Duyuru

Collapse
No announcement yet.

mesaj yazma yerinin rengi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• mesaj yazma yerinin rengi

Selamlar.

Arkadaşlar, bu foruma yeni üye oldum, gayet başarılı bir site, gayet güzel bir tasarım ve elbette ki değerli kullanıcıların varlığıyla site olması gereken yüksek değerlere kavuşabiliyor. Fakat bir şey dikkatimi çekti ve bunu gerçekten rahatsız edici buldum. Ve bunu mutlaka söylemeliyim.

Sevgili arkadaşlar, değerli forum yöneticisi adminler :
    Ben görsel sanatlar konusunda eğitimli birisiyim. Renklerin uyumu olsun, grafik tasarımlar olsun bazı görsel konularda deneyim sahibiyim. Ve web siteleri de yapıyorum. İşim bu olmamasına rağmen.

Kendimi ve neden rahatsız edici bulduğumu ifade ettikten sonra asıl konuya gelecek olursak :
    Siz de bilirsiniz ki sarı tereyağı üzerindeki incecik siyah kıl hemen fark edilir. Gri renkli araç üzerinde toz daha az fark edilir.
    Peki koyu gri mesaj yazma kutusu içinde siyah yazının fark edilmesi zor ve rahatsız edici iken, forum yönetiminin bunu seçmiş olmasının bir sebebi var mıdır?

Ukalalık etmiş gibi görünmek istemem, art niyet gütmediği,mi ve kişisel bir şey gördüğümü ifade etmek isterim.
    Selamlar, sevgiler...
    "Söz, söyleyenin sıfatıdır"

Ynt: mesaj yazma yerinin rengi

Siz yazınca fark ettim ama demek ki benim gözler sağlam bugüne kadar sıkıntı yaşamadım ihihi

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
    Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
      Siz yazınca fark ettim ama demek ki benim gözler sağlam bugüne kadar sıkıntı yaşamadım ihihi
      he valla gri üzerine siyah yazı yazıyoruz maşallah sizin gözler iyiymiş. Burası da beyaz olsa ne güzel olur eksiden hep dutluktu buralar

Yorum

Ben buyutup yazıyorum

Yorum

yourock

Yorum

Ben de hiç rahatsız olmadım bugüne kadar.
            2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Bu durumu ben de hep merak etmiştim Bence de biraz zorluk oluyor
              2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Temadan gelen default renk

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Css dosyalarından bir hayır sever yönetici beyaz yapıverse iyi olur doğru söylüyo arkadaş
                  1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                  Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Ayarlanabiliyor diye biliyorum, CSS içinde olabilir evet. SMF değil mi bu?
                    2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Hadi biraz ukalalık yapayım. Adminler tabii ki çok daha iyisini bilir ama biz ukalalık yapmazsak onların kıymeti artmaz ki
                      Simple Machines Forum, Bir ara ben de kurmuştum

color code:
                      http://www.simplemachines.org/commun...?topic=44012.0

Yorum

Gri seviyorum. Gri / siyah uyumu aslında asalet dir.

Ha burada nasıl olur derseniz? Yeşil olsa da kabulüm.
                        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aSya
                          Gri seviyorum. Gri / siyah uyumu aslında asalet dir.

Ha burada nasıl olur derseniz? Yeşil olsa da kabulüm.
                          Kişisel zevklerinize diyecek sözümüz olamaz kişiseldir, eleştiriye girer haddimizi aşarız, karşılık gelir kalpler kırılır. Detaylıca sorulan bir soruya verilen üstünkörü baştan savma bir cevap gibidir, beklentileri karşılamaz derin düşünceler uyandırır... Can sıkar..
                          kişisel detaylara girmeyelim o halde, olan olmuştur..

Gri / Siyah her ne kadar kişisel tercihlerde belirlenmiş ve kabul görmüş olsa da halka açık bir web sitesinde yazı yazılan bir kutucuğun ve yazıların renkleri kullanıcıların olumsuz yorumları neticesinde dikkate alınır fakat bir yöneticinin veya bu böyle gelmiş böyle gider düşüncesinin etkisiyle kişisel tercihlerle tüm kullanıcıları etkileyecek biçimde yönetilemez. Public site, personality ihtiva edemez.

Yazı renginin siyah olması ve yazılan zeminin de gri olması okumayı zorlaştıran bir etken. Kaldı ki benim gibi web sayfalarını farklı cihazlardan görüntüleyen ve cevaplar yazan insanlar için bu kutucukta yazılan yazıların daha yazılırken okunması gerçekten zor.

Kimseye iş yükü olmasın editlenemez, değiştirilemez veya herhangi bir açıklama da getirilemez. isterseniz böyle kalsın. İsterseniz değiştirin. Bu yaptırım gücü olmayan ve öneri de sunmayan kişisel bir fikirdir, yazdım öylece.. gitti.

Cepten girenler yazı renklerinden dolayı yazdıklarını okumakta zorlanıyor. ya da sadece ben böyle düşünüyorum.
                          Selamlar...

Yorum

Burak bey

Dusunceleriniz ve fikirleriniz guzel mesleginizde basarili birisi oldugunuz asikar.
                            Ama fikirlerinizi ifade edis ve mesajlariniz biraz farkli renkli bir kisiliginizin oldugunu dusunuyorum bir persembe gorusmek dilegi ile keyifli paylasimlar.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Noldu ki şimdi ben anlamadım? Fatih Bey gri kaldı mı abi şimdi? Naptık değişiyo mu?

Yorum

İşleniyor...
                              X