Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yetkili - Özel Servis İkilemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yetkili - Özel Servis İkilemi

Merhaba, aracım 2016 Cosmo 1.6 CDTI Otomatik, Kasım 2016 çıkışlı, ilk bakımı 15 bin km'de 2017 Haziran'da Opel yetkili servisinde yapılmış.

Şuan 26 bin km'de olsa da son bakımdan 1 sene geçtiği için 30 bin bakımına sokmak istiyorum. Normalde İstanbul'da yaşıyorum ama şu an Edremit/Balıkesir'deyim. Buradaki tek yetkili servis Balıkesir merkezde ve 100 km uzaklıkta maalesef.

Şimdi benim sorum şu: Yakındaki Opel özel servise gitsem ve yetkili servisin yarı fiyatına bakımı yaptırsam garantim (yaklaşık 5 ay daha var) kesin bozulur mu?
    Garantim bittikten sonra atıyorum 2 sene sonra ilerde yaşayacağım bir sorunda(örneğin multimedya ekranındaki bir sorun) Opel bana 'bakımınızı başka yerde yaptırmışsınız burda yaptırsaydınız sorununuzun çözümüne %20 indirim yapardık' gibi VW'deki gibi bir iyi garantisi tarzı bir şey der mi?

En kısa cevap olarak garanti bozulur ve derler.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
      En kısa cevap olarak garanti bozulur ve derler.
      Bakım yapıldığını anlayabiliyorlar mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alkantra View Post

Bakım yapıldığını anlayabiliyorlar mı?
        Yapıldığı değil de yapılmadığını anlamak kolay. Süresi içerisinde yetkili servise gitmemek garanti dışı kalmak için gayet makul bir sebeptir.
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Evet aracınız garantiden cıkar. 1ay yada 1-2bin kmye kadar esneklik gösteriyorlar ancak 5 ay uzun bi süre.
          İyi niyete gelince ufak tefek seyleri karsılıyorlar diye biliyorum, volkswagen gibi kronik problemleri değil. Bu nedenle iyi niyette bi kaybınız olmaz.
          İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
          Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post

Yapıldığı değil de yapılmadığını anlamak kolay. Süresi içerisinde yetkili servise gitmemek garanti dışı kalmak için gayet makul bir sebeptir.
            Mantıklı.

Yorum

garantiden çıkma konusunda yazılmış bir konu mevcut.
              1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cankaan_x View Post
                Evet aracınız garantiden cıkar. 1ay yada 1-2bin kmye kadar esneklik gösteriyorlar ancak 5 ay uzun bi süre.
                İyi niyete gelince ufak tefek seyleri karsılıyorlar diye biliyorum, volkswagen gibi kronik problemleri değil. Bu nedenle iyi niyette bi kaybınız olmaz.
                İyi niyet garantisinin anlamı, arabanın garantisi bitmiş ama siz arabanızın her şeyini yetkili serviste yaptırmışsınız, bundan dolayı iyi niyet garantisi uygulayalım diyolar
                InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
                  garantiden çıkma konusunda yazılmış bir konu mevcut.
                  Göremedim link atar mısınız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

İyi niyet garantisinin anlamı, arabanın garantisi bitmiş ama siz arabanızın her şeyini yetkili serviste yaptırmışsınız, bundan dolayı iyi niyet garantisi uygulayalım diyolar
                    İyi niyeti biliyorum. Opel normal garantiyi zor uyguluyor, iyi niyette cimri die biliyorum. Mesela volkswagende iyi niyetle birkez dsg kavrama, bir kez elektrikli devirdaim pompasını değistirdim. Toplam 6000₺ ücreti vardı benden yalnızca 100₺ cıktı.
                    İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
                    Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alkantra View Post
                      Merhaba, aracım 2016 Cosmo 1.6 CDTI Otomatik, Kasım 2016 çıkışlı, ilk bakımı 15 bin km'de 2017 Haziran'da Opel yetkili servisinde yapılmış.

Şuan 26 bin km'de olsa da son bakımdan 1 sene geçtiği için 30 bin bakımına sokmak istiyorum. Normalde İstanbul'da yaşıyorum ama şu an Edremit/Balıkesir'deyim. Buradaki tek yetkili servis Balıkesir merkezde ve 100 km uzaklıkta maalesef.

Şimdi benim sorum şu: Yakındaki Opel özel servise gitsem ve yetkili servisin yarı fiyatına bakımı yaptırsam garantim (yaklaşık 5 ay daha var) kesin bozulur mu?
                      Garantim bittikten sonra atıyorum 2 sene sonra ilerde yaşayacağım bir sorunda(örneğin multimedya ekranındaki bir sorun) Opel bana 'bakımınızı başka yerde yaptırmışsınız burda yaptırsaydınız sorununuzun çözümüne %20 indirim yapardık' gibi VW'deki gibi bir iyi garantisi tarzı bir şey der mi?
                      Edremitteki bayi kapanmış mı? Önceden vardı. İlyas şen oradaki bayiyi devralmamış mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: balkes View Post
                        Edremitteki bayi kapanmış mı? Önceden vardı. İlyas şen oradaki bayiyi devralmamış mı?
                        Edremit'te özel servisler var ama yetkili olarak sadece merkezdeki İlyas Şen gözüküyor, yani koca Balıkesir'deki tek yetkili bayi İlyas Şen.

Sizi de bulmuşken sorayım, İlyas Şen'e gittiniz mi hiç memnun kaldınız mı?

Yorum

Gitmedim. Özop isimli öEl servise gitmiştim merkezde. Fena değil. Sadece bakım için gidiyordum sıkıntı yaşamadım. Edremitte de şubesi var ama orda hizmet nasıl hiç bilmiyorum.

Yorum

Garanti süresi içerisinde üretici yetkili servise gitmek zorunda değiliz. Yasa gereği TSE yetkili servislerde üreticinin faturalı parçalarını kullanırsak herhangi bir yetkili servisin buna itiraz etme hakkı yok. (Adama senin ürettiğin parçaya ve devletin yetkisine mi karşı çıkıyosun diye sorarlar )Ancak iyi niyet garantisi denilen, kağıt üzerinde olmayan ve yasaların tüketicileri korumadığı bir uygulama için bir şey denemez.

TSE yetkili özel servislerin fiyatı "sanayi esnafı" gibi ucuz olmasa da pratikteki faydası -kendi araçlarımızdan örneklendirirsem- GM logolu orijinal ürünleri faturalı bir şekilde servisden biraz daha ucuza satması ve sizin de işçiliğine güvendiğiniz usta bulmanız. Hepimiz biliyoruz ki üretici yetkili servislerde tanıdığınız varsa arabanızdaki ciddi bir sorunda ustabaşını arabanızla ilgilendirebilirsiniz.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
                            X