Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ankara Servis Bakım Ücretleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ankara Servis Bakım Ücretleri

Aracım 14.000 km oldu. Bayramda yola çıkmadan bakımını yaptırayım diyorum. Ankara'daki bütün yetkili servisleri aradım ve fiyat aldım.

Opan: 974 Tl fiyat verdi. Balataların temizleneceğini, tüm kontrollerin yapılacağını söylediler. Kendi yağımı getirebiliyorum ama garanti dışı kalabilir dedi.
    Reis: 980 tl fiyat verdi. Gm marka yağ kullanıcaklarını söylediler.
    Opal: 988 tl fiyat verdi ve shell marka yağ kullanacaklarını söylediler. Gm yok dedi anlamadım.
    Beyaz: 900 tl fiyat verdi. ilk aradığımda 990 tl dediler ama aracı onların bayisinden aldığımı söyledim geri dönüş yaptılar ve 900 e indiler. Gm marka yağ kullanılıyormuş.
    Opak: 850 tl fiyat verdi GM marka yağ kullanılıyormuş.

Beyaz'a Opak'ın fiyatını söylediğimde öyle bir fiyat veremez vs dediler.

Sizce hangi servisi tercih etmeliyim. İlk kez Opel aracı olan ve bakımı yaklaşan şu forumdaşınıza yardımcı olursanız sevinirim.
    2016 Opel İnsignia 1.6 Cdti Sport A/T Black

Size en yakın olan ve size en güler yüzlü davranan servisi seçin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Gm yağın 4 litresi 80 lira. Shell yağın 4 litresi 120 lira. Mobil 1 de aynı şekilde.
      Fakat Shell yağda Dexos 2 onayı yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Mobil 1'de Dexos 2 onayı mevcut. Karışık bir durum. İçinizin en rahat edeceği servise gidin. Varsın 50 lira fazla olsun.
      1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
      2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
      3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
      4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
      5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
      6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Özellikle dexos 2 istediğim için yağı kendim götürmek istedim. Motul götürecektim ama kabul etmediler. Ettiler ama garanti dışı kalır herhangi bir arızada dediler. O yüzden Gm dexos 2 olan bir yer istiyorum. Eğer karşılamıyorsa bakımı orada yaptırmam zaten. Bana hepsi yakın. Aracı Beyaz'dan aldım ve orada yaptıracağım sanırım. Hem fiyatı iyi, hem servis profesyonel. Tertemiz ve bekleme alanları vs çok güzel yapmışlar. En yakın orası. Bayrama gitmeden randevu alıp Beyaz'ın yolunu tutarım.

Yorum

Fiyatlar uçmuş yaptırmayın bence

Yorum

Ben Opak'a gidiyorum ve memnunum. Aradığımda bana da GM yağ kullandıklarını söylemişlerdi. Ben yağı kendim getireceğimi ve dexos 2 onaylı Mobil ESP 0w40 olacağını söylediğimde itiraz etmediler ve kendi yağımı götürdüm. İşçilikten ve ilgiden memnun kaldım.
            Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL

Yorum

Bende bakım yaptırmayı düşünüyorum. Bakımı nerede yaptırdınız? Memnun kaldınız mı?
              insignia 1.6 dizel otomatik cosmo

Yorum

Bakimi Beyaz Ankara'da yaptirdim. 900 tl odedim ve cok memnun kaldim. Gm dexos 2 5w30 yag kullandilar. cok ilgililerdi.

Yorum

Bugün Ankara bayilerini aradım en uygun fiyatı beyaz opel verdi (950TL). Dışarıda ozel servise yaptirsam bakımı garanti sıkıntıya düşer mi? Yardım.
                  insignia 1.6 dizel otomatik cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinzah View Post
                    Bugün Ankara bayilerini aradım en uygun fiyatı beyaz opel verdi (950TL). Dışarıda ozel servise yaptirsam bakımı garanti sıkıntıya düşer mi? Yardım.
                    Normal şartlarda yetkinlik belgesi olan Bosch Car Service gibi noktalarda yaptırınca garantiden çıkmıyor. Bununla ilgili yanılmıyorsam yargı kararları da mevcut.

Fakat Opel, garantilik bir olay olduğunda garantiden çıktı deyip durumu yokuşa sürecektir. Kim uğraşır ki 5-6 yıl dava için? Kolay kolay hiç kimse.
                    1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                    2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                    3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                    4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                    5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                    6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Merhaba,
                      Ankara'da güvenilir ve tavsiye ettiğiniz Özel Servis önerisi verebilir misiniz?

Yorum

Başarı Opel'in dürüstlüğüne ve insanlığına garanti veririm. Ama ustalıkları nasıldır derseniz net bir şey söyleyemem, bakım ve ufak tefek onarımlar dışında "ustalılarını test edecek" bir durum oluşmadı. Ama dürüstlüğünü defalarca test ettim ve emin oldum; örneğin başka bir özel servisin 350 lira fiyat verdiği parça değişimine 150 lira aldı.

Yorum

30.000 bakımı için gene Beyaz Opel'i tavsiye ettim. 1000 tl ödedim bu sefer fren hidroliğide değişti. Tavsiye ederim.

Yorum

Maalesef garanti kapsamında servis ücretleri yüksek oluyor. 3 yaş üstü araçlarda kampanya vardı hatta myopelde de yazıyordu 350 tl benzinli 450 tl dizel için.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: atatuncel View Post
                              Aracım 14.000 km oldu. Bayramda yola çıkmadan bakımını yaptırayım diyorum. Ankara'daki bütün yetkili servisleri aradım ve fiyat aldım.

Beyaz'a Opak'ın fiyatını söylediğimde öyle bir fiyat veremez vs dediler.
                              Bence fiyat kırmak için bile servislere birbirlerinin verdikleri rakamları söylemeyin, geçmişten benzeri bir durum yaşadım, yüksek fiyat veren merkeze şikayet edip düşük fiyat veren servisin fiyatlarını yükselttirdi.

Orjinal yazı sahibi: monotros View Post
                              Ben Opak'a gidiyorum ve memnunum. Aradığımda bana da GM yağ kullandıklarını söylemişlerdi. Ben yağı kendim getireceğimi ve dexos 2 onaylı Mobil ESP 0w40 olacağını söylediğimde itiraz etmediler ve kendi yağımı götürdüm. İşçilikten ve ilgiden memnun kaldım.
                              Başka bir başlık altında yazmıştım, servisler böyle yapıyorlar mı diye ama kimseden ses çıkmamıştı. Bu uygulamadan sonra aracınızda bir sorun olsa servis "yağı sen getirdin soruna garanti dışı" vb demeyecek mi. Bence ürün aynı bile olsa deme hakkı var, 40-50 TL daha ucuz diye malzeme götürecek olursak servisler sıkıntı çıkarmayacaklar mı gerçekten emin misiniz.

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post
                              Normal şartlarda yetkinlik belgesi olan Bosch Car Service gibi noktalarda yaptırınca garantiden çıkmıyor. Bununla ilgili yanılmıyorsam yargı kararları da mevcut.
                              Fakat Opel, garantilik bir olay olduğunda garantiden çıktı deyip durumu yokuşa sürecektir. Kim uğraşır ki 5-6 yıl dava için? Kolay kolay hiç kimse.
                              İşte aynen bunu diyorum, birebir aynı malzeme bile olsa "ben vermedim, garantiye de alamam" desei bu durumu Opekl Türkiye'ye de iletse kimse arkanızda durmaz. Tabii %100 haklıyız ama 100-150 TL kar etmek için dava açıp uğraşma riski var...

Yorum

İşleniyor...
                              X