Duyuru

Collapse
No announcement yet.

SEBZE-MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• SEBZE-MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Arkadaşlar, mevsimine göre sebze yetiştirmek istiyorum. Çok küçük bir toprak ayırmayı düşünüyorum. Hiç bir bilgim yok bu konularda. Dikeceğim veya ekeceğim tohum, fidenin doğalını istiyorum. Çok farklı coğrafyadan forum üyesi arkadaşlardan yardım rica ederim. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
    https://www.youtube.com/watch?v=Jem11GNnbzg

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Ynt: SEBZE-MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ

Güzel bir uğraş şimdiden Kolay Gelsin

Üyelerimizden güzel öneriler geleceğine inanıyorum.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Babam da bu hobiyle 3-4 yıldır uğraşıyor. İş yerinde kendisi için ayırdığı alana sera dahi yaptı. Ancak her meyve ve sebzenin kendine has ekim zamanı ve şekli, bakım şekli var.
      Hepsi ayrı bir dünya... Her sene daha da geliştiriyor kendisini İnternetten ve youtubedan faydalanıyor sürekli. İstanbul şartlarında ilkbahar da çilek, yazın domates ve bibere kışın ise kıvırcık ve marula doyuyoruz. Verimi arttırmak için gübre olarak kullanmak üzere bıldırcın bile yetiştiriyor, bıldırcın yumurtaları da cabası
      *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

İstanbul -Çatalcada bahçeli bir evimiz var. Babam 10 yıldır orada sebze meyvesini kendi ekip hasat yapıyor ki çatalca hava olarak sıkıntılı rüzgarlı bir yerdir. seraya bulaşmadan yinede kendimize ve akrabalara dahi arttıracak kadar verim alıyoruz. hava şartı ve zamanında dikilen ve düzenli olarak sulaması gübrelemesi yapılan hemen hemen her sebze rahatlıkla olabiliyor. toprağı kumuydu gübresiydi çapasıydı hazırladıktan sonra verim alabileceğinizi düşünüyorum.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Arkadaşlar, bu mevsimde ne ekilir kısmını google anlatıyor Fakat benim istediğim eminönünden ne olduğu belli olmayan fide, tohum almak yerine, doğal tohum veya fide bulmak. Nasıl yapılır ??? Mesela bu ay sarımsak ekim ayıymış. Mesela Taşköprü sarımsağının tohumu nasıl bulunur ?!

''Fidan dikmek için en iyi zaman yirmi yıl önceydi.Sonraki en iyi zaman ise şimdi'' İhtiyar Balıkçı

Yorum

Ben hiç bakmadım, geçtiğimiz ay ne bulduysam ektim, sanırım kasımda karpuz kavunlar olgunlaşır
            ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
              Ben hiç bakmadım, geçtiğimiz ay ne bulduysam ektim, sanırım kasımda karpuz kavunlar olgunlaşır
              Diyarbakır karpuz fidesi gönderirseniz kabul ederim

Yorum

Araştırayım ben koçtaş'tan aldığım tohumları kullandım. Pek de diyarbakır karpuzu falan kalmadı ama sorarım bilenlere
                ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon
                  Araştırayım ben koçtaş'tan aldığım tohumları kullandım. Pek de diyarbakır karpuzu falan kalmadı ama sorarım bilenlere
                  özellikle araştırmayın, karşınıza çıkarsa bir iki tane fena olmaz. Yaz başında sivri biber diye yol kenarında köylülerden aldığım sivri biber fidelerinden dolmalık biber yetiştirdim

Yorum

Uyduda bir kanal var devamlı aşılamadır sulamadır bilimum eğitim şeklinde bilgi veriyor.

Çiftçi TV
                    Toprak TV

Bir de YouTube veya uzman tv bir check-up'ı etmek gerekiyor.

Dalından koparılan meyve veya sebze bambaşka olur.
                    Hayırlısı
                    Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Nurettin
                      Uyduda bir kanal var devamlı aşılamadır sulamadır bilimum eğitim şeklinde bilgi veriyor.

Çiftçi TV
                      Toprak TV

Bir de YouTube veya uzman tv bir check-up'ı etmek gerekiyor.

Dalından koparılan meyve veya sebze bambaşka olur.
                      Hayırlısı
                      Doğal fidenin nereden alınacağını da anlatıyorlar mı ?

Mesela, Diyarbakır karpuzu ?
                      Taşköprü sarımsağı ?
                      Yalova elması ?
                      Çengelköy salatalığı ?

İncelemeye başladım.Hatta iki senedir ekmeye, dikmeye de çok amatör olarak başladım. Doğal fidelere ihtiyacım var. Belki buradan meraklı arkadaşlar yardımcı olur diye düşündüm. Şuana kadar umduğumu bulamadım. Babamın bana devamlı söylediği bir laf vardı. ''BİR ŞEYİN EN İYİSİNİ YAP/YAPMAYA ÇALIŞ, YADA HİÇ YAPMA''

Yorum

Diğerlerini bilmem ama mesela Diyarbakır karpuzu diye bişey kalmadı.Mesela domateste yerli tohum bulmak zor tek hasatlık İsrail tohumu heryerde.
                        Babam biri iki şey bulmuştu.Elazığdan üzüm,salatalık,biber gibi.Sorarım mümkünse gönderttirebilirim.
                        http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                        2.0 CDTI
                        Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
                          Diğerlerini bilmem ama mesela Diyarbakır karpuzu diye bişey kalmadı.Mesela domateste yerli tohum bulmak zor tek hasatlık İsrail tohumu heryerde.
                          Babam biri iki şey bulmuştu.Elazığdan üzüm,salatalık,biber gibi.Sorarım mümkünse gönderttirebilirim.
                          Haklısınız. Bende aynı tespitleri yaptım. İsrail tohumu her yeri sarmış. Sizlere zahmet olsun hiç istemem. Nerede bulunduğunu bildirirseniz ben bir şekilde aldırabilirim.

Yorum

Ben de bahçemde çilek mısır fasulye kabak marul vs. yetistiriyorum. Çok zevkli oluyor kendi ektiğini bahçenden toplayıp yemek. Güzel bir organizasyonla birbirimizdeki doğal tohumları fideleri ulaştirsak harika olur.
                            Su an burada maydonoz tere ıspanak mevsimi. Bunların doğalı kolay bulunur. Bulamazsanız kendim için alırken sizede alırım. Bir de fidelik marul olabilir fakat ilk defa için zor olur sizin için. Fideler çıkınca denenebilir.
                            Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

Çok teşekkürler. Memnun olurum. Sarımsak ekim zamanıymış şimdi. Taşköprü sarımsağı da olsa tadından yenmez

Yorum

İşleniyor...
                              X