Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Mokka ile ilk 7000 km Deneyimlerim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Mokka ile ilk 7000 km Deneyimlerim

Herkese selamlar diliyorum;

Daha önce ilk deneyimlerimi kısaca paylaşmıştım, şimdi de kısa bir paylaşım yapmak istedim; muhakkak aracı merak edenler, etrafımızda almayı düşünenler olacaktır, ben aracı almadan önce pek kullanıcı yorumları bulamadığım için bu paylaşımların faydalı olacağı kanaatindeyim.

Araç ile yaklaşık 3000 km uzun yol deneyimim oldu, uzun yolda konfor anlamında ciddi bir rahatsızlık hissetmedim; ama insignia ile karşılaştırdığımızda (hem site insigniateam olduğu için hem de önceki aracım insignia olduğu için genelde onunla kıyaslama yapacağım) koltukların daha sert olduğunu farkettim, aracım cosmo olmasına rağmen ayarlanabilen bel desteği olmaması hoş olmamış opsiyonel olarak sunulan ortopedik koltukların ise komple deri olması ve koltuk soğutma olmaması tercih etmeme sebebim olmuştu, eğer koltuk soğutma olsaydı komple deri ve ortopedik olan koltuklar mantıklı opsiyon listesinde olabilirdi. Dreksiyon alıştığımız sertlikte ama yol hissiyatı biraz zayıf, süspansiyonlar yoldaki pürüzleri ne yazık ki içeri hissettiriyor, muhtemelen yol tutuşu artırmaya yönelik bir tasarım anlayışı ile üretilmişler. Araç daha önce de bahsettiğim gibi büyük bir aile için küçük, küçük bir aile için ideal. Bagaj hacmi taktir edersiniz ki biraz küçük kalıyor ama bagaj üstündeki kısım sökülürse yeterli seviyelere çıkabiliyor, bagaj kapağını kaplayan plastikler sert plastik ama kalite hisssi insignia gerisinde, aracın ön konsolu ve kalite hissi beni gayet tatmin etti, gereksiz ve aşırı trim sesi hissetmedim ben. yan yolcu altındaki göz küçük ama çok kullanışlı, çift torpido gözü ve el freni arkasındaki göz çok kullanışlı. aradaki 220 volt priz iyi hoş ama herşeyi çalıştırmıyor, ben başta herşeyi takarım zannetmiştim cyclone veya necvox gibi bir multimedya sistemi taktırmayı düşünüyordum, eski aracımda vardı ama orjinal usb den müzik dinleyince, müzikler arasındaki hızlı geçiş, usb nin hemen devreye girmesi, eski necvox arayüzünün (özellikle usb arayüzü) çok dandik görünmesi nedeniyle ve buna bir de eski aracımdaki necvox bluetooth sisteminde benim sesimin karşıya yetersiz gitmesi, mokkadaki orjinal sistemde ise bu sorunların hiç olmaması nedeniyle şu anda multimedya sistemi taktırmaktan vazgeçtim. eğer çok kaliteli hızlı geçişli, güneş ışığı vurunca ekranı rahat görünen, daha daha daha kaliteli ürünler piyasaya çıkarsa o zaman değişebilirim. araç yakıt tüketimini kuruş cinsinden ifade etmek gerekirse, uzun yolda 100 km sabit hızda 19 kuruş yakıt tüketimi elde ettim. Vites geçişleri dsg kadar hızlı olmasa da kesinlikle rahatsız etmiyor, tamam biraz performans törpülüyor ama aracın genel karateri sanki daha ekonomi odaklı gibi geldi bana ( motor şanzıman çalışması hususunda) sunroofu açtığımda şöyle havalı görünür diyordum ama tavan rayları sunroof u göstermiyor sunroof tam açılınca da tavanın içine giriyor. afl sistemi anlatmaya gerek yok muhteşem zaten, ama aracı ilk aldığımda herkes sellektör yapıyordu, o ara biraz küfür yedik sanırım sonra internetten araştırdım ve farları bu sitede birinin paylaşımından faydalanarak düz bir duvard ayarladım şu an daha iyi. araçta ilk aldığımdan beri klimayı açtığımda kısa süreli pis bir koku geliyordu, sonaxın içeride 10 dakika kadar püsküren bir ürünü vardı onu kullandım, sanki azaldı, klima çalıştığında koku gelmiyor, ama klima tuşuna basıp fan moduna geçtiğim anda kısa süre ufaktan bir koku geliyor sanki, cam suyunu değişmeyi düşünüyorum, gerekirse bir daha temizleme yapacağım, ya da fikri olan arkadaşlar varsa önerilerine açığım. aracın yol tutuşu fenqa değil, mini suv bir araç için gayet tatminkar düzeyde. aracın motor performansı ve ivmelenmesi bence gayet iyi ( tabi ki araçtan ne bekledğimize göre bu durum değişebilir) aracı gören bütüm arkadaşlarım tasarım olarak çok beğendi, 18 inç jantlar daha iri ve güçlü bir görünüm katıyor araca. park sensörleri gayet güzel çalışıyor ama ön park sensörleri eğer geri vitese takmazsanız otomatik devreye girmiyor, tuşa basmak gerekiyor. bu durum bir yazılımla düzelse fena güzel olur. iç aydınlatmaları ve plaka ışığını photon ampüllerle değiştirdim sorun yok arıza ışığı yok. İlk 5000 km dolunca yağı mobil 1 esp 0-40 ile değiştim. Merak edenler sorusu olanlar olursa herzaman yardımcı olmaya çalışırım. Özetle ben aracı aldığıma çok memnunum, umarım bu memnuniyetim devam eder, herkese selam ve saygılar...

http://i556.photobucket.com/albums/s...psoyaqp3lt.jpg

http://i556.photobucket.com/albums/s...pswmk8vgw9.jpg

http://i556.photobucket.com/albums/s...psfl0kxe17.jpg

http://i556.photobucket.com/albums/s...psyybxwric.jpg

http://i556.photobucket.com/albums/s...psifvmfewl.jpg

http://i556.photobucket.com/albums/s...ps66ne1nmr.jpg

Ynt: Mokka ile ilk 7000 km Deneyimlerim

Guzel paylasim icin tesekkurler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Şahane olmuş keyifle nice yolculuklara

Yorum

Abi çok güzel bir paylaşım ellerine sağlık güzel günlerde kullanmayı nasip etsin yarabbim
        [img width=600]http://i.hizliresim.com/m5zD02.png[/img]

Yorum

Elinize sağlık...
          2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Kazasız belasız keyifli sürüşler clapclap

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Gule gule kullanin
              F30 Sport+

Yorum

hayırlı sürüşler

Yorum

Çok teşekkürler, umarım aklında soru olanlara bir nebze faydası dokunur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: c@g@t@y
                    aracınız hayırlı olsun. bende Eskişehir de yaşayan bir Erzurumlu yum. niyetimde insignia 1.6 dizel otomatik almak var. sizin aracın motoru ve vitesi yeni insignia ile aynı sanırım. uzun yolda 19 krş yakıyor demişsiniz bu bir depo ile yaklaşık 1200 km gidebilir demekmi oluyor? birde vitesi sizinkininde tork konvertör mü? geçişleri ve aracın performansına etkiler nasıl?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tanertudor
                      aracınız hayırlı olsun. bende Eskişehir de yaşayan bir Erzurumlu yum. niyetimde insignia 1.6 dizel otomatik almak var. sizin aracın motoru ve vitesi yeni insignia ile aynı sanırım. uzun yolda 19 krş yakıyor demişsiniz bu bir depo ile yaklaşık 1200 km gidebilir demekmi oluyor? birde vitesi sizinkininde tork konvertör mü? geçişleri ve aracın performansına etkiler nasıl?
                      Çok teşekkür ederim güzel temennilerinz için, aracın bir deposu kaç litre alıyor tam bilmiyorum desem , ben aracın deposunu fulledim, sonra 400 km uzun yol yaptım 100 km sabit hızda, varınca tekrar fulledim, bu ölçüme göre km de 19 kuruş çıktı, yol çok rampalı değildi. Vites tork konventörlü klasik tam otomatik şanzıman. 6 ileri vites. Şanzıman performansı çok az törpülüyor. Ama dsg, easytronic ve muadili olan tüm şanzımanlı araçları az çok sürmüş biri olarak diyebilirim ki kesinlikle rahatsız edici bir şanzıman değil. Dsg daha seri ama sorunsuzluk ön plana çıktığı için tork konventörlü bu şanzımanı dsg ye tercih ederim ben.performans bence gayet tatminkar düzeyde. Keşke burada olsaydınız birgün denerdiniz aracı ama bayağı uzağız

Yorum

Çok teşekkür ederim güzel temennilerinz için, aracın bir deposu kaç litre alıyor tam bilmiyorum desem , ben aracın deposunu fulledim, sonra 400 km uzun yol yaptım 100 km sabit hızda, varınca tekrar fulledim, bu ölçüme göre km de 19 kuruş çıktı, yol çok rampalı değildi. Vites tork konventörlü klasik tam otomatik şanzıman. 6 ileri vites. Şanzıman performansı çok az törpülüyor. Ama dsg, easytronic ve muadili olan tüm şanzımanlı araçları az çok sürmüş biri olarak diyebilirim ki kesinlikle rahatsız edici bir şanzıman değil. Dsg daha seri ama sorunsuzluk ön plana çıktığı için tork konventörlü bu şanzımanı dsg ye tercih ederim ben.performans bence gayet tatminkar düzeyde. Keşke burada olsaydınız birgün denerdiniz aracı ama bayağı uzağız
                        bayramda oradaydim yeni dondum. Bende dsg sansuman golf var. O nedenle tork konvertörlü vites nasildir bilmiyorum ama anlattığınıza gore sorun yok. Birde 1 depo kac km gider onu bilseydik eskisehirden erzuruma gidermi onun icin sordum 1100 km. Bana gider gibi geliyor.

Yorum

bayramda oradaydim yeni dondum. Bende dsg sansuman golf var. O nedenle tork konvertörlü vites nasildir bilmiyorum ama anlattığınıza gore sorun yok. Birde 1 depo kac km gider onu bilseydik eskisehirden erzuruma gidermi onun icin sordum 1100 km. Bana gider gibi geliyor.
                          Valla depo kaç litre bakmadım ama gider muhtemelen, yolunuz tekrar düşerse bakarız performansına aracın
                          Dsg dediğim gibi daha seri ama active select güzel bir Şanzıman.

Yorum

Çok faydalı bir yazı olmuş. Ben de 2016'da makyajlı kasa gelirse eşime Mokka almayı düşünüyorum.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                            2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mccoffeer
                              Çok faydalı bir yazı olmuş. Ben de 2016'da makyajlı kasa gelirse eşime Mokka almayı düşünüyorum.
                              Teşekkür ederim, kesinlikle doğru bir tercih olur kanaatindeyim. Yeni kasada cosmo donanımı biraz daha dolu olursa ( şöyle insigniaya yakın olsa fena olmaz ) tadından yenmez

Yorum

İşleniyor...
                              X