Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Karaşimşek Yıkama + Kil + Ultimate Compound + Turtle Black Box Uygulaması (Kollarım Koptu ama değdi.)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Karaşimşek Yıkama + Kil + Ultimate Compound + Turtle Black Box Uygulaması (Kollarım Koptu ama değdi.)

Arkadaşlar, hafta sonu Karaşimşek'i yıkayayım dedim, baktım çizikler hat safhada, başladım uygulamaya, yaklaşık 4 saat sürdü. Sonuçlar fotoda )

Önce güzelce yıkadım, ardından tüm araca kil uygulaması yaptım. Boya üzerindeki tüm kalıntılar gitti. Ardından çiziklerin yoğun olduğu yerlere Meguiars Ultimate Compound uyguladım sonrasında Turtle Black box cilasını uyguladım. Cila Siyah olduğu için mükemmel sonuç veriyor.

Resimlerde gayet güzel görünüyor.
    Sola Sinyal Devamlı Açık!

Yorum

elinize sağlık güzel uygulama.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Elinize sağlık. Ne kadar yorucu olduğunu tahmin edebiliyorum ama alınan sonuca değer.
        Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL

Yorum

maşallah elinize sağlık çok güzel görünüyor
          Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Allah nazarlardan korusun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Maşallah, iyi günlerde kullanın
              2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Maşallah.. kazasız belasız keyifli sürüşler..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Maşallah. Verdiğiniz emek fotoğraflarda belli oluyor. Yalnız o plakalık biraz ofsayt olmamış mı :-D

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Elinize sağlık herhangi bir oto kuaförüne gitseniz en az 200 tlnizi alırlardı ve bukadar iyi isde cikarmazlardı bu kill uygulamasını hic denemedim çok zormudur ufak bir bilgi alabilirmiyim kil hakkında birde turtle waxın set seklinde olan cilasınımı kullandınız.

Yorum

Hey maşallah

Yorum

Maşallah, elinize sağlık güzel olmuş.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mamlamoz View Post
                          Elinize sağlık herhangi bir oto kuaförüne gitseniz en az 200 tlnizi alırlardı ve bukadar iyi isde cikarmazlardı bu kill uygulamasını hic denemedim çok zormudur ufak bir bilgi alabilirmiyim kil hakkında birde turtle waxın set seklinde olan cilasınımı kullandınız.
                          Kil işi çok basit, 1/10 oranında oto şampuanı ve suyu karıştırıyoruz. Sonrasında 25-30 gr kili hazırlayıp, yıkanmış araç üzerine önce karışım sonra kili sürtüyoruz. Boyada kalıntı varsa zımpara sesi gibi ses geliyor, birkaç sefer üzerinden geçince ses kesiliyor, artık kil kaymaya başlıyor, başka parçaya geçebileceğimiz referans noktası bu. Komple araç 45 dk civarında sürdü. Önemli olan kili, kuru boyaya uygulamamak, mutlaka karışımlı suyla uyguluyoruz. En önemli nokta ise yere düşen kili kesinlikle kullanmamak. 180 gr almıştım. 33 tl tuttu. Önce kaput ve tavan ve arka taraf, sonrasında yanlar, sonrasında camlar, sonrasında jantlar. Kili sürttüğümüz yeri içte kalacak şekilde katlayıp, tekrardan yoğurup, kullanabiliriz. Cila olarak Turtle wax black box siyah renkli cilasını kullandım. 25-30 gr kil 1 araç için yeterli.

Son düzenleme: kursat42; 19.04.2017, 10:47.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                            Maşallah. Verdiğiniz emek fotoğraflarda belli oluyor. Yalnız o plakalık biraz ofsayt olmamış mı :-D
                            Plakalığı önceki sahibi yaptırmış, sökmek için uğraştım, alttaki plaka boyasını da kaldırıyor, şu ana kadar bir sıkıntı olmadı, inşallah ta olmaz, sonuçta mühürü var orjinal plaka.

Yorum

Kil uygulamak önemli ancak polisaj yapmayacaksanız noname olarak adlandırılan mavi kil kullanmamanızı öneririm.Yüzeyi daha çok çizebilirsiniz.Elle çizik giderecekseniz bilthamber veya valetpronun yumuşak killerini öneririm.
                              http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                              2.0 CDTI
                              Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

İşleniyor...
                              X