Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Opel Ampera

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Opel Ampera

- sadece piller ile menzili 40-80km arası değişiyor
    - benzinli motorun devreye girip pilleri şarj etmesiyle kesintisiz menzil 500km'ye kadar çıkıyor (500km sonra sadece benzin deposunu doldurup yola devam etmek mümkündür heralde)
    - benzinli motor kaç litre yakıt harcıyor bilmiyorum
    - yakıt deposunun kapasitesini bilmiyorum ama çok büyük değildir. çünkü hem tüketim az hemde pillerden dolayı araçta büyük depo koyacak yer yok.

kısaca bu arabanın olayı şu. benzinli motor kesinlikle tekerlere güç aktarmıyor. sadece alternatörü besleyerek pilleri şarj ediyor. tekerleri döndüren kuvvet yine elektrik motorunda.
    yani sakin sakin kullansan da, dipgaz gitsen de benzinli motorun yakıt tüketimi hiç değişmiyor, sadece pil tüketimi değişiyor. benzinli motorun sabit bir motor devri ve sabit bir tüketimi var. (belki akünün şarj ihtiyacına göre motorun hızlı veya yavaş çalıştığı oluyordur)
    InsigniaTEAM

Yorum

elektirik dolu bataryadan çekilirse 111mpg lik bir sarfiyat yakıyor araç buda 2.11litre/100km eder ki buda yaklaşık
      km de 9 kuruş tüketim yapar

jeneratörden alınan elektrikte tüketim 73mpg oluyor buda 3.21litre/100km yani
      km de 13.8 kuruş tüketim yapar

*bu veriler şehir içi tüketim değerleri

Yorum

buda ayrı bir kaynaktan

http://gm-volt.com/2010/11/24/offici...nomy-released/

Yorum

4 galon için %52 doluluk oranı vermiş yani tamamı 8 galon = 30 litre benzin deposu var demekki.
          Onat verdiğin değerlerde gayet güzel. ben bu arabayı çok sevdim imkan olsa alırdım gerçekten hem çalışma sistemi hem kullanımı, ekrandeki arayüzler vs. herşeyi çok hoş

Ampera gerçekten evin ilk (ana) aracı olabilecek özelliklere sahip bence. yurtdışında kesinlikle bu alanda tercih edilecektir.
          ama Türkiye'de bu seviyeye gelmesi biraz zor. çünkü dedikleri gibi Türkiye satış fiyatı 60.000€ olursa bu fiyatla karşısına bir sürü rakip çıkacak.
          fiyat bu kadar yüksek olunca;
          - içi ne kadar geniş
          - malzeme ve işçilik ne kadar kaliteli
          - performans nasıl
          gibi düşünceler devreye giriyor.
          tabi birde tüketim olayı var ama 60.000€ ödeyen kişi yakıt tüketimini ne kadar dikkate alır orası meçhul
          Onat'ın verdiği değerlere göre bu aracın 9kuruşdan 15.000km'de 1.350 TL tüketimi olur.
          ortalama 10lt benzin yakan normal bir arabanın da bugünün benzin fiyatından 15.000km'de yaklaşık 6.500 TL tüketimi olur.

benim incelediğim kadarıyla malzeme kalitesi kötü değil ama çok başarılı da değil. malzeme ve işçilik Astra H kadar desem doğru olur sanırım.
          aracın bataryaları çok yer kapladığı için iç mekan pek geniş değil. yada geniş ama ferah değil, ona karar veremedim ayrıca 4 kişilik araç.
          performansı test edemedim, aracı basına tanıtım için şarj ettiklerini söylediler kullanamadım
          InsigniaTEAM

Yorum

http://www.youtube.com/watch?v=ahvk7RR6Rsg#
            InsigniaTEAM

Yorum

Arkadaşlar yeni Ampera E Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

http://tr.motor1.com/news/100219/ope...-menzil-paris/

Yorum

2. elde ampera vardı geçen haftalarda malum sitede sanırım 80.000 lira falandı, şimdi baktım göremedim. satılmış mı acaba?
                ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bicermurt
                  Arkadaşlar yeni Ampera E Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

http://tr.motor1.com/news/100219/ope...-menzil-paris/
                  iç mekan fotolarında Yeni Insignia'nın muhtemel direksiyonu ve tuşlarını görebiliriz
                  InsigniaTEAM

Yorum

çok çirkin direksiyonu umarım böyle olmaz
                    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orta göğüs kısmıda hiç hoş durmuyor.
                      .
                      Orta konsol ile bütünleşik göğüs tasarımları daha premium duruyor.
                      .
                      İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Bu daha güzelmiş clapclap Baktıkça bakasım geldi.
                        .
                        [img width=1024]http://st.motortrend.com/uploads/sites/5/2015/11/2017-Buick-LaCrosse-cockpit.jpg[/img]
                        İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Ben beğendim

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                          Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Olmuş olmuş..)) güzel duruyor..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Yanlış anlaşılma olmasın. Benim koyduğum resimler lacrose modeline ait ampera değil.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maxut
                                Yanlış anlaşılma olmasın. Benim koyduğum resimler lacrose modeline ait ampera değil.
                                Ben ampera yı beğendim

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                                Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

İşleniyor...
                                X