Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Boya Tozları hk yardım.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Boya Tozları hk yardım.

Tüm arkadaşlara hayırlı günler, aydınlık bir gününüz olsun.

Aracın üzerinde kırmızı renkte nokta nokta şeklinde boya tozları mevcut, uzaktan bakınca belli olmuyor ancak yıkandığında ve çok yakından bakınca belli oluyor. Aracın neredeyse her yerinde parça parça var. Kaputta, bagajda, cam çıtalarının alt kısımlarında birçok yerde dikkatimi çekiyor. Marketlerde satılan Aspirin denen temizleyici ile denedim çıkmadı.
    Bu tozlardan tamamen nasıl kurtulabilirim? İllaki sonax v.b yerlerde kil ile temizlenip pasta cila mı atılması gerekir? Benim uygulayabileceğim ve bildiğiniz başka bir yöntem var mıdır?
    90 lı yıllarda her yerine asfalt zifti yapışan aracımızı benzin istasyonundan aldığımız gaz yağı ile çıkarmıştık. Boya tozları içinde gaz yağı işe yarar mı? Boya tozu sorunuyla karşılaşan arkadaşlardan yorum rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.
    Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL + Navi

Ynt: Boya Tozları hk yardım.

İşin en garantisi işi bilen bir ekip tarafından doığru malzemeler kullanarak temizlenmesi ve Pasta ve cila yapılması lazım
    Gaz yağı , Mazot temizlede yardımcı olur ama işlem yapıldıktan sonra gaz yağını iyi temizlemek lazım ince sarı tozları üzerine toplar bir kaç gün

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bir yumuşak kil ve kil kaydırıcıyla kendiniz uygulayarak kolaylıkla kurtulabilirsiniz.Kil için bilt hamber soft kili,kil kaydırıcı için autofiness clay lube tavsiye ederim.
      http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI
      Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

kille temizleyebilirsiniz

Yorum

Kil ile kendiniz temizleyebilirsiniz. Umut beyin tavsiyesine katılıyorum, ek olarak da eğer oto şampuanınız varsa 500 ml suyun içine 1-2 damla oto şampuanı ekleyerek kil kaydırıcı yerine kullanabilirsiniz.
          Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL

Yorum

cok bastırmadan hafifce tinerlede temizlenebilir

Yorum

Umut beyin tavsiyesine uyup, Kil ile deneyeceğim. bakalım sonuç ne olacak. cevaplar için teşekkür ediyorum.
              Insignia 1.4T Edition Elegance + Stil + 18" + AFL + Navi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seyitcan
                cok bastırmadan hafifce tinerlede temizlenebilir
                M600 tiner dışında başka bir tiner sakın kullanmayın.Boya atması yaşayabilirsiniz.
                Kil kaydırıcı için de monotros beyin dediği gibi şampuan da kullanılabilir.
                http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                2.0 CDTI
                Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Tiner kullanmak için araca yapışan boyanın da türünü bilmek gerekir. Rastgele kulanılmamalı. Yapışan boya aracın boyasıyla aynı türdeyse uygulanan tiner aracın boyasına zarar verebilir. Dikkatli olmakta fayda var. Tavsiyem aracın verniğini kaldırmadan yapışan boyaları temizleyecek çözümlerdir.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

arkadaşlar merhaba,

benim araç siyah ve üzerinde nereden geldiğini bilmediğim beyaz boya tozu oldu, yoğunlukla üst ve sağ yan camlar falan, yarın arkadaşa pasta cilaya vereceğim.Önceden asfalt lekelerini benzinle mazotla temizlerdim ama bu arabaya onu sürmem süremem

napalım yaptıracağız artık hem yaza da pırıl pırıl girmiş oluruz.

saygılar.
                    Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
                    2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

Merhabalar,

Bir süre çimento fabrikasında çalıştığım için bir yöntem önereceğim. Fabrikadan çıkan tozlar bizim boyalara çok yapışırdı ve çıkarmanın en güzel yolu sirkeli su ile aracı yıkamak. Bir bakkaldan beyaz sirke alın aracı bu sirke ile yıkayın ancak bu sirkeyi döktüğünüz bölge güneşin altında uzun süre sirkeli bırakmayın ve bol su ile duruladığınızdan emin olun. Çok büyük olasılıkla o tozları sökecektir.

Yorum

İşleniyor...
                      X