Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Wax hakkında bilmeniz gerekenler

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Wax hakkında bilmeniz gerekenler

Carnauba wax ları en fazla 3 to 8 hafta dayanır.
    Mümkün oldukça waxı ince sürün, çünkü sadece waxın mikroskopik katmanı boyaya yapışır, fazlası ise sadece harcanır gider.
    Genellikle araca atılan her kat waxın tamamen yapışma süresi 12-24 saat arasıdır.
    Wax atma ve silme işlemini gölgede yapınız.
    Genelde waxın aracınıza derinlik ve parlıklık vermesi için 2-3 kat atmanız iyi olur.
    Aracınızın boyası artık boncuklanma yapmıyorsa, tekrar wax uygulamanın zamanı gelmiştir.

Referans: Daha fazla bilgi için aşağıdaki linki okuyunuz.

http://www.detailedimage.com/Auto-De...arnauba-Waxes/

Not: Cure time kimyasal bir süreçtir. Siz waxı attıktan sonra silmeniz genellikle 15-30 dk sonra olur.
    Cure time bu andan itibaren başlar ve max. 24 saat sonra biter.
    2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Ynt: Wax hakkında bilmeniz gerekenler

Ben NXT Tech Wax 2.0 yapmak istiyorum ama araç beyaz ve opak bu yüzden gözle görülür parlaklık verir mi?Daha doğrusu uğraşmama değer mi?Yoksa Nano Film koruması yaptırıp daha uzun süreli bir koruma mı sağlasam diye düşündüm ve içinden çıkamadım.Normalde aracımı her hafta pazar günü kendim yıkarım ama daha önce hiç wax uygulamadım ve uygulamayı bilmiyorum.
    2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Aracı kendiniz yıkıyor, bu istende zevk alıyorsanız bence waxi kendiniz yapın. Bir kez yaptırırım daha son uğraşmam dıyorsanız nano tavsiye ederim. Beyaz parlamaz mı parlar ama koyü renkler gibi olmaz. Aslında boya polisaj iyi yapılır ve wax uygulanırsa daha parlar. Nxt ile de parlaklığı yakalarsınız. Tabi beyaz araçlarda etkili bazı waxlar daha iyi parlayabilir. Ama nxt de bu konuda oldukça basarili.

Yorum

Sizden göre göre hastalık kaptım sanırım her gün birşeyler alıyorum ama daha wax işine giremedim biraz çekiniyorum yapılırken görmedim hiç.Nano yaptırdıktan sonra belirli aralıklarda(Örneğin 3 yıkamada bir) üzerine wax yapmamın ne gibi faydası olabilir veya ekstra bir koruma sağlar mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eymenkul
          Sizden göre göre hastalık kaptım sanırım her gün birşeyler alıyorum ama daha wax işine giremedim biraz çekiniyorum yapılırken görmedim hiç.Nano yaptırdıktan sonra belirli aralıklarda(Örneğin 3 yıkamada bir) üzerine wax yapmamın ne gibi faydası olabilir veya ekstra bir koruma sağlar mı?
          Eymen selamlar

Nano film uygulama sonucu tabaka kalinligi 2-5 mikrondur. Wax ise 0.3-0.5 mikron srasi ve cokdaha kolay omrunu tuketen bir urun. Ayrica Wax li bir araci uygulama yapilmamis aractan daha zor temizlersin ozellikle kisin camur resmen yapisir ote yandan nano da ise basinli suyla bile sadece temizlik mumkun ayrica daha uzun omurlu. İstenirse ustune wax yapilabilir ama BENCE gerek yol... Ha illa yapacagim dersen yap ama NXT yapma icinde tizleyici madde var zamanla nanoyu yavas yavas silersin... Tavsiyem beyaz arac icinFK1000p dir ama dedim gbi nano sonrasi ekstra duzgun yikasan yeter...

Yorum

Olaya biraz malzemeler acısından görsellik katalım

Wax ve sealantlarim

Nano teknolocik ürünler

2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Değerli İnsigniaTeam üyeleri o kadar güzel şeyler yazıp bir de üstüne resimlerle de bal şeker oluyorsunuz ya, bayılıyorum sizlere, bizler yapamıyoruz veya bilemiyoruz. Tabiri caizse 40 tane ürün adı veriyorsunuz. Şu şunu yapıyor, bu buna yarıyor. Bende öyle baka kalıyorum. Tek tesellim sadece 4 adet microfiber beze sahibim ihihi (2 küçük, 2 de büyük boy olmak üzere)

Yakın zamanda bende arabayı BERKER'e emanet edeceğim, ihihi birşeyler öğreniriz artık.. haha

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Cemil Nişankaya
                Değerli İnsigniaTeam üyeleri o kadar güzel şeyler yazıp bir de üstüne resimlerle de bal şeker oluyorsunuz ya, bayılıyorum sizlere, bizler yapamıyoruz veya bilemiyoruz. Tabiri caizse 40 tane ürün adı veriyorsunuz. Şu şunu yapıyor, bu buna yarıyor. Bende öyle baka kalıyorum. Tek tesellim sadece 4 adet microfiber beze sahibim ihihi (2 küçük, 2 de büyük boy olmak üzere)

Yakın zamanda bende arabayı BERKER'e emanet edeceğim, ihihi birşeyler öğreniriz artık.. haha
                Cemil abim sen merak etme, senin kaplanı koruma altına alacağız sonra biraz birazda sana devamı için bazı tiyolar vereceğim mutlaka =)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BerkerCELIK
                  Cemil abim sen merak etme, senin kaplanı koruma altına alacağız sonra biraz birazda sana devamı için bazı tiyolar vereceğim mutlaka =)
                  Ablamın tabiri ile "KARA YAĞIZ DELİKANLI" ile ben, şimdiden Teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ellerin dert görmesin... AMİN...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
                    Olaya biraz malzemeler acısından görsellik katalım

Wax ve sealantlarim

Nano teknolocik ürünler

Hey maşallah...

Yorum

sizlere bir soru; wax çimento tozuna ne kadar çare olabilir?
                      çimento fabrikası sanki yıkamacılar için çalışıyor, tertemiz arabanın tavanı 1-2 hafta içinde bir karış çimento tozu oluyor ya bacaya filtreyi süs diye taktılar heralde.
                      kil dayanmayacağı için sirkeyle yıkatıyorum, yakında boya kalmayacak arabada..
                      polish yapmadan, şimdilik sadece çimento tozuna çare olması için wax sürsem işimi görür mü? kayganlıktan dolayı tozlar yıkamayla geçer mi?
                      InsigniaTEAM

Yorum

Tam tersi çağrı.Wax arabanın daha çabuk kirlenmesine yol açar.Duran arabada biriken toza yapılabilecek tek şey sık yıkamak diye biliyorum yine de farklı fikri olanlar olursa saygı duyarım.

Yorum

yok toz konusunda dediğin doğru da benim derdim çimento tozunun arabaya yapışmasını engellemek. su tutunca gitsin istiyorum.
                          arabayı yıkadıktan sonra tavanı kurularken zımpara yapıyormuşum gibi hissediyorum maad Allahtan henüz polish yapmadım, yapmış olsam tavanı kurulamazdım. çimento tozu çok illet bişey maad
                          InsigniaTEAM

Yorum

çimento gider zaten cagrı merak etme yogun tazıklı suyla
                            2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Cagri,

Bir sonraki amerikaya gidisimde sanada banada alicam. 1-2 gunde bir sadece biriken tozlari boyayi cizmeden, araci yikamadan, cabuk temizlemek istiyorsan tek cozum bu.

California Car duster. Fircalar ozel bir maddeyle kaplandigi icin boya uzerindeki vernigi cizmiyor.

http://calcarduster.com/originalDuster.asp

Yorum

İşleniyor...
                              X