Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Corsa Sport : Yeni orijinal donanım uygulamaları ile tekrar merhaba :)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Corsa Sport : Yeni orijinal donanım uygulamaları ile tekrar merhaba :)

Uzun bir aradan sonra herkese tekrar merhaba...
    Umarım forumda ve tanıdık arkadaşların özel hayatlarında herşey yolundadır, keyfiniz yerindedir

Ortamdan uzak kaldığım süre içinde sevgili Corsa'ma yeni orijinal donanım uygulamaları yapmaya devam ettim, ediyorum.

Bir süre önce Touch & Connect radyo+cd+navigasyon+iletişim ünitesini bire bir orijnaline uygun olarak anteni, mikrofonu ve USB soketi ile birlikte araca monte ettim. Bununla ilgili foto ve detaylı bilgileri yakın zamanda paylaşacağım.

Öncelikle geçen hafta içinde taktırdığım AFL far ünitelerinin fotolarını paylaşmak istedim.
    Henüz sadece standart fonksiyonlar olan park-kısa-uzun ve yükseklik ayarları çalışır durumda.
    Yurtdışından siparişini verdiğim AFL kontrol ünitesi (beyin) ve konnektörler elime geçip de tesisatı yapıldığı ve sistem aktive edildiğinde viraj aydınlatma fonksiyonları da çalışmaya başlayacak inşallah

Aydınlatma fonksiyonları ve bu fonksiyonların kontak akımı/şasi bağlantıları aracın gövde kontrol modülü üzerinden fardaki aynı pinlere denk geldiği için herhangi bir değişikliğe gerek olmadan çalışıyor. Yükseklik ayarı için ayrılmış 3 kablonun far anahtarından geleni yine aynı pinde. Fakat yükseklik ayarının kontak akımı ve şasi bağlantısı için gelen kabloların pinlerini değiştirmek gerekiyordu. Araç üzerindeki orijinal far konnektörlerinde boşta olan 2 pin için matkapla yer açmak ve çıkma bir konnektörden pin söküp oraya takmak biraz zahmetli idi ama herhangi bir ustanın yardımına ihtiyaç duymadan kendim yapmayı başardım. Tabii her modifikasyonda olduğu gibi bu sefer de bir aksilik çıkması kaçınılmazdı. Söz konusu kablo değişikliklerini yapmadan önce farı denemek için taktığımda yükseklik ayarının sigortasını attırdığımı farketmemiz epey zaman aldı

Corsa'daki ilk jenerasyon AFL sisteminin çalışma prensibi CANBUS ağı üzerinden direksiyon kontrol ünitesinden alacağı dönüş açısı verilerine dayanıyor. Dolayısı ile araçtaki direksiyon kontrol ünitesinin bu fonksiyona sahip olması gerekiyor. Allahtan aracı zamanında ESP'li sipariş etmişiz de bu fonksiyon araçta fabrikasyon olarak mevcuttu. Yoksa bu modifikasyona kalkışmak aşırı yüksek maliyetli ve çok daha zahmetli olurdu.

Yeni modifikasyonlarda buluşmak üzere, herkese selamlar & sevgiler...

Ynt: Corsa Sport : Yeni orijinal donanım uygulamaları ile tekrar merhaba

Herşey mükemmel Serdar hocam,yalnız plakalar sırıtıyor.En kısa zamanda app plaka yaptırmalısın
    Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Teşekkürler
      Artık standart hale gelmiş cam filmi, app plaka gibi bazı uygulamalara nedense pek elim varmıyor Bülent hocam.
      Görüntüde yarattığı fark konusunda hemfikirim, güzel duruyor ancak dediğim gibi trend haline gelmiş modifikasyonlara sıcak bakamıyorum, böyle de bir takıntım var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Serdar99
        Teşekkürler
        Artık standart hale gelmiş cam filmi, app plaka gibi bazı uygulamalara nedense pek elim varmıyor Bülent hocam.
        Görüntüde yarattığı fark konusunda hemfikirim, güzel duruyor ancak dediğim gibi trend haline gelmiş modifikasyonlara sıcak bakamıyorum, böyle de bir takıntım var

Saygı duyarım tabiki de
        Bir buluşmamıza katıl da arabanın canlı halini de görelim.
        Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

İnşallah hocam sağolasın

Yorum

Aracın detaylarını keşvettikçe daha bağlanıyorsun
            Keyifli sürüşler. The Original modified
            Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Nurettin
              Aracın detaylarını keşvettikçe daha bağlanıyorsun
              Keyifli sürüşler. The Original modified
              Teşekkürler Nurettin hocam.

İsim çok iyi ama

Yorum

Yine super bi uygulama yapmissiniz gule gule kullanin
                F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
                  Yine super bi uygulama yapmissiniz gule gule kullanin
                  Teşekkürler

Yorum

maşallah serdar abi gene döktürmüşsün valla arabada esp varmı? yoksa sonradanmı yaptın abi? ben gsi ve opc hariç hiçbirinde esp olmadığını biliyordumda kazasız belasız kullanmak nasip etsin abi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: speed_emre
                      maşallah serdar abi gene döktürmüşsün valla arabada esp varmı? yoksa sonradanmı yaptın abi? ben gsi ve opc hariç hiçbirinde esp olmadığını biliyordumda kazasız belasız kullanmak nasip etsin abi.
                      Sağolasın, cümlemize

ESP araçta orijinal olarak var, ben yapmadım.
                      Aracı sipariş ederken bir cam tavanı bir de ESP'yi opsiyon olarak istemiştim.
                      Herkes stokta ne varsa onu alırken ben 2 ay beklemeye katlanmıştım ama değmişti.
                      5 kapılı Sport tüm Türkiye'de sadece 3-5 tane var cool

Yorum

Güzel çalışma olmuş tebrikler Serdar Hocam

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                          Güzel çalışma olmuş tebrikler Serdar Hocam
                          Sağolasın Fatih hocam

Yorum

maşallah diyelim kırmızıda başka güzel ihihi
                            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrezxr
                              maşallah diyelim kırmızıda başka güzel ihihi
                              Teşekkürler

Başka renk tanımam

Yorum

İşleniyor...
                              X