Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: 1.4 140 hp insignia yakıt tüketimi

Yakit tuketimi katalog degeri 5.9 ancak stop & start ile 5.2ye dustugu yaziyor. Tamam belki hic birimiz gunluk kullanim ile bu degerleri yakalayamayacagiz. Bu yuzden ben bir depo ile ne kadar yol gidebildiginizi merak ediyorum.
    Aracimi alir almaz depoyu fulledim. Agresif bir suruse sahip degilim buna ragmen yarim depo ile 500 km yol yapti yani bir depo ile 1000 km yolu zor yapacagim. Fabrika verileri gore 1300 kusur iken 300 km nereye gidiyor? Rodaj evresi bu kadar yakit harcar mi?

Yorum

Bende şehir içi start & stop la 8.0 - 8.6 arası tüketiyorum.Klima da seviye 3 veya 4 te açıktır hep.
      Şehirler arası 5.9 tüketiyorum.Yine klima açık vaziyette.
      Aracı alalı 2 ay oldu araçtan memnun um tek hoşuma gitmeyen şey ilk kalkışlarda klima açıkken araba bildiğiniz "eşeğe" bağlıyor bunun eco modu ile alakalı olup olmadığını soracaktım.Eco modu sadece start & stop la mı alakalı yoksa genel yakıt tüketimini de etkiliyor mu ?

Yorum

Eco nun çekişle yakıtla alakası yok sadece stop&start işine yarıyor

Yorum

Cumartesi gunu normal kullanimda 5.8 lerdeydi emre2929 un araci gercekten tuketimde 1.4 ler iyiymis
          Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Kadir bu sabah konrol ettim 8,5 gösteriyor şehir içi
            Ben arabayı aldığımdan beri 5,8 değil 6,8 bile görmedim daha
            [center]
            İnsignia 1.4 Edition Elegance Yeni Stil Paket 2012 OPC Body Kit (Kara Şahin)

BİR ZAMANLAR

Yorum

Abi sen çok devirli kullanıyosun ondan
              Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Peki insignialarda yakit tuketimini dusurmek icin suruste nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Fotograflar paylasan arkdaslar o tuketim degerlerini nasil elde etti? Siz nelere dikkat ediyorsunuz?

Yorum

Düşük devir yüksek vites. . Yoğun trafige girmeden ortalama hız yüksek tutulursa ve çok dur kalk yapmadan o verilere ulaşılabilir

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Benim yakıt tüketim değerlerim "çok sakin" ve "çok sabit" kullanmakla ilgili sanırım. Çünkü ben özellikle uzun yollarda hız sabitleyici ile hareket ediyorum. Hız sınırlarını neredeyse hiç ihlal etmem. Yani mesela "burada radar yoktur, hem de yol çok düz, biraz basayım" demedim asla. yani yolun durumu nasıl olursa olsun hızım sabittir. bu mesele çok önemli bence. mesela iki örnek vereyim, siz anlayın. birincisi, eşim bile bazen sitem eder. nasıl bu kadar sabrediyorsun diye. ikincisi, ablam yola çıkarken "herkese yavaş git denir ama sana bunu söylemeye gerek yok" dedi daha birkaç gün önce yola çıkarken.

Aracımı her şartta devirli kullanırım. Asla üzmem. mesela, bazen 6. viteste 70-80 km hızları kaldırırken yolun durumuna göre, bazen bazı rampalarda hız sabitleyicinin 120 km hızda otomatik iptal olduğunu bile gördüm. o nedenle aracımı asla çekmeyeceği devirlerde kullanmam. önceden gerekli tedbirleri alırım. vites düşürmem gerekiyorsa hızı korumak için önceden (rampaya sarmadan) düşerim. devir kurtardığı anda üst vitese geçerim. Sadece bazen deneme amaçlı bazı şeyler yapıyorum. mesela hız sabitleyicinin iptal sınırlarını bilmek için otomatik iptal oluncaya kadar vites düşmediğim oldu. yaz tatillerinde genelde aynı yolları kullandığım için bilirim aracımın hangi yolda ne tepki vereceğini.

Ama şunu söylemeden de geçemeyeceğim, bazen bazı adamlara ders vermek gerekirse basmaktan kaçmam. bu konuda da aracın limitlerini hemen hemen bilirim.

Devir konusunda benim tecrübem şöyle. (tabi araçtaki yük ve yolcu durumu önemli) Otobanlarda genelde kullandığım hızlarda devir 2500 dev/dk oluyor. Ama düz yollarda (örneğin her sene gittiğim Samsun-Trabzon arası yol gibi) 2000 devir altında oluyor. hatta diyebilirimki 1500 devirin hemen üzerinde.

şunu da belirteyim, aracın yükü çok etkili oluyor tüketimde. örneğin ben boş sayılabilecek araçla İstanbul-Trabzon arasını 5,1 ortalama ile gittim. bir daha hiç o kadar boş seyahat etmediğim için 5,1'i yakalayamadım.

Umarım cevabım tatmin edici olmuştur. emin olun sakin kullanınca düşük değerler yakalamak hiç zor değil...

Bu cevabı özelden soru soran bir kardeşimiz için yazmıştım. Umarım sizin sorunuza da bir cevap olur.
                    MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

benim 11lt veya 12 lt

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yusuf_25
                        benim 11lt veya 12 lt
                        yusuf bendede durum aynı yüksek devir düşük vites agresif kullanmadan duramıyorum iyiki 1.6 t yok bizde Allah ne verdiyse..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Benim araç 1620 km de, hep şehir içinde kullandım ortalama şu an 7.6 lt...

Opel Insignia 1.4 Turbo Edition Elegance + Stil Paket

Yorum

Merhaba abiler bugun yuksek lisans basvurusu icin kayseriden mersine gittim.biraz yola erken ciktim hem yavas yavas gidiyim hemde yakit tuketimini olcuyum diye tuketimim normalde mersinden cikarken 7.9 larda idi ama mersin cikisi 5 km boyunca surekli dur kalk yaptim bazi yerlerde 150 160 yaptim ama genelde 100 km hizla kullandim ve cikan sonuc bu lpg yi de 2 liradan aldim hesabi siz yapin

http://dosya.web.tr/KBrobb

2014 Edition Elegance Fabrika Çıkış Lpg li + Sunroof

Yorum

28000 km ortalamam 7,9 lt/km. Ort hız:38 km. Yarı yarıya şehir içi/dışı. Aydın'da yaşadığımdan klima yılın 6-7 ayında 22-23 derecede auto konumunda açık. 1500 kg luk benzinli bir araç için orta-agresif sürüş tarzında tüketime dikkat etmeden mükemmel değerler yakaladım 25 ay boyunca.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                              2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Arkadaşlar merhaba,
                                bugün nasip olursa 2015 edition elagance 1.4 140 hp insignia alacağım. Çok araştırdım yakıtları şehir içi 7,5-8 arası olduğunu biliyorum. Ama kime sorsam yaklaşma falan -diyolar, canım çok sıkıldı. Sanırım bilen de konuşuyor, bilmeyen de. 10 litrelerden bahsediliyor, 10 lt yi 1600cc ler yakıyor insaf. Ortalama bir kullanım tarzım var, uzun yolda en fazla 150-160 giderim o da işim acilse

Bu arabaya yılbaşından sonra LPG taktırtacağım. Subap yakma olayları sanırım 1.4 lerde daha az.

özellikle 1.4 140hp kullanan arkadaşlarım, son birkaç saat içinde bu konuda beni aydınlatmalarını rica ediyorum. Yoksa çıldırtacak internetteki bilgiler beni.

Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
                                2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

İşleniyor...
                                X