Duyuru

Collapse
No announcement yet.

motor temizleme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• motor temizleme

Merhaba arkadaşlar ,

Motor temizleme spreyi ile motoru yarın pazar temizleyim diyorum bahçede. Motorun hangi bölgelirine sıkmamalıyım.

Özellikle soket bağlantı kısımlarına dikkat edin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Sprey uçucu olduğu için su kadar dikkatli kullanmak gerektirmiyor ama soket bağlantıları ve kayışlara sıkmamaya veya az sıkmaya dikkat edin.
      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
        Sprey uçucu olduğu için su kadar dikkatli kullanmak gerektirmiyor ama soket bağlantıları ve kayışlara sıkmamaya veya az sıkmaya dikkat edin.
        İlk sıkışta güzel duruyor temiz , sonra bezle sildim gittim gezdim yine tozlanıyor .Bir daha temizlemem

Yorum

sadece temizleme spreyi değil koruyucu spreyde kullanmalısınız. Silikonsuz olan ürünlerden almanızı tavsiye ederim zira silikon bazlı olanlar ilk etapta parlak olsada daha sonrasında toz toplayacaktır.
          Ben düzenli olarak yıkamaktayım , herhangi bir olumsuz durumu görmedim.
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 1 photos.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
            sadece temizleme spreyi değil koruyucu spreyde kullanmalısınız. Silikonsuz olan ürünlerden almanızı tavsiye ederim zira silikon bazlı olanlar ilk etapta parlak olsada daha sonrasında toz toplayacaktır.
            Ben düzenli olarak yıkamaktayım , herhangi bir olumsuz durumu görmedim.
            Hangi ürünü kullnaıyorsunuz hocam ?

Yorum

Açıkçası çok pahalı ürünlerin çok iyi performans vereceğini düşünmeyin. Çok kötü olmayan bir degreaser ile fırçalayıp temizleyin sonra durulayın. Akabinde sprey silikon da kullanabilirsiniz yada dediğim gibi silikonsu motor koruyucu spreyle bitirirsiniz. Standart bir marka kullanmıyorum ama Koch ürünlerini tavsiye ederim. F/P olarak en iyi ürünü sunuyor bence. Ek olarak belirteyim mutlaka ve mutlaka motor soğukken bunları yapın. Sıcakken asla kimyasal ya da su tutmayın motora.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
                Açıkçası çok pahalı ürünlerin çok iyi performans vereceğini düşünmeyin. Çok kötü olmayan bir degreaser ile fırçalayıp temizleyin sonra durulayın. Akabinde sprey silikon da kullanabilirsiniz yada dediğim gibi silikonsu motor koruyucu spreyle bitirirsiniz. Standart bir marka kullanmıyorum ama Koch ürünlerini tavsiye ederim. F/P olarak en iyi ürünü sunuyor bence. Ek olarak belirteyim mutlaka ve mutlaka motor soğukken bunları yapın. Sıcakken asla kimyasal ya da su tutmayın motora.
                Yok hocam garajda duruyor uyuyor hafta sonu çalışmadan iç dış motor temizleyip biniyorum . Şimdi egr yi temizletmem lazım tahmini bir fiyat bulamadım hiçbir yerde. 2 hafta önce aldığımda verdi uyarı egzoz ısındı sildirip uyarıyı basa bas döndüm kurum birikti atsın diye. Adam hiç temizletmemiş 130 bin de .

Yorum

İşleniyor...
                X