Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Astra 1.6 Turbo OPC Line Sport - İnceleme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Astra 1.6 Turbo OPC Line Sport - İnceleme

Bundan yaklaşık 7-8 ay önce 1 günlüğüne kullanma imkanına eriştiğim Astra K 1.6T 200hp OPC Line Sport modelini, araya giren askerlik vs. durumlarından ancak paylaşabiliyorum.

Yeni Astra HB 1.6T 200hp OPC Line Sport + AFL Paketi + Gelişmiş Park Pilotu + AGR Ergonomik Spor Deri Koltuklar + Kış Paketi + NAVI900

Arabanın diğer Astra'lardan öncelikle en büyük farkı motoru. Opel'in aslında daha önce çıkardığı ancak motorun bir süre boyunca ne Astra ne de önceki kasa Insignia ile ülkemize gelmemesi sebebiyle biz geç tanıştık. Yanlış hatırlamıyorsam 2014 yada 2015'de çıkmış olması lazım.
    1.6Turbo motor 200hp ve 300nm verilere sahip, yeni kasanın da hafiflemesiyle J kasa OPC'ye yakın bir 0-100 veriyor, 7,2sn. Otomatik yerine manuel şanzuman ile bu süre 7 saniyeye iniyor diye biliyorum (manuel ülkemize gelmiyor.)

Bir diğer fark, OPC Line Sport olarak geçen donanım paketi de bu motor ile beraber çıktı ama 1.4T ve 1.6 CDTI ile de alınabiliyor.
    Normalde OPC Line ufak tefek ek parçaları içerir ama Astra K'da komple ön ve arka tampon şeklinde geldi. Insignia OPC gibi ön tarafta sis farları bulunmuyor.
    Arka tampon da gayet güzel ama egzoz uçları biraz daha büyütülebilir yada yapmışken tampona entegre edilebilirdi.

Bunlarla beraber marşpiyeller de geliyor ama nedense spoiler eklenmemiş. Astra K'nin ilk ihtiyaçlarından biri spoiler, yan sanayi üretimlerle çözmek lazım.
    Dış mekanda son olarak jantlar standart 18" olarak geliyor.
    IntelliLux LED Matrix farlar opsiyonel olarak eklenebiliyor.

İç mekanda bu arabanın benim gözümde 2-3 eksiği var, alüminyum pedal seti, siyah tavan döşemesi ve spor direksiyon.
    Alüminyum pedallar sonradan alınarak eklenebilir ama siyah tavan döşemesi normalde Dynamic donanımda olmasına rağmen sunroof eklenince tavan döşemesi açık renge dönüyor, Sport donanımda da sunroof standart olduğu için tavan açık renk geliyor malesef.
    Bir diğer eksik de perfore deri ve altı düzleştirilmiş spor direksiyon.

Masaj özellikli, hafızalı, ısıtmalı soğutmalı AGR koltukların keyfi çok iyi, keşke standart olsa Anlatmakla olacak gibi değil gerçekten denemek lazım.
    Arka kol dayama da sanırım bu opsiyon ile beraber geliyor, başka Astra'larda görmedim.

Daha anlatacak başka donanımlar da var ama saymakla bitmez.
    Sürüşe gelirsek; kullanım keyfi çok başkaydı, 1 gün kullanınca tadı damağımda kaldı. Normal zamanlarda arabanın basın testi için hazırlığını ben yapıyordum, araba gelse de yakıt almaya felan gitsem diye can atıyordumhaha
    Yolda çok kışkırtıyor, resmen biriyle gazlayalım diye bahane aratıyor. Güç ve tork sebebiyle hangi viteste olursa olsun performans ayağının ucunda bekliyor.
    Bunun yanında yakıtı da şaşırtıcı derecede makul. Cevizlibağ'dan çıkıp Kemerburgaz yoluna kadar akşam trafiğinde kimi zaman dur-kalk kimi zaman gazlayarak ortalama 9 küsür ile geldim.
    Kemerburgaz yoluna girdikten sonra radar sebebiyle sabit hızda gidince ortalama 8,5'a kadar düştü.
    Arabayı aldığım gün buluşmamız vardı, akşam herkes arabayla kısa mesafe gazlayıp gelince ortalama arttı doğal olarak Ama bizim perşembe buluşmalarımız haricinde bu arabayla İstanbul'da gerçekten 8-9 lt ortalama ile kullanmak mümkün olacaktır.

Ben bu motoru özellikle bu donanımlarla çok sevdim, alıp yıllarca keyifle binilecek araba.
    Tekrardan kullanmak istiyordum ama geçtiğimiz haftalarda satıldı maalesef. Artık yeni sahibine keyifli sürüşler dileriz

InsigniaTEAM

Bu araç gerçekten iyi gidiyor araç ufak ve hafif olduğu için tepkime süper

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Aynı araç değil mi Çağrı

http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI
      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Yukarıda Çağrı bey in bahsettiği gibi direksiyon daha bi sportif olabilirdi ayrıca pedallar da metal olması gerekirdi diye düşünüyorum. Sonuçta sportif dokunuşlara sahip donanımda satılan bir araç. H kasa ile başlayan astra trendi daha iyiye giderek ilerliyor. Alıcısına hayırlı olsun .

Yorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...04879205/detay araç şu an satışta..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia View Post
            Aynı araç değil mi Çağrı
            Evet abi, bunu kullanmayan kalmadığı gibi araba en az 2 sefer de pist gördüihihi
            InsigniaTEAM

Yorum

Temmuzda agr koltuk navi900 opsiyonlu 118.5 a neredeyse alıyordum.. kısmet değilmiş.. ikinci el piyasası yok denecek kadar az.. her malın alıcısı vardır ama elden çıkarmak ve değer kaybı fazla olur korkusu ile vazgeçtim.. yoksa binilecek harika bir araç..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Eline sağlık Çağrı.

Bir ekleme yapayım, bu motor Astra J'de 3 kapılı modelde vardı. Hem de araç manueldi. Sizin Odak'taki satış temsilcisine sorduğumda siparişle getiriliyor demişti.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insgna44 View Post
                  Temmuzda agr koltuk navi900 opsiyonlu 118.5 a neredeyse alıyordum.. kısmet değilmiş.. ikinci el piyasası yok denecek kadar az.. her malın alıcısı vardır ama elden çıkarmak ve değer kaybı fazla olur korkusu ile vazgeçtim.. yoksa binilecek harika bir araç..
                  Dizel varken benzinliye bakan olmuyor abi, Insignia’daki gibi, doğal olarak satışlar az ))
                  InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                    Eline sağlık Çağrı.

Bir ekleme yapayım, bu motor Astra J'de 3 kapılı modelde vardı. Hem de araç manueldi. Sizin Odak'taki satış temsilcisine sorduğumda siparişle getiriliyor demişti.
                    Getirebilirlerse ne ala ama sanmıyorum abi, GTC’nin satış adetleri gayet iyiydi, dizel motoru da yoktu, talep görecek bir motordu ama 1 tane bile gelmediyse işin içinde birşey vardır))
                    InsigniaTEAM

Yorum

araba bayağı dolu ama tipsiz kardeşim be. opelin tasarımları kötüleşmeye başladı bence.
                      ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Eline sağlık abi güzel inceleme olmuş
                        Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                        Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                        VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Araç kullandım buluşmada gerçekten kendi aracim 2.0 240 hp mondeo ile kıyaslamak gerekirse araç daha hafif olduğu için seri geldi bana güzel araç
                          [IMG width=500]http://i90.photobucket.com/albums/k276/deathroww_06/uye_imza/DBF5ED50-30E0-4F9F-B916-121DD52EB61C.jpg[/img]

Mondeo 2.0 240 hp selectiv

Yorum

İşleniyor...
                          X