Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia'da beğenmediğiniz yönler nedir?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ses sistemi zayıf

Yorum

• Makyaj öncesi kasada süspansiyonlar çok sesli çalışıyor.

Yorum

• Yeni bir insignia kullanıcısı olarak ben de beğenmediğim yönlerini iletmek isterim; 2012 Insignia 2.0 cdti edition...

- Direksiyonda ve teyp üstünde düğmeleri olmasına rağmen araçta bluetooth olmaması. ( Tek direksiyon üretmişler, büyük saçmalık bence)
        - Aracın dikiz aynaları içeriden katlandığı halde anahtar ile dışarıdan katlanmıyor. Bence büyük saçmalıklardan bir başkası daha. 4 camı açıp kapama işlevi yapan bir anahtar aynaları neden katlamaz?
        - Vitesin bulunduğu konsoldan gelen çıtırtılar. Aracın hiçbir yerinden trim sesi gelmiyor ama bu bölgede ciddi bir çıtırtı var ki youtube da bununla ilgili videolar görmüştüm. Giderilebilir tabii...
        - Bu kadar uzun bir araç için arka diz mesafesi 1.80 ve üstü boyu olan kullanıcılar için biraz dar.
        - Otomatik el freninin otomatik devreye girmemesi ama otomatik devreden çıkması. Her defasında araç şanzımanın üstüne binmesin diye önce N sonra fren sonla el freni sonra P işlemini yapmak sıkıcı.
        Eski aracım Megane Gt-Line'dı ve stop eder etmez el freni devreye giriyordu, büyük kolaylıktı.

Yorum

• Direksiyonun tek olması çok kullanılan bir maliyet düşürme yöntemi ama bence esas sıkıntı D segmenti bir araçta her versiyonda BT'un standart olmaması.

Otomatik el freni konusunda şöyle bir durum var, otomatik araçlarda en ideal kullanım tarzı aracı N'ye alıp, el frenini çekmek, sonra freni bırakıp el frenine bindirip P'ye almak ve bunların sonrasında stop etmek. Yani aracı stop etmeden P'ye almak öneriliyor. Bu yüzden otomatik araçta el freninin kendiliğinden devreye girmesi gereksiz.

(Benim de önceki aracım Megane 3'dü ve manuel olduğu için dediğiniz gibi çok kullanışlı buluyordum.)

Yorum

• Malesef yeni kasanin ne ici nede disi tamamen vasat yeni kasa insignia inanilmaz ezik duruyor d segmentinde suan passat superb c180 ve yeni kasa 3 karsisinda tamamen en altta benim icin
            Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

• Valla yeni kasa saydığınız tüm markalardan daha fişek gibi duruyor. Param o kadar olsa bir dakika düşünem yeni insignia alırım. Hem içi hem dışı efsane..

Yorum

• Bir de müzik sistemi vasat diyenler var. Ben aşağı yukarı premium hariç 10 araba değiştirdim. Kullandıklarımın içinde en temiz ve iyi bass veren sistem bu diyebilirim.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: soulless View Post
                  Yeni bir insignia kullanıcısı olarak ben de beğenmediğim yönlerini iletmek isterim; 2012 Insignia 2.0 cdti edition...

- Direksiyonda ve teyp üstünde düğmeleri olmasına rağmen araçta bluetooth olmaması. ( Tek direksiyon üretmişler, büyük saçmalık bence)
                  - Aracın dikiz aynaları içeriden katlandığı halde anahtar ile dışarıdan katlanmıyor. Bence büyük saçmalıklardan bir başkası daha. 4 camı açıp kapama işlevi yapan bir anahtar aynaları neden katlamaz?
                  - Vitesin bulunduğu konsoldan gelen çıtırtılar. Aracın hiçbir yerinden trim sesi gelmiyor ama bu bölgede ciddi bir çıtırtı var ki youtube da bununla ilgili videolar görmüştüm. Giderilebilir tabii...
                  - Bu kadar uzun bir araç için arka diz mesafesi 1.80 ve üstü boyu olan kullanıcılar için biraz dar.
                  - Otomatik el freninin otomatik devreye girmemesi ama otomatik devreden çıkması. Her defasında araç şanzımanın üstüne binmesin diye önce N sonra fren sonla el freni sonra P işlemini yapmak sıkıcı.
                  Eski aracım Megane Gt-Line'dı ve stop eder etmez el freni devreye giriyordu, büyük kolaylıktı.

Üstünüze alınmayın ama şuana kadar , focus ,rocco,320i kullandım lakin hiçbir forumda bu kadar araçlarını karalayan beğenmeyen kesime rastlamadım hocam .

Diğer çoğu araçta da yok bluetooth,ama çoğu insignia da da var. Dışardan basılı tutunca katlanıyor aynalar gerçi denemişsinizdir.
                  Otomatik el freni de max 10 sn zaman alır . 10 sn de çok büyük bir sıkıntı değildir diye düşünüyorum hocam.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: huseyineryigit View Post

Üstünüze alınmayın ama şuana kadar , focus ,rocco,320i kullandım lakin hiçbir forumda bu kadar araçlarını karalayan beğenmeyen kesime rastlamadım hocam .

Diğer çoğu araçta da yok bluetooth,ama çoğu insignia da da var. Dışardan basılı tutunca katlanıyor aynalar gerçi denemişsinizdir.
                    Otomatik el freni de max 10 sn zaman alır . 10 sn de çok büyük bir sıkıntı değildir diye düşünüyorum hocam.
                    Rica ederim, üstüme alınmadım. Araçla ilgili olumlu şeyleri yazmayın diye özellikle belirtmişler. O nedenle sadece gördüğüm eksiklikleri yazdım. Araçla ilgili memnuniyetim üst düzeyde. Uzun yol yapma imkanım da oldu, daha önce d segmenti kullanmamış (uzun yolda) biri olarak aradaki farkı hissetmek harikaydı. Aracın tokluğu, uzun yoldaki sessizliği, direksiyon hassasiyeti, iç izolasyonu, motorun devirlenmesi, 2.0 dizel motorun verdiği güç hissi gibi çok beğendiğim bir çok nokta var.

Yalnız şunu belirtmeliyim, her eksiklik görmezden gelinebilir ama bluetooth seçeneğini görmezden gelemiyorum. Direksiyon ve teyp üzerinde tuşları varsa araçta da olacak. Bu kadar kolaya kaçmak veya endüstriyel üretimi gözümüze sokmak, bilemiyorum var mıdır ve varsa bilgilendirin ama başka hiçbir araçta görmedim.

Yine de bunlar sadece beğenmediğim ufak detaylardı.

Önemli not: Anahtarı dışarıdan basılı tutsam da aynalar kapanmıyor? Bilmediğim bir detay veya ayar mı var acaba?

Yorum

• Edition ve ed. elegance'da aynalar kumandadan kapanmıyor hocam, boşuna uğraşmayın.

Bluetooth BMW'de bile opsiyonel ama beni ilgilendirmez, benim gözümde hayati bir güvenlik donanımı ve D segmenti her araçta standart olmalı.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: kdristnbl View Post
                        Malesef yeni kasanin ne ici nede disi tamamen vasat yeni kasa insignia inanilmaz ezik duruyor d segmentinde suan passat superb c180 ve yeni kasa 3 karsisinda tamamen en altta benim icin
                        Zevk meselesi. Saydıkların içinde sadece makyajlı C serisini Insignia'dan iyi buluyorum, geri kalan Insignia'nın altında bence.
                        InsigniaTEAM

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: alidesideroooo View Post
                          Bir de müzik sistemi vasat diyenler var. Ben aşağı yukarı premium hariç 10 araba değiştirdim. Kullandıklarımın içinde en temiz ve iyi bass veren sistem bu diyebilirim.
                          İlk kasanın standart ses sistemi ortalamanın altındaydı ama F10 kasa BMW'nin bile standart ses sistemi çok kötü. Makyajlı kasadan itibaren Opel Insignia'nın ses sisteminde ciddi iyileştirme yaptı.
                          2009'dan beri Infinity ve Bose opsiyonları zaten hep yeterli seviyedeydi.
                          InsigniaTEAM

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: soulless View Post

Rica ederim, üstüme alınmadım. Araçla ilgili olumlu şeyleri yazmayın diye özellikle belirtmişler. O nedenle sadece gördüğüm eksiklikleri yazdım. Araçla ilgili memnuniyetim üst düzeyde. Uzun yol yapma imkanım da oldu, daha önce d segmenti kullanmamış (uzun yolda) biri olarak aradaki farkı hissetmek harikaydı. Aracın tokluğu, uzun yoldaki sessizliği, direksiyon hassasiyeti, iç izolasyonu, motorun devirlenmesi, 2.0 dizel motorun verdiği güç hissi gibi çok beğendiğim bir çok nokta var.

Yalnız şunu belirtmeliyim, her eksiklik görmezden gelinebilir ama bluetooth seçeneğini görmezden gelemiyorum. Direksiyon ve teyp üzerinde tuşları varsa araçta da olacak. Bu kadar kolaya kaçmak veya endüstriyel üretimi gözümüze sokmak, bilemiyorum var mıdır ve varsa bilgilendirin ama başka hiçbir araçta görmedim.

Yine de bunlar sadece beğenmediğim ufak detaylardı.

Önemli not: Anahtarı dışarıdan basılı tutsam da aynalar kapanmıyor? Bilmediğim bir detay veya ayar mı var acaba?
                            Bluetooth için , kolçak içinde bulunan aux yerine takılan ufak aparatlar mevcut. 20-30 tl gibi birşey hocam. Hemen bağlanıyor , ses de bozulma yapmıyor , tavsiye edebilirim .

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

İlk kasanın standart ses sistemi ortalamanın altındaydı ama F10 kasa BMW'nin bile standart ses sistemi çok kötü. Makyajlı kasadan itibaren Opel Insignia'nın ses sisteminde ciddi iyileştirme yaptı.
                              2009'dan beri Infinity ve Bose opsiyonları zaten hep yeterli seviyedeydi.
                              Aynen öyle, makyaj öncesi Edition Elegance aracın ses sistemi son derece kötü iken, makyajlı Cosmo aracın ses kalitesi çok çok iyi.

Opsiyon sistemler zaten iyi olmak zorunda.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                                Edition ve ed. elegance'da aynalar kumandadan kapanmıyor hocam, boşuna uğraşmayın.
                                Önceki aracım edition elegance idi. Kumandanın açma ve kapama tuşuna basılı tutunca camlarla birlikte aynalar da açılıp kapanıyordu.
                                @Murat
                                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                                X