Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Serviste 3M Yalıtım İzolasyon Yaptıran Oldu mu?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Serviste 3M Yalıtım İzolasyon Yaptıran Oldu mu?

Selam. Dostlar bu yol sesi benim canımı sıkmaya başladı servisi aradım Ankara Opal araç altı ve davlumbazlara komple zift gibi bir yalıtımı 500 liraya yaptıklarını söyledi. Malzeme olarak 3M pütür kullanıyorlarmış. Daha önce böyle bir uygulama yaptıran oldumu. Özellikle yol sesi ve taşların çamurluğa çarpıp çıkardığı ses rahatsız ediyor beni bu C5 lerde oraya sünger gibi bir malzeme yapmışlar ve gerçekten başarılı olmuş taş sesi yok hiç araçta tabi birinde 215 taban birinde 245 taban oda ayrı mesele.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim eski site tasarımı daha kullanışlıydı son konuları ve mesajları göstermesi daha pratikti
    İnsignia 1.6T Cosmo Metro Mavi DVD800

bir süre sonra insan alışıyor sürekli mıcırlı bozuk yollarda gezilmeyorsa tabi. çok rahatsız etmiyor beni. birde aracın altının o şekilde yapılması nedense benim içim el vermez kıyamam yani
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
      bir süre sonra insan alışıyor sürekli mıcırlı bozuk yollarda gezilmeyorsa tabi. çok rahatsız etmiyor beni. birde aracın altının o şekilde yapılması nedense benim içim el vermez kıyamam yani
      Aslında bizim insignialarda yalıtım için baya çalışılmış misal arka koltuk altında oldukça yalıtım malzemesi kullanılmış. Stepne lastiğinin altında gene keçe var. Açıkta kalan şase demiri yok gibi koltuk altında falan ama diğer d sınıfı araçlara göre yol sesi oldukça fazla. Davlumbaz kısmı gözüme çok boş geliyor hic yalıtım yok oradan kaynaklanabilir veya motor altında ve şase altında koruma yok mondeo ve c5 de bu kısımlarda kâğıt gibi kalınlıkta değişik bir plaka var di onun olmaması da etkili olabilir.
      İnsignia 1.6T Cosmo Metro Mavi DVD800

Yorum

Bizim moderatör Fatih Bey'in aracında davlumbazlar için ziftleme çalışması vardı.Eski yazılardan bulabilirsiniz.
        "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Ben pütür uygulattim. Çakıl taslarinin çıkardığı ses azaldı ancak yol sesinde iyileşme olmadı.
          .
          Bence gereksiz bir uygulama.
          İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Merhaba bu işlemi yıllar önce yaptırmıştır ve ise yaramıştı özellikle ilk haftalar çok farklı geliyor zamanla bu sessizliğe alisiyorsunuz hatta şu an bile benim araca binen arkadaşlar aracımın çok sessiz olduğunu söylüyor

http://www.insigniateam.com/forum/te...557#post366557
            Son düzenleme: FacomX; 23.02.2017, 08:57.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
            X