Duyuru

Collapse
No announcement yet.

insignia ile 1.600 km

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• insignia ile 1.600 km

Merhaba arkadaşlar, insignia aracım ile ilk ciddi uzun yol deneyimimi geçen hafta tatilde yaptım. istanbul-Çanakkale-Assos-Ayvalık-Çeşme-izmir hattında 1.600 km yol yaptım. Öncelikle iyi ki insignia dedirten çok keyifli bir yolculuk oldu. Sürekli sport modda, sprint booster da kırmızı modda yolculuk ettim. 5 bin devirden önce vites değiştirmeyerek arabanın hakkını fazlasıyla verdim. Yol ve eds'lerin imkan verdiği ölçüde de maksimum hızla gittim. Ortalama 9.1 litre yaktı ki her bir damlası helal olsun. Konfor, yol tutuş, şürüş zevki ve sınırlarda zorlamama rağmen verdiği tepkiler anlatılmaz yaşanır cinstendi. Hele Kazdağları'nın virajlı yollarında sanki tren raylarında gibi virajlara girip çıktı. Araya da birkaç tsi ve tfsi sıkıştırdık belli hızdan sonrasına ciğeri yetmeyen haha
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 2 photos.

Maşallah Umut Hocam, ısınma turları keyifli geçmiş kazasız belasız keyifle kullanmaya devam inşallah...

Yorum

Maşallah.O kadar basmanıza tahmini olarak bir depo ile ne kadar yol aldınız?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OGOKTAS View Post
        Maşallah Umut Hocam, ısınma turları keyifli geçmiş kazasız belasız keyifle kullanmaya devam inşallah...
        Vesile olduğun için sana ayrıca teşekkür ederim OGOKTAS

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
          Maşallah.O kadar basmanıza tahmini olarak bir depo ile ne kadar yol aldınız?
          700-800 km arasında değişti, klima sürekli açıktı ve araç bagajı full doluydu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Hoca View Post

700-800 km arasında değişti, klima sürekli açıktı ve araç bagajı full doluydu
            Valla maşallah.Bide 90-100km hızla gitseniz 1000km'den aşşağı gitmeyecek demekki.Nasipse ilk uzun yolumuzu kurban bayramında yapacaz,bakalım bir depo ne kadar gidecek,tabii sıkılıp basmazsam

Yorum

Valla maşallah.Bide 90-100km hızla gitseniz 1000km'den aşşağı gitmeyecek demekki.Nasipse ilk uzun yolumuzu kurban bayramında yapacaz,bakalım bir depo ne kadar gidecek,tabii sıkılıp basmazsam
              100 km sabit hızla istanbul-Çanakkale yaptım. 6 litre ortalama vermişti ki D segment ve bu ağırlıktaki bir araç için gayet başarılı.

Yorum

SIDI aslında 180 hp'lik eski motora göre yakıt tüketimi olarak daha düşük değerler elde ediyor ama çoğu SIDI otomatik olduğu için 6 litre gibi değerler pek mümkün değil. 180'likler sadece manuel satılmış.

Yorum

180 lik candır hele birde flexi varsa can candır

Umut hocam keyfini çıkarmışsın maşallah artık sen başka araç almazsın

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
                    180 lik candır hele birde flexi varsa can candır

Umut hocam keyfini çıkarmışsın maşallah artık sen başka araç almazsın
                    Aynen abi, aşık oldum resmen. Başka araca binebilir miyim bilemiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Hoca View Post

100 km sabit hızla istanbul-Çanakkale yaptım. 6 litre ortalama vermişti ki D segment ve bu ağırlıktaki bir araç için gayet başarılı.
                      Bende 90km mesafede sürekli 100km hıza sabitleyemesemde 5.6lt ortalamayı rahat yakalıyorum.Birde normal uzun yolda daha düşeceğini düşünüyorum.

Yorum

Virajlar çok olduğu için yazmayı unutmuşum.

Yorum

Ne kadar yaktınız hocam .

2.dizel 160lık var bende de uzun yola çıkacağım merak ettim . Çanakkale den kocaeli ye en uzun yol yapmıştım 6.5 l yakmıştı . Geneli tempoluydu . Şehir içinde 8 l gösteriyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: huseyineryigit View Post

Ne kadar yaktınız hocam .

2.dizel 160lık var bende de uzun yola çıkacağım merak ettim . Çanakkale den kocaeli ye en uzun yol yapmıştım 6.5 l yakmıştı . Geneli tempoluydu . Şehir içinde 8 l gösteriyor.
                            Kurban bayramında 6.96tl Opetten benzinimi fulleyerek denedim.1,6T 170'lik aracım. 740km gittim 310tl yakmışım. Yüklü olarak 90-130 bandında hız yaptım. Genelde düz yollarda hız sabitleme ile kullandım. Dönüşte ise araç tam yüklü gırtlağına kadar ve hızım 90-180 arası hız sabitleme olmadan 52krş yaktı. Yani dönüşte serbest takıldım sadece 10krş artış oldu. Uzun yolda gerçekten ekonomik.İzmir şehir içi 8,1-8,4lt arası yakıyor.

Yorum

Kurban bayramında 6.96tl Opetten benzinimi fulleyerek denedim.1,6T 170'lik aracım. 740km gittim 310tl yakmışım. Yüklü olarak 90-130 bandında hız yaptım. Genelde düz yollarda hız sabitleme ile kullandım. Dönüşte ise araç tam yüklü gırtlağına kadar ve hızım 90-180 arası hız sabitleme olmadan 52krş yaktı. Yani dönüşte serbest takıldım sadece 10krş artış oldu. Uzun yolda gerçekten ekonomik.İzmir şehir içi 8,1-8,4lt arası yakıyor.
                              Benzinliye göre iyi değerler. Araçlar yakmıyor akaryakıtımız pahalı .

Yorum

İşleniyor...
                              X