Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sıfır araba için öncelikler listesi yardım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Sıfır araba için öncelikler listesi yardım

Herkese merhaba. Aracımı teslim alalı 2 hafta oldu. Beyaz cosmo cdti at. Tabi aklıma ilk gelen sıfır aracı koruyabilmek.

Araçta tespit ettiğim zayıf noktalar öncelikle vites üzeri deri kaplama. Şimdiden hafif çizilmeler oluştu. Ama bu konuda müdahale etme şansı yok.

Dış kapı kolu altlarına şeffaf film uygulamak istiyorum. Oralar ciddi çiziliyor.

İç kapı kolu çevresi için ne yapılabilir bilmiyorum. Yani bu alanlar her arabada öncelikle çizilen yerler.

Seramik kaplama konusunda fikrinizi rica ediyorum. Yaptırmalı mı. Autowax 2 yıl garantili 700-tl fiyat verdi.

Antalya'da yaşayan arkadaşların yer konusunda tecrübelerini ve tavsiyelerini bekliyorum.

Ya tabi binnetice araba yıpranacak çizilecek eskiyecek. Ama biraz yavaş olsun bu süreçler

( aracımı seviyorum birazda ondan üstüne titremem. İnsignia bence doğru tercih olmuş.
    )

Ynt: Sıfır araba için öncelikler listesi yardım

Sanırım öncelikleriniz daha çok koruma üzerine.

Ben seramik kaplama yaptırdım, hem de daha araç bayiden çıkmadan plaka takılmadan. Adı tam bir pazarlama hilesi. Seramik malzemenin üstündeki şeffaf sır tabakasını taklit ediyormuş ve ben hiç memnun kalmadım. Çok fazla hare oluşmuştu. Garantiden ikinciye tazeletmiştim ama üçüncüye tazeletmedim ve Ziebart'ta boya koruma yaptırdım.

Kapı kolları altının yanısıra arka kapı eşiklerine de film çektirmenizi öneririm. Şasi yapısı gereği eğimli bir yüzey ve ayakkabı sürterse rahat çiziliyor.

Koruma haricinde görüntü olarak da çift çıkış egsoz, bagaj üstü spoiler, iç-dış aydınlatmaların lede çevrilmesi, opc aksesuarlar gibi çok seçenek var.

Performans içinse kutu içi performans hava filtresi, sprintbooster, motor için chipbox kolay söküp takılması ile yeterli gelecektir.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
    X