo
                          2015 leon fr

Yorum

Abi düşünmez ama 100bin km den sonra da motoru ellerine alıyorlar onları da düşünmüyorlar merak etme.. Vergiyi hiç düşünmezler
                            rx-8'in motoru benzinin yanında yağ da yakıyor, ve o yağ bittiği için motoru eline alma olayı oluyormuş, yoksa mazda da 5 yıl 150 bin km garanti var, herhalde bu kadar aptal değillerdir, eğer yağı da takip edilirse rx-8'e uzun yıllar binilir, bir de araç 50 krş ile 1 tl arasında yakıyor zaten, çok uzun km'ler binilmez o araca, gündelik kullanılmaz en azından

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 35OFT23
                              rx-8'in motoru benzinin yanında yağ da yakıyor, ve o yağ bittiği için motoru eline alma olayı oluyormuş, yoksa mazda da 5 yıl 150 bin km garanti var, herhalde bu kadar aptal değillerdir, eğer yağı da takip edilirse rx-8'e uzun yıllar binilir, bir de araç 50 krş ile 1 tl arasında yakıyor zaten, çok uzun km'ler binilmez o araca, gündelik kullanılmaz en azından
                              Ya gündelik zaten kullanılmaz da.. hadi o kadar motor yaptın 100bin de ele alması ban saçma geliyor. Aracın bi sirkülasyonu yok.. zaten 75-80 bin e gelen satıyor aracını..

Tamam iyi hoş güzel araç ama çok gereksiz bence... Parası olan alsın zevkine binsin.

Yorum

valla Amerikan eğer bir 69 mustang, 70 dodge challenger, ya da 74 corvette stingray almazsam kesinlikle alacağım araç rx-8 gerçi corvette c5 de var ama ben o motor ele alma olayının olacağını sanmıyorum...

Yorum

İşleniyor...
                                X