Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çözülemeyen "Lastik Konumları Hatası - Gedizler"

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
    konuyu açan arkadaşın aracıyla ilgili birşey merak ettim. Araçta lastik takip sistemi bulunmamış yokmuş ama daha önce lastik basınçlarını görüyor muydunuz? kaç ps falan? böyle bir menü var mıydı? zaten basınçlar görünmezse takip sistemide yoktur.
    Menüde görünmüyordu.
    34HZD10

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tomeroglu View Post

Merhaba, geçenlerde benimde birebir aynı sorun başıma geldi. Hatta foruma başka bir başlıkta yazmıştım. Güncel yazılım atıldı aracıma, şu anda kadar tekrar etmedi, sorun çözülmüş gözüküyor.
      Aracın üretim serilerinden kaynaklanmış olabilir. Bizde donanımsal bir eksikti. Yazılım ise farklı bir yazılımmış olması gerekenden.
      34HZD10

Yorum

Zaten eğer anlık olarak lastik basınçlarını gösteren menü yoksa araçta basınç takip sistemi yoktur. Servis bunu algılamakta niçin bu kadar zorlanmış bunu anlayamadığım için sormuştum.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Arkadaşlar sorun bugün itibariyle İst Opel Gerçek Servisinde çözülmüştür. Yazılım Atıldı şu ana kadar herhangi bir sorun yok.

Yorum

Aynı sorun bende de oldu aracım 2017 model insignia kapıyı actığımda alarm ötmeye basladı susturamadm bir türlü, lastik konumlandırılamadı hatası ve vitesin oradaki ışıkların yanmaması, servise götürdüm hemen 19 mayıs olmasından ve yeteri kadar usta olmamasından dolayı kutup basını söküp taktılar, ancak bu işin tam çözümu nedir

Yorum

Herkese merhaba, yaklaşık bir ay önce benim aracımda da aynı problemi yaşadım (kapıyı açınca alarm çalıştı, lastik arızası verdi ve otomatik vites gösterge lambaları gitti). Hemen Eskişehir Alpata servisini aradım, aracı yedek anahtarla birlikte getirmemi rica ettiler. Dediklerine göre anahtarla ilgili bir sıkıntıymış, yeni anahtar siparişi verildi. 20 gün civarında geldi ve bu süre zarfında hep yedek anahtarla kullandım ve sorun gerçekten bir daha tekrarlamadı. Geçen gün servise çağırdılar ve gelen orijinal anahtarı kodlayıp bana arabayı geri verdiler. Daha önce bu problemle bir kaç kere karşılaştıklarını ve bir şekilde bozulmuş anahtarların buna yol açtığını söylediler. Bu bilgi belki yardımcı olur..
              2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo Otomatik

Yorum

Orjinal yazı sahibi: onurseda79 View Post
                Ynt: Çözülemeyen "Lastik Konumları Hatası - Gedizler"

ARKADAŞLAR MERHABA..GARANTİSİ DEVAM EDEN 2015 İNSİGNİA COSMO ARACIMDA AYNI SORUN ( ANİDEN otomatik şanzımanın gösterge ışıkları yanmıyor.
                alarmı da susturamadım ve lastik konumları bilinmiyor hatası)BENDE DE OLDU 2.KEZ. İLK SEFERDE GAZİANTEP YETKİLİ SERVİS İLK DEFA KARŞILAŞIYORUZ YAZILIM HATASI VAR ÇÖZDÜK DEDİ.2 AY SONRA YİNE OLDU.SERVİSE GÖTÜRDÜM ARAŞTIRACAĞIZ DEDİLER.OPEL ŞİKAYET HATTINDAN DÖNÜŞ YAPTILAR BUGÜN. LASTİK KONTROL SİSTEMİ BEYNİNDE SIKINTI VAR.PARÇA SİPARİŞ VERDİK DEDİLER.BU PARÇA İLE BU SIKINTI ÇÖZÜLÜYOR MU?SİZ BU SORUNU NASIL ÇÖZDÜNÜZ?konu hakkında bilgisi olan yardım edebilirse sevinirim.ACİL YARDIMMMMMM.....iyi sürüşler..
                Tekrardan merhaba arkadaşlar.ayni sorunu 3.kez tatilde yaşadim.gaziantep teymur opel servisinde 1 seferde yazılım hatası var denildi yapıldı.2 seferde parca arıza var denildi izmirden parca getirildi takıldı ve yine yazılım güncellendi.(bu arada aracımda lastik basınç sistemi mevcut).ikinci kez servisten ciktiktan sonra bir daha kesinlikle olmayacak denildi ve garanti aldim.ama yine aynı arıza verdi.opel asistanca aradığımda coooookkk saçma cevap aldım.arabanin olduğu yerde gimmer yada baz istasyonu vardir araba kendini korumak için öyle yapıyor.beyni karışmıştır tarzı bir cevap aldim.kesin çözüm bilen var mı.10.000 km bir yapıyor bu arızayı.cozuldu diye çok güvenmeyin bence.
                Son düzenleme: onurseda79; 26.06.2017, 00:43.

Yorum

Bu garip arıza benimde başıma geldi arefe günü. Alarm eşliğinde lastik konum hatası servise başvurun arızası. Anahtarı kolçak altına koyunca bi süre sonra sustu. Ama arıza uyarısı öyle kaldı. Vites kolu ışıkları yanmıyor. Akü kutup başını sökmek çöZümmü bilmiyorum ama merak ediyorum bakalım servis ne diyecek.
                  1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                  Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                    Bu garip arıza benimde başıma geldi arefe günü. Alarm eşliğinde lastik konum hatası servise başvurun arızası. Anahtarı kolçak altına koyunca bi süre sonra sustu. Ama arıza uyarısı öyle kaldı. Vites kolu ışıkları yanmıyor. Akü kutup başını sökmek çöZümmü bilmiyorum ama merak ediyorum bakalım servis ne diyecek.
                    Çözümü yazarsınız sevinirim bende araştırıyorum servis ne diyecek bana yazarım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: onurseda79 View Post

Çözümü yazarsınız sevinirim bende araştırıyorum servis ne diyecek bana yazarım
                      servisle görüştüğümde yazılım ile güncelleme ve gerekirse tesisatı garantiden değiştirme önerisinde bulundu. fakat sitemizde başka bir konuda, başka bir servisin bir arkadaşa, araçta garaj kumandası falan varsa sinyali bozabilir mümkündür demiş. Benim de aracımda garaj kumandası olduğundan(!) deneme amaçlı akü kutup başını dün söktüm bir süre bekleyip, tekrar taktım ve herşey yoluna girdi tekrardan. şimdi gözlemleyeceğim. Eğer tekrar yapar ise direk servise bırakacağım aracı. şimdilik sorun yok kısacası.

Yorum

Merhaba
                        Bire bir aynı arıza 2 defa garanti süresinde başıma geldi. Gedizler yazılım güncellemesi deyip geri verdi. Bugün aynı sıkıntı tekrar yaşandı. 3. Sefer garanti süresi bittiğinde opel gerçek tesisat vb problemler için 700-800 tl tutar dedi. Ben de bunu yazılı olarak bana verin, aracı yapmayın opel le mahkemelik olacağız dedim. Adamlar garanti süresinde yapmadıkları şeyi garanti bitince ücretli işlem olarak karşıma çıkardı. Bakalım ne olacak.

Yorum

Servisle ilgili sorun olduğunu düşünüyorsanız bu konuyu opel merkeziyle görüşmenizde fayda olabilir.
                          34HZD10

Yorum

Orjinal yazı sahibi: erdema View Post
                            Merhaba
                            Bire bir aynı arıza 2 defa garanti süresinde başıma geldi. Gedizler yazılım güncellemesi deyip geri verdi. Bugün aynı sıkıntı tekrar yaşandı. 3. Sefer garanti süresi bittiğinde opel gerçek tesisat vb problemler için 700-800 tl tutar dedi. Ben de bunu yazılı olarak bana verin, aracı yapmayın opel le mahkemelik olacağız dedim. Adamlar garanti süresinde yapmadıkları şeyi garanti bitince ücretli işlem olarak karşıma çıkardı. Bakalım ne olacak.
                            Öncelikle Opel merkezi arayın.Zaten garantide iken aracınızın bu sebepten dolayı servis kayıtları vardır. Baktınız olmuyor,servis kayıtları ile mahkemeye.

Yorum

Aynı olay yani susturulamayan alarm sorunu 2 kez başıma geldi, daha doğrusu aracı eşim kullanıyor onun başına gelmiş. Birincisinde yazılım, mazılım dediler güncellediler ancak sizlere de olduğu gibi sorun birkaç ay sonra tekrarladı. Bu durumda yazılım diyerek ya geçiştirmeye çalışıyorlar ya da gerçekten bazı modellerde işe yarıyor bilemiyorum.

Bu sorunu 2. kez yaşadığımızda yine servise götürdük kalıcı çözüm olarak alarm sisteminin aracın arkasında olduğunu öne alınması gerektiğini söylediler. Aracım garanti kapsamında olduğunundan işlemi garantiden yapılmak üzere servise bıraktık ve 1 saat sonra aldık. O günden beri hiçbir sorun yaşamadık.

Bence sorunun yazılımla ya da anahtarla bir alakası yok. Zira bana teknik olarak anlatıldığı kadarıyla sistemin aracın arkasında olması sebebiyle bir şekilde anahtarı algılayamamasından kaynaklandığı ve sistemin öne takılması durumunda sorunun çözüldüğü söylendi. Umarım gerçekten çözülmüştür ve aynı şeyi tekrar yaşamayız. Aynı sorunu yaşayan herkese geçmiş olsun.

Yorum

Aynı sorun dündbaşıma geldi .2016 1.6 CDTI .lastik basınç uyarısı yanıyor .vites ışıkları söndü .Net çözüm nedir dostlar .

Yorum

İşleniyor...
                                X