Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Boya Garantisi Sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Boya Garantisi Sorunu

Merhabalar
    Aracımın sol arka kapının üst tarafındaki tavan oluğunda 1-3 uzunluğunda bir boya kalkması ve buna bağlı olarak iki küçük nokta paslanmanın olduğunu gördüm. Keşke daha önce görseymişim. Aracımla ufak bir kaza yapmış ve sanayide yaptırıp boyatmıştık.
    Dün bir arkadaşıma corsa almak için Trabzon bayine gittik. Servis elemanlarına durumu söyledim. Onlar da arabanın bakımları serviste yapıldı mı diye sordular. Ben geçmişini bilmiyordum. Neyse 2 bakımın serviste yapıldığı, 75000 km kadar ki 3 bakımın serviste yapılmaması sebebiyle boya garantisinin geçerli olmadığını söylediler. Ben de bu fabrikanın kusuru. 5 yıllık bir arabanın boyası kalkmaz, kalması bir kenara paslanmaz. 12 yıl paslanmazlık garantisi veriyorsunuz. Paslanma olunca sahip çıkmıyorsunuz diye sinirlendim çıktım geldim. Gerçekten gıcık bir durum. Arabayı servise götürdüğünüzde arabanın boyasını sürekli kontrol ediyorlar mı bilmiyorum ki? Bu duruma sizin görüşünüz nedir? Hakkımı savunabilir miyim? Yoksa sanayide mi yaptırayım.

Ynt: Boya Garantisi Sorunu

Bayiye kendi yorumunu degil bolge mudurunun yorumunu sorun

Garantiden boyanmasi lazim

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Mekanik garanti ve boya garantisi farklı şeylerdir. Araç mekanik servise gelmedi diye boya garantisi dışında bırakılamaz. Ancak ne yazık ki ülkemizde servislere baskı kurmadan bir işi yaptırabilmek mümkün değil
      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

teşekkürler
        işin en garibi boyanın kalkmasını servis kabul ediyor. Evet burada bir hata var. Boya kalktığı için de paslanma olmuş haklısınız dediler.
        Bilmiyorum ne yapacağımı.
        almancam yok. Ama bir akrabam var Almanya'da yaşayan ona sorunumu yazacağım. Opel almanya'ya bir mail döşemeyi düşünüyorum.

Yorum

Çözüm beklentinizi bilmiyorum. Ancak böyle bir kusurdan araç değişimi yapılmayacağını düşünüyorum. Servis tamam hata var, boyayalım dese tavanın boyanmasına razı olacak mısınız?
          Beyaz 1.6 T Cosmo Flexride DVD800 Infinity

Yorum

Boya olursa değer kaybı da olur. Değişim yapmaları çok radikal bir karar olur ama değer kaybını ödememeleri de öyle.
            "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Aynı yerde benim araçtada boya kalkması var. Henüz paslanma yok gibi. Bu boya ve paslanmama garantisi ne kadar yav? Bir de aracınızın rengi nedir? Yaygın bir hata ise işler değişebilir.

Yorum

Daha önce konusunuda açmıstım benim insignianında tavanın oluklarında boydan boya boya kalkması ve pas vardı usta yaptırmassan direklere kadar gider dedi şimdi opel servisine bıraktım kavga dövüş çıkarttım bakalım pazartesi sonuç netleşecek ama muhtrmelen servis yapıcacak gibi (araç 2012 model 1.4t insignia)

Yorum

Merhabalar
                  Böyle bir hataya değişim beklemek haksızlık olur diye düşünüyorum.
                  Tek beklentim ilgi ve yapıcı bir çözümdü gerçekten.
                  Benim beklentim hatalarını kabul edip serviste oranın onarılmasıydı. Niye böyle bir şey bekliyorum. Onarıldığı halde devam ederse aynı hata, arkadaşın dediği gibi boydan boya uzarsa o zaman başka şeyler düşünürüm diye böyle bir talepte bulundum servisten. Çünkü hem boya kusurlu. Hadi boya kalktı diyelim. Paslanmazlık kaplaması da sorunlu, paslanmaya başlamış yani.
                  Dün Opel Türkiye'ye bir mail attım konu ile ilgili. Cevap bekliyorum. Onların cevabına göre adım atacağım. Gerekirse tüketici hakem heyetine de gidebilirim.
                  Değer kaybı olur mu bilmiyorum. Olukta arızalı yer ve bir cm eninde 3-5 cm uzunluğunda. Komple tavanı boyamazlar herhalde bunun için.

Yorum

https://postimg.cc/image/il30kcnof/

Bendeki soyulma bu şekilde olukların içinde tavanda sıkıntı yok muhtemelen sadece oyuklar boynır.

Yorum

Ben de bir işkillendim. Acaba 3 yaşındaki arabamın tavan oluğuna baksam bir sürprizle karşılaşır mıyım alala

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Arkadaslar kanal tavanmadan boyanabiliyor iyi bir usta sorunsuz yapar
                        Almancaya gerek yok opel turkiyeye yazabilirsiniz yada cagri merkezini arayabilirsiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Merhabalar,
                          dün Opel Türkiye'ye mesaj atmıştım. Sabah hemen telefonla aradılar ve konu ile ilgileneceklerini servisle görüşeceklerini ifade ettiler. Ben de resimleri Opel Türkiye'ye atabilirim dedim ve yolladım resimleri burada da paylaşıyorum.
                          Bakalım sonuç ne olacak.
                          https://s17.postimg.org/v2glxyuz3/Dosya_000.jpg

https://s11.postimg.org/7y4snb1jn/Dosya_002.jpg

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mamlamoz
                            https://postimg.cc/image/il30kcnof/

Bendeki soyulma bu şekilde olukların içinde tavanda sıkıntı yok muhtemelen sadece oyuklar boynır.
                            Hocam benimki de aynı şekilde, sizinki de paslanmaya başlayabilir. Erkenden yaptırmakta fayda var.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş
                              Ben de bir işkillendim. Acaba 3 yaşındaki arabamın tavan oluğuna baksam bir sürprizle karşılaşır mıyım alala
                              Hocam zaten bayağı görünmeyen bir yerde...

Yorum

İşleniyor...
                              X