Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia ile Haftasonu Temizliği

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia ile Haftasonu Temizliği

Arabamı değiştirdikten sonra uzun zamandır detaylı bir uygulama yapmayı bekliyordum, kısmet bugüneymiş
    3 aydır bende olmasına rağmen sadece rutin yıkamalar yapıyordum, daha fazlasını yapamamamın nedeni ise aldığımda mevcut olan ve görüntüsüyle moralimi bir hayli bozan kaput koruma filmi. Güneş yanığı görüntüsüne benzer ve oldukça matlaşmış bir görüntüsü vardı. "Acaba kaputta da benzer görüntüler var mıdır?" düşüncesi içimi kemirip durdu.
    Berkay (DBY Detailing) sağolsun kaput filmini ustaca söktü, geride yapışkan izi de kalmadı. Çok şükür ki korktuğum başıma gelmedi ve kaput temiz çıktı Sökülen film ise artık kızıl bir renge dönmüştü ve esnekliğinden eser yoktu, sökme sırasında sürekli koparak işi zorlaştırdı.

Kaput filminin sökülmeden öncesi için bir fotoğraf, çok net görünmüyor ama bununla ilgili elimde başka fotoğraf yoktu.

Haftaiçi yaptığım yıkamada kil ile temizlik yapmıştım. Bugün 3D Wash&Wax şampuanla yıkadıktan sonra Crystal Concept Deep Clean ile boyalı yüzeyi temizledim. Daha sonra durulayıp, kuruladıktan sonra jantları 3D Orange Degreaser ve mf bez ile temizledim. Bu arada kurulamada kullandığım Microfaser'ın Woolly Mammoth benzeri kurulama havlusundan memnun kaldım. Yine haftaiçi jantları 3D BDX ile temizlediğim için fazla kir yoktu. Daha sonra lastiklere de 3D Magic Dress uyguladım.

Daha sonra benzinlikten çıkıp evin önüne geldim. Panel aralarında kalıp sürüş esnasında sızarak panellerde iz yapan su lekelerini sirke ile temizledim. Tüm araca Poorboy's Natty's Blue wax uygulayıp kuruduktan sonra sildim.

Aracın iç kısmına geçtim ve direksiyonu 1:10 apc ile temizledikten sonra Auto Finesse Hide uyguladım. Ürünün direksiyonda bıraktığı görüntü ve yumuşaklık çok hoşuma gitti. Kokpiti de apc ile temizledikten sonra Auto Finesse Spritz uyguladım ve günü tamamladım.
    Uygulama sonrası fotoğraflar.

Ekipmanlar

Teşekkürler
    Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL

Ynt: Insignia ile Haftasonu Temizliği

Eline sağlık.. çok detaylı bir temizlik olmasada bende su an aracı yıkamaktayım..)

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Elinize sağlık.Spritz doğal,parlak olmayan güzel bir görüntü bırakıyor.
      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI
      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

yıkayacak aracım yok
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insgna44
          Eline sağlık.. çok detaylı bir temizlik olmasada bende su an aracı yıkamaktayım..)
          Teşekkürler hocam, kolay gelsin size de

Orjinal yazı sahibi: Insignia
          Elinize sağlık.Spritz doğal,parlak olmayan güzel bir görüntü bırakıyor.
          Teşekkürler, ilk defa kullandım, bıraktığı görüntüyü ben de beğendim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aSya
            yıkayacak aracım yok
            Sağlık olsun hocam, sanırım yeni araç bakıyorsunuz, inşallah gönlünüzce bi araç bulursunuz, sonra yıkaması kolay

Yorum

Bakıyoruz da bulamıyoruz.
              CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
              SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Eskiden bu tip başlık, paylaşımlar çok fazlaydı. Detailing buluşmaları yapılırdı. Hey gidi hey
                *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Elinize emeginize saglik tebrikler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Maşallah,çok güzel olmuş elinize sağlık.
                    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Teşekkür ederim herkese. Detailing ile uğraşmayı seviyorum. Uygulama yaptıkça paylaşmaya devam edeceğim inşallah.

Yorum

Güzel olmuş eline sağlık.Şu insignia da ki heybet hangi araçda var arkadaş
                        2016 - İNSİGNİA - SPORT + STİL PAKET - BEYAZ

Yorum

Merhaba arabaniz çok güzel kazasiz belasiz kullanin insallah . Benim sorum şu ben bu siteye çönnürlüğü çok düsürmeme ragmen fotoraf atamiyorum hep hata veriyor site nasil fotoraf atiyorsunuz mesela profil resmi de koymak istiyorum koyamiyorum.

Yorum

bi resim yükleme sitesi kullanırsın daha güzel olur. Ben http://tinypic.com kullanıyorum.Gözattan istediğin resmi yükle çözünürşüğü seç sonra IMG Code for Forums & Message Boards altında sana verdiği kodu buraya yapıştırdığın an oradaki resmin burada yüklenecek
                            2016 - İNSİGNİA - SPORT + STİL PAKET - BEYAZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kemal6190
                              Merhaba arabaniz çok güzel kazasiz belasiz kullanin insallah . Benim sorum şu ben bu siteye çönnürlüğü çok düsürmeme ragmen fotoraf atamiyorum hep hata veriyor site nasil fotoraf atiyorsunuz mesela profil resmi de koymak istiyorum koyamiyorum.
                              Teşekkür ederim hocam.

Orjinal yazı sahibi: Mustafa147
                              bi resim yükleme sitesi kullanırsın daha güzel olur. Ben http://tinypic.com kullanıyorum.Gözattan istediğin resmi yükle çözünürşüğü seç sonra IMG Code for Forums & Message Boards altında sana verdiği kodu buraya yapıştırdığın an oradaki resmin burada yüklenecek
                              Ben de bu siteyi ve yöntemi kullanıyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X