Duyuru

Collapse
No announcement yet.

YENİ ARACIMDAKİ BOYA YANIĞI HAKKINDA YARDIM

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• YENİ ARACIMDAKİ BOYA YANIĞI HAKKINDA YARDIM

Değerli ağabeylerim ve kardeşlerim merhaba,

Yeni almış olduğum (yaklaşık 3 hafta oluyor) insginiamın tavanında, aracın bayinin dışında bekletilmesi ve üzerine gelen kuş pisliğinin zamanında temizlenmemesi nedeniyle bir boya yanıığım var (fotoda göründüğü gibi beyaz noktacıklar halinde sanırım boyaya da nüfus etmiş)
    Ziebartta artık iş işten geçmiş, bu da nazarlık olsun dediler. Aracı aldığım Eskişehir Alpata'ya henüz göstermedim.
    Her ne kadar avukat olsam da bu hususta herhangi bir hukuki girişimde de bulunmak istemiyorum 1,5cmx1,5cm bir iz için.
    İnternette biraz araştırırken zımpara+wax uygulaması ile güzel sonuçlar alındığını gördüm.
    Daha önce bu gibi bir şey başına gelen ve boyatmadan izi giderebilen biri oldu mu? Sizce ne yapmalı?
    2015 İnsignia 1.6 Turbo Sidi Cosmo Asteroid Gri.

Ynt: YENİ ARACIMDAKİ BOYA YANIĞI HAKKINDA YARDIM

Resim yükleyemedim, her ne kadar 128kb'den az olsa da olmadı.

Yorum

Hizliresim.com a yükleyip forumlar için olan linki mesajınıza yapıştırarak fotoğraf paylaşabilirsiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OGOKTAS
        Hizliresim.com a yükleyip forumlar için olan linki mesajınıza yapıştırarak fotoğraf paylaşabilirsiniz
        teşekkür ederim, aşağıda linki paylaşıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _emre26_
          Orjinal yazı sahibi: OGOKTAS
          teşekkür ederim, aşağıda linki paylaşıyorum
          Rica ederim benim araçta da var kaput üzerinde az daha küçük ebatta, sürekli gözüm takılmakla beraber işlem yaptıramadım henüz. Astra aracım varken aşağıdaki linkteki gibi bir sorun yaşamıştım, %80'i yetkili serviste pasta cilayla çıkmıştı kalan kısma müdahale edememişlerdi. Sonrasında tanıdık bir usta ince zımpara ile olayı çözmüştü.

Burada sayfanın ortasında aracın lekeleri var http://www.opelsizasla.com/forum/ind...pic=11052.1080

Burada da aracın işlem sonrası resimleri var http://www.opelsizasla.com/forum/ind...topic=12140.15

Yorum

Bakalım ben de hafta içi servise götüreceğim. Zımpara ile geçecek olursa süper olur. Tek korkum ileriye dönük boyadaki zararın genişlemesi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _emre26_
              Değerli ağabeylerim ve kardeşlerim merhaba,

Yeni almış olduğum (yaklaşık 3 hafta oluyor) insginiamın tavanında, aracın bayinin dışında bekletilmesi ve üzerine gelen kuş pisliğinin zamanında temizlenmemesi nedeniyle bir boya yanıığım var (fotoda göründüğü gibi beyaz noktacıklar halinde sanırım boyaya da nüfus etmiş)
              Ziebartta artık iş işten geçmiş, bu da nazarlık olsun dediler. Aracı aldığım Eskişehir Alpata'ya henüz göstermedim.
              Her ne kadar avukat olsam da bu hususta herhangi bir hukuki girişimde de bulunmak istemiyorum 1,5cmx1,5cm bir iz için.
              İnternette biraz araştırırken zımpara+wax uygulaması ile güzel sonuçlar alındığını gördüm.
              Daha önce bu gibi bir şey başına gelen ve boyatmadan izi giderebilen biri oldu mu? Sizce ne yapmalı?
              Bunun için değer kaybı indirimi aldınız mı? 1000 tl ile 5000 tl arasında indirimli satıyorlar bu şekildeki araçları. Sanırım bu kuş pisliği olayı bayiden değilde araçların taşınması sırasında oluyor çünkü Bu indirim miktarını tamamen Opel tr karşılıyor.
              Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo AT + Kış Paketi
              Who needs an SUV when I've got the Insignia sedan

Yorum

Bu leke kolay kolay geçmez.Sadece görünütüsü göze batmayacak şekilde azaltılabilir belki.Ancak vernik ,kuş pisliğindeki asitten dolayı yandığı için artık özelliğinı kaymetmiş.Sanırım nazarlık olarak kalmaya devam edecek.
                2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

ben sırf bu nedenle araçta mutlaka ıslak mendil bulundururum. Kuş pisliği..vs gördüğüm an hemen temizlerim

Yorum

2016 model insigniaların çoğunda bu problemler mevcuttu ve bayiler bu yanıklar nedeni ile yanıkların durumuna göre 2-10bin tl arasında nefaset indirimi yaparak araçları sattılar. Siz bu indirimden faydalanmadıysanız işin peşine düşün derim. Yanık içinse yapacak hiç bir şey yok. Alışmaya çalışın bir an önce.

Yorum

Wax, cila gibi uygulamalarla görünürlüğünü biraz azaltabilirsiniz belki ancak kalıcı bir çözüm olmaz maalesef. Ayrıca boyaya işlememiş gibi sanki üstteki cila kısmını yakmış gibi görünüyor.

Yorum

Biraz zımpara ve pasta ile bu yok olabilir. Sadece ters ışıkta gölgemsibir görünüm kalacaktır ki onuda dert etmezsiniz.
                        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

İşleniyor...
                        X