Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tampon çiziği

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Tampon çiziği

Merhabalar
    Arkadaşlar bu tampon çiziğini minihasardan boyatmak istiyorum ama bazı arkadaşlarım önemli değil tampon boyalarına satınca alıcılar sakıncalı bakıyor diyor. Sizce ne yapmalıyım
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

Rötuş boyası ile kendin hallet bence

Yorum

Yapamam ben ☺️

Yorum

Hocam pasta cila yada çizik gidericiler bir işe yaramayabilir bu hasarda ..aracınızın rengine uygun kapatıcı rötuş boyası kullanabilirsiniz..yada minionarimdan halledin endise etmeyin olur böyle şeyler ufak tefek..doğru yapılır ise siritmaz..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: M.Aydın View Post
          Yapamam ben ☺️
          Yaparsın yaparsın haha

Yorum

Hocam bırakın şu boya takıntısını ya, tamponun ucunda lokal boya var diye arabayı almayacak adama "bak şuradan güle güle git" diye yolu gösterirsiniz olur biter. Ben 2. el araç alırken tamponlara bakmıyorum bile, "tampon" zaten sağa sola vurmak için var... Bunun benzeri bir hasar için ben eşimin aracının tamponunu komple boyattım.

Biz millet olarak ne zaman aklımızı kullanmaya başlayacağız merak ediyorum, boya korkusu yüzünden ortalık sağı solu hasarlı araçtan geçilmiyor.

Yorum

Tampon boyası sıkıntı değildir ki zaten makina vb anlamaz. Canınızı sıkıyorsa alıcıya göstermek üzere fotoğrafını çekin yaptırın gitsin.
              34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Yanlış anlaşılmasın; "Biz millet olarak ne zaman aklımızı kullanmaya başlayacağız merak ediyorum, boya korkusu yüzünden ortalık sağı solu hasarlı araçtan geçilmiyor." ifadesi sizin için değil, piyasadaki genel bakış açısı için.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                  Hocam bırakın şu boya takıntısını ya, tamponun ucunda lokal boya var diye arabayı almayacak adama "bak şuradan güle güle git" diye yolu gösterirsiniz olur biter. Ben 2. el araç alırken tamponlara bakmıyorum bile, "tampon" zaten sağa sola vurmak için var... Bunun benzeri bir hasar için ben eşimin aracının tamponunu komple boyattım.

Biz millet olarak ne zaman aklımızı kullanmaya başlayacağız merak ediyorum, boya korkusu yüzünden ortalık sağı solu hasarlı araçtan geçilmiyor.
                  Arkadaşım altına imzamı atarım.

Başıma gelen bir olayı yazayım : İlk aracım 1995 Tipo Sx di. Aracı aldığımda ilk işim Güneş yanıklı yerlerini boyatmak oldu, sonrasında 3 sene şıkır şıkır tertemiz bindim. Satacağım sırada bir arkadaş telefonda güneş yanığı var mı diye sordu. Ben de güneş yanıklı yerlerinin tamamını boyattım dedim. Arkadaş keşke boyatmasaydın ben alırdım dedi. Nedenini sorduğumda, ben kendim boyatacaktım cevabını aldım. )))

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
                    Tampon boyası sıkıntı değildir ki zaten makina vb anlamaz. Canınızı sıkıyorsa alıcıya göstermek üzere fotoğrafını çekin yaptırın gitsin.
                    Arkadaşımızında dediği gibi ekspertiz raporunda plastik yazıp geçiyorlar . Hatta ST nin bagaj kapağı da plastik olduğu için bagaj kapağına dahi plastik yazıp geçtiler.
                    Siz ne kadar dikkat etsenizde birileri illaki park ederken gelip dokunduruyor tamponunuza , benim hem ön hemde arka tamponda diğer arabalardan kaynaklı çizikler mevcut. Onlarda nazarlık olsun deyip bırakıyorum.

Yorum

Bundan önceki aracımın ön tamponu komple boyanmıştı, alacak arkadaşa söyledim, fotoları da gösterdim. Ekspere soktu, komple orijinal diye rapor verdi. Plastik kısımlara bakmıyorlar bile.

Yorum

Teşekkürler yorumlar için mini onarımdan yaptıracam

Yorum

Benimde önceki aracımda kuşlar sayesinde yanıklar oluştu,ufak tefek çizikler de olmasından dolayı komple boyaya soktum.Öncesinde fotoğraflarını çektim.Alan arkadaşa da gösterdim.İyi yapmışsın en azından ben boyatmak zorunda kalmadım dedi
                          Şimdiki aracımı alırken de expertiz tampon gibi plastik parçaların expertize girmediğini belirtti.

Yorum

Mini onarım paketi konusunda dikkatli olmanızı öneririm. Bildiğim kadarıyla bazı sigorta firmaları bu masrafı tramere kaydediyorlar. Eğer sigorta şirketi değiştirirseniz de hasarsızlık indirimi alamıyorsunuz. Sadece aynı sigota firmasında kalırsanız hasarsızlığı etkilemiyor. Milletin boya takıntıları zaen problem bir de tramerle uğraşmayın diye bildiğim kadarıyla uyarmak isterim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serkanmj View Post
                              Mini onarım paketi konusunda dikkatli olmanızı öneririm. Bildiğim kadarıyla bazı sigorta firmaları bu masrafı tramere kaydediyorlar.
                              Aynen öyle oluyor. Bu tür hasarlar, aracın kaskosunu bozmuyor ama Tramer'e işleniyor. Eski aracımda ayna değişti adamlar Tramer'e 250 TL hasar kaydetmişler. Aracın siciline kayıt işleneceğine bu tür hasarları cepten yaptırmak daha mantıklı.

Yorum

İşleniyor...
                              X